Parazit

Piyanist

Akıl oyunları

Yedinci hayat

Hayat güzeldir.
kuzuların sessizliği

carrie günah tohumu

christine

testere seriri

ruhlar bölgesi

anabella

hayvan mezarlığı.
The vast of night.

Film incelemesi : http://yerustundennotlar....BCrler/film/filmpage.html
Ağlamaklı yok Jason Bourne var vurdulu kırdılı.
https://www.youtube.com/w...h?v=CWVmW9N3byo&t=21s
guy ritchie nin son filmi the gentlemeni çok sevmiştim. Aklima ilk o geldi. Matthew şarap gibi adam.
En sevdiğim filmiyse snatch.
Arkadaşlar aklıma bir fikir geldi. herkes imdb de hazırladığı yada başka yere kaydettiği film listelerini atsın. Atsın ki hep birlikte kültürlenelim. Yeni filmler keşfedelim, izlemiş olduğumuz ortak filmler hakkında konuşuruz hem.

Not: herkes tarafından bilinen veyahut bilmem kaç kere tv de gösterilen filmler olmasın lütfen.

Tanım: nasıl bir film izlemek istediğinize bağlı olarak çeşitlilik gösteren önerilerdir.
yedi samuray
ulak
görsel

in brugges. Martin McDonagh Yönetmenliğini yaptığı, 2008 yılında yayınlanan film. iki kiralık katilin bürüj’de hem gezip hem de içinden çıkılmaz bir hâl alan görevlerini anlatıyor film. Herhangi bir atıf, alegori, altmetin içermemektedir. Ha sanat filmi olmadığı için recep ivedik, cumali ceber gibi de kötü değil. Komedisi bakımından bizdeki ölümlü dünya’yı andırıyor denebilir ve önerilir.
se7en
forrest gump
Fight club
Benjamin Button.
one flew over the cuckoo's nest ya da turkiye’deki ismi guguk kuşu olan, basrolunu jack nicholson’in oynadigi, milos forman’in yonettigi 1975 yapimi dram filmi. izlemeyenlere siddetle tavsiyemdir.

ek: bu film icin jack nicholsonin cekimlerden 2 ay once ortaliktan kayboldugu, filmin cekildigi akil hastanesine adini yazdirip orada takildigi da soylenmekte.
Bir zamanlar Anadolu'da.
the american history x.
ghost in the shell. 1995 yapımını izleyiniz.
Ben x
Prozac nation.
mortal kombat legends: scorpions revenge.

zaten hikayeye ve karakterlere aşina seyirciye pek bir şey ifade etmeyecektir ama görsellik ve animasyon çok iyi
Arkadaşlar çok mutlu oldum. Açıkçası pek kimse katılmaz diye düşünüyordum, sağolun güzel film önerileri var ama o kadar bilindik filmler olmasın dememe rağmen hâlâ forrest gump, fight clup yazan var neyse lafı daha fazla uzatmayayım. Bir öneride benden gelsin.
https://www.imdb.com/title/tt0146984/
Will smith ve matt damon ikilisini izlemek gerçekten keyifliydi. Ayrıca
will smith'in canlandırdığı karakter; bana azda olsa Morgan freeman'in filmlerde görmeye alışık olduğumuz o babacan ve yol gösterici tavrını anımsattı ki zaten imdb de okuduğuma göre başrol oyuncuları olarak düşünülen ilk isimlerden biriymiş kendileri. Ama daha sonra bagger vance karakterinin daha genç biri tarafından canlandırılması gerektiğini düşündükleri için will smith'i seçmişler.
(bkz: akıl oyunları) mükemmel bir filmdir.
(bkz: green book)
(bkz: cyrano de bergerac)

yalniz gerard deperdieu'nun oynadığı yapımı izleyin.
Duvar-yabancı olanı.
el secreto de sus ojos

Arjantin-ispanyol sineması ortak yapımı gerilim türünde nefis bir yapıt. Benim nezdimde kült bir filmdir, hala izlememiş olmanız üzücü olur fakat genelde 'sıkıcı' diye değerlendirilen filmlerin hastası olduğumdan mütevellit öneri olarak görece hareketli bir film tercih ettim.

iyi seyirler.

" Bir erkek her şeyini değiştirebilir.
Yüzünü, evini, ailesini, kız arkadaşını, dinini, tanrısını..

Yine de değiştiremeyeceği bir şey var, Benjamin.

Tutkularını değiştiremez."
Şu sözlüğe öneri usülünü hala getiremedik.

Misal:
"eğer psikolojik içerikli bir film arıyorsanız shutter island kesinlikle zevkinize hitap edebilen bir yapım. Bir detektifin, akıl hastalarının bulunduğu bir hapishanede yürüttüğü soruşturmanın gerek hastane yönetimi gerekse hastalar tarafından nasıl sabote edildiğini anlatıyor"

Uzun yazmak kıçına zor mu geldi?
"Split bilim kurgu açısından sağlamdır ha. Baş rolün çohlu kişilikleri canlandırma biçimi çogzel."

Yoksa ne tür belirtiyorsunuz ne gerekçe. alıntı bile yok. Herkesin zevki farklı. Bak bunu kitap tavsiyelerinde de çok yapıyor bazılarınız. Sırf 1-2 isim salladınız diye kim araştıracak onları? Kim niye siklesin lan sizin ne idüğü belirsiz tavsiyelerinizi? Çıldırtmayın adamı.

Öğüt verecektim güya, dellendim onun yerine. Ben peaky blinders izlemeye gidiyorum ne haliniz varsa görün.
Yabancı;

Rüzgarı dizginleyen çocuk

Kaplumbağalar da uçar

Yerli;

Karpuz kabuğundan gemiler yapmak

Kış uykusu
http://www.filmhafizasi.com