bugün

marka çok pahalı ancak peynir ekmek gibi satılıyor .

binlerce liralık telefonlarla ekmek alamıyoruz diyen algıcılar mesela .
Parfümler.
Rujlar.
Montlar, malum kış ayındayız.
Kuaförler.
Ayakkabılar.
En çok da çanta fiyatları.

Hayat çok pahalı.
kibrit.
tanesi 50 kuruş olmuş.
1 ay önce 50 kuruştu.
bir zamanlar uzun yıllar 10 kuruştu.
çikolata, nescafe gold, bebek bezi.
pc için ekran kartı.
simit,çay
meyve sebze.
üründen ziyade bir hizmet olarak elektrik. elektrik çok zamlandı. doğalgazı saymıyorum bile.
diş macunu ve diş fırçaları.

4-5 tl ye diş macunu ve 5-6 tl ye diş fırçası bulunabiliyorken şimdi diş macunu 20 tl en az diş fırçası 13 tl olmuş.
Üretim yok. Olan üretim fabrikalarını da kapatırsan tüm ürünler böyle zamlanır. Ürettiğimiz ürün mü kaldı allasen.
cips. büyük boyu 3 tl den 5 tl ye çıktı.
diplomat zarfı(bir kutu yani 500 adet).

iki ay öncesine kadar 45 tl ye sattığım diplomat zarfını şuanda 100 tl ye satıyorum(85 tl alış fiyatım). kağıda zam gelmedi. hatta indirim oldu. ama şerefsiz üretici yüzünden hal böyle.
roll on 8 liraya alıyorken şuan 17 lira civarı.
Capri sun... Kahretsin ya.
Yeni rakı.
galiba her şey de bir artış söz konusu (maalesef).
ekmek aslanın ağzında derler ya tam da öyle. ekmek su hatta havuç temel ihtiyaçlar. banane ayfon fiyatı artmışsa.
watson sarma kağıdı 1 liraydı tapdk izniyle üretilmiştir yazmışlar paketin üstüne olmuş 2 lira.
Dolar euro... Alda göreyim..
Şampuanlar, makyaj malzemeleri, tuvalet kağıdı da bunlara dahildir.
Naylon ve çadır branda ürünleri. Naylonun hammaddesi dış kaynaklı olduğundan petrokimya ürünü olduğu için fazla artış gösterdi.
MacbookPro lar. Böyle bir artış biçimi yok.
(bkz: fjallraven kanken)

Klasik modeli 539 tl. Benim hipster'ım, benim nerd'im bu ezayı hak etmedi.
Teknoloji ürünlerinin hepsi bir de kozmetik ürünleri. Üzücü.
faber castell uçlu kalemler. 2011 de 5 liralık uçlu kalem 30 lirayı geçti şimdi.
Çok pahalandı hayat çok nasıl iki yakamız bir araya gelecek anlamıyorum. içtiğim viski yüzde yüz artmış şişesi 750 tl idi 1500 olmuş. iki günde bitiyor meret. Eve havyar dayandıramıyorum azizim. Gelen kaşıklıyor giden kaşıklıyor. 100 gramlık kutusu 250 idi 500 olmuş. iki senedir biniyorum. Mercedes'im eskidi artık. Değiştireyim diye galeriye gittim. Bir üst modeli 2 milyon tl.daha 6 ay önce 1 milyon tl idi. Ben tabi ki şok. Vallahi azizim parayı verirken ellerim titredi. Hiç utanma kalmamış bu insanlarda. Fakirin fukaranın mercedes'iyle oynuyorlar. neyse söylenerek arabayı aldım. inanın maksadım hava atmak değil. Ben çok mütevazi bir insanım, tutumluyum. Bir şişe viski bana iki gün gider. Bir arabaya tam iki sene binerim. Yolumun üstü diye bizim kulüpe uğrayayım dedim. Her zaman ki gibi valeye bi yüzlük toka ettim. Vale bana
- gökdelende kapıcı bey herkes artık ikiyüz veriyor. Malum dolar ne hale geldi. Siz de bir şeyler yapsanız.
Demez mi. Ben bir şok daha yaşadım. Allahtan çabuk toparlandım. Demek onca gün yüz lira vererek insanları arkamdan konuşturmuşum. öyle utandım ki yer yarılsa yerin dibine girecektim. Hiç bozuntuya vermeden balyadan bi beşyüz çıkardım
- bunu eski hesaplara say koçum.
Dedim. Arkasından bi iki yüzlük daha toka ettim, gururla kulübün kapısından içeri girdim. Daha doğrusu giremedim. Kapıda ki görevli.
- gökdelende ki kapıcı bey. Biz de size ulasmaya çalışıyorduk ama bir türlü ulaşamadık.
Deyince ben de.
- biraz işlerim vardı. Yurt dışındaydım. Tokyo, kualalumpur, arkasından da bir kaç gün maldiv'lerde takıldım. Buyrun sizi dinliyorum.
- beyefendi senelik aidatlarımız doviz kuruna paralel güncellendi. 20 binden 40 nin tl ye transfer edildi.
Deyince hemen 20 bin tl lik bir çek yazarak bu sorunu da çözdüm.
Gururla kulüpten içeri girdim. Ya işte böyle azizim. Kalanını daha sonra anlatırım. Hayat çok zorlaştı. ah nerde o eski güzel günler. Kıt kanaat anca geçiniyoruz.
cb maaşı.
güncel Önemli Başlıklar