bugün

Allah azgın ve ahlaksız toplumları pahalılıkla imtihan ediyor. Avrupa ve amerikayı neden imtihan etmiyor derseniz dünya kafirin cennetidir.
Tayyip beye yaranan herkes ve her kurum iflah olur. Allah kitap hikaye bunlara.
Troll başlık diye geldim ama bunu söyleyen ülkenin milyon dolarlarca parasını hortumlayan diyanet adlı kurummuş..
Söyledim ve söyleyeceğim bu ülkeyi şimdiye kadar kimse sizden daha kötü, daha riyakar, daha pişkin, daha hırsız, daha tutarsız, daha yolsuz yönetmedi ve yönetmeyecek..
Hiçbir Allah kaşarın kilosunu 180 TL yapmaz.
Ya abi tabii ki allah'tır evet. Nasıl mı? Sen allah, kitap bilmeyen ya da biliyomuş gibi yapan, milletin hakkıdır diye düşünmeden yiyen, sürekli cebini ve yandaşlarının cebini dolduran birilerine ülke yönetimini verirsen fiyatlar artar ve evet bunu sen/ben yoluyla allah tayin etmiş olur.
cami'nin karşısında lastik yakmak şart oldu.
Yalova'da 22 yaşındaki yabancı uyruklu bir şahıs, ana yolda giderken benzinlikçide gördüğü köpeği ezmek için yolunu değiştirdi. Talihsiz hayvanın üzerinden kamyonetiyle geçen şahıs son sürat olay yerinden uzaklaştı. Şahıs, 2040 TL'lik cezayla serbest kaldı.

https://twitter.com/aykir...?cxt=HHwWgIC8zdnlnosrAAAA

her şey allah'dan olduğuna göre, kader kısmet anlayışına göre bu adamı benzinliğe saptıran da köpeği ezdiren de allah.
öyle ya, bu ekonomik olarak yaşanılan durum allah'ın takdiri olduğuna göre, varolan kader anlayışına göre burada suçlu allah mı oluyor?
onların inancı bunun hakkında söz söylemek bize düşmez ama (diyanetin ve diyanetin inancında olanların) her şeyi allah'a bağlamak bence yanlış ve allah'larına iftira atıyorlar.

ne!
onların allah'ı benim allah'ım onların dini benim dinim bir değil mi?
değil efendim.
benim allah'ım ve benim allah'ımın dini olan islam da yaşanılan her kötülüğü zorluğu iş bilmezliği günahı krizi savaşı açlığı yokluğu cinayeti falan allah'ın üzerine yıkmak allah'a atılan iftiradır.
hiç bir yaratıcı kuluna eziyet zulüm etmez. kötü olsun kulu istemez.

düşünün...
bir ressam yaptığı resmin kötü olmasını ister mi?
bir yemek yapıp yiyeceksiniz, yemeğinizin içine sümüğünüzü atar mısınız?
biri ile evleneceksiniz, kötü biri olsun ister misiniz?
çocuğunuzun geri zekalı özürlü sakat olmasını mı dilersiniz?
babanızın eşinizin çocuğunuzun işinde başarısız olsun işsiz kalsın bir ekmeğe muhtaç olsun diler misiniz?
elbise ayakkabı alıyorsunuz, üzerinize olmasın kötü olsun bir günde yırtılsın mı dersiniz?
ev aldınız, yıkılsın aileniz bu evin altında kalıp ölsün mü dersiniz?
vs vs.
bunları diliyor ve yapıyorsanız siz bir sanatçı bir anne bir baba bir kardeş bir insan olamazsınız ki; bir yaratıcı hiç olamazsınız.
onun için merhametlilerin en merhametlisi olan benim allah'ım böyle şey yapmaz.
bir sorun kötülük varsa bu benim tercihimdir.
sizin allah'ınızı bilmem de karışmam da...
nihayet beklediğim noktaya gelindiğini gösteren beyanattır.

şahsen ben yıllardır hem burada hem diğer sözlükte "bunlar akp dinine mensuplar zorda kalırlarsa reyisleri suçlanmasın diye allahı bile suçlarlar" diye yazdım durdum. nitekim ankara ve istanbul akp nin elinde iken hem ankarada hem istanbulda yollar kardan ve aşırı yağıştan kapanınca bu akp dini mensupları buralarda "yağmur/kar yağdıran allah akp ne yapsın" diye savunmuşlardı. aynı meczuplar bugün ankara veya istanbula yollar kapanınca buralarda g.tlerini parçalıyorlar imamoğlu, yavaş diye diye.

sonra biz gelip laf sokunca ponçik kalpleri kırılıyor. vay efendim müslüman oldukları için laf söylüyormuşuz vay efendim bunların imanı en hakikatli iman imiş biz muhalifler dinsizmişiz din düşmanıymışız.. sizin dininiz akp dini gençler sizin imanınınız paraya ve güce iman. sizin kutsalınız malum şahıs hiç boşuna kıvırmayın. ortada yanlış olan bir şeyler varken suçlayacak kimse kalmayınca ihaleyi en son "o"na kadar bırakıyorsunuz yeter ki reisinize laf söylenmesin..
görsel
Allah: "bu sene yağ fiyatlarını 200 yapın, seneye 250 yaparsınız."
Kaç tane ülke var.

Her birinde ayrı fiyat uyguluyorsun allahım.

Yani böyle takip etmesi de zor olur.

Sen her şeye gücü yetensin.

Şu ekonomiyi bir düzelt.

Oyumuz sanadır allahım, SGK’yı batıran Kılıçdar’a verecek değiliz.
görsel
sonra biz "rte AKP lilerin allahıdır" deyince bize kızıyorlar.
Yezid de kerbela olayı sonrası imam Hüseyin'i öldüren Allah'tır. Deyip işin içinden sıyrılmaya çalışmıştır. O günden bu güne zihniyet hiç değişmemiş.
sözlük iti her entriye havlarken kuyruğunu bacaklarının arasına sıkıştırıp siktir olup gitmiş. yemedi mi lan .
"cambaza bak cambaza" yeniden sahnede. kâle almayın bu ve benzeri başlıkları.
Demekki bu enflasyon belası, iktidara tanrı'nın verdiği bilinçli bir ceza ve zorluk.

Tanrı bu iktidarın tarafında değil demekki ona zorluklar çıkarıyor.
allah'ın işi gücü yok sadece türkiye ile mi uğraşıyor dedirten açıklamadır arkadaşlar aklınızı başınıza alın. böyle şeylere inandığınız için bu insanlar sizi sömürmeye çok devam eder.
Böyle laflar edenlerden hangi sure ve ayette yazıyor diye sorun.onlar da size uydurma hadislerden birini söyleyecektir.siz inanmadıgınızda da hadislere inanmadıgınız için sizi dinsizlikle suçlayacaktır.
Siz de şunu soyleyin, peygamberimiz hiç bir sozunu yazdırmadı. Onun ölümünden yüzyıllar sonra bu hadisler oluşturuldu. Kur'anı değiştiremeyecekleri için istedikleri gibi hadis oluşturup halkın düşünmesini engelleyip saltanatlarını sürdürdüler.
yumurta 1 liraya düşene kadar camiye gitmiyorum. madem öyle- işte böyle!..
tarihe not düşülsün.
yarın birgün iktidar değiştiğinde zamlara savaşa yokluğa açlığa neden olan iktidar için bu dinden olanlar aynı şeyi diyecekler mi?

bu ülkenin kurucusuna lanet okuyanlar suçu niye allah'a bulmuyor?
keşke yunan kazansaydı diyenler neden yunan kazanmadığı için allah'larına değil de atatürk'e sövüyor?

tarihe not düşülsünn, az kaldı.
2023 de bu başlık altında olanları tartışacağız.
Allah’ı bir bu işe karıştırmamışlardı, o da oldu!
Diyanet bu açıklamayı alaya alanlara tepki göstermiş. "Hadis-i şerifin alaya alınması en hafif tabirle saygısızlıktır" demiş.

https://onedio.com/haber/...yanit-1084818?ref=slider6

E kardeşim kusura bakma da senin yaptığın açıklama akıldan, mantıktan, bilimden uzak olursa insanlar alaya alır tabi. işin en kolayı suçu Allah'a atmak tabi. Nasıl olsa kimse Allah'tan hesap soramaz.

Ev kirası 8000 oldu, Allah'ın işi işte.
En ucuz otomobil 500 bin, Allah'ın takdiri ne diyebiliriz.

Ne güzel iş ya, at Allah'a kurtul. Zaten bu ülkenin ekonomisini yöneten, ekonomisinden yetkili olan insanların bu işten hiçbir sorumluluğu yok. Bütün sebep Allah'ın böyle istemesi. Demek ki iskandinav ülkeleri Allah'ın pek sevgili kulu ki baya refah içinde yaşıyorlar.

Geçin abi bu işleri, bırakın ekonomik değerlendirmeleri bu işi bilenler yapsın (gerçi bu işin gerçekten uzmanı olanların dediklerini de sallayan yok da). Diyanet kendi işine baksın, ekonomiyi ekonomistlere bıraksın. Fiyatların yükselmesinin sebebinin Allah değil de iş bilmez yöneticiler olduğunu aklı başında her insan bilir zaten.
fiyatları belirleyen allahsa hükümeti ne zikime yarıyor diye sormak geliyor içimden ama totoşum yemiyor.
Eğer öyleyse erdoğan neden allahı görevden almıyor.
Allah’la geldiler Allah’la gidecekler merak etmeyin *