bugün

insanın kalbinde zerre vicdan ve empati bulunmamasıdır.
Hamas'ın, Arab'ın ne mal olduğunu bilmektir.

edit: (#24651393) bu entry deki mala gelsin. Akp^'yi dış politika da destekliyorum. Onlarda arab'ı iplemiyorlar. Kendi çıkarımız için kuzey ırak ve suriye'ye girmeye çalışan akp'nin önündeki hödüklerse aşağıdaki başlıklarımda açıklanmıştır.

(bkz: ak partiye ak partililerin zarar vermesi)
hamas'ın arabın ne mal olduğunu bilmekle ya da arapların bize attığı kazığın farkına varmakla alakalı olmayan bir yavşaklık halidir. akp ve erdoğan nefretinden gözleriniz kararmış ise, bunu hamas ya da arapların attığı kazıkla gölgeleyemezsiniz canım kardeşlerim.

okulunda iken üzerine bomba yağması sonucu paramparça olan bir çocuğa üzülmüyorsan sen, hangi yüzle erdoğan ve politikalarından şikayet edeceksin? bu katliama sesini çıkarmaz ise, berkin elvan için, meydanlarda yuhalatılan annesi için hangi yüzle yazacaksın?
hamas gibi yezit döllerinin ne olduğunu bilmektir.
Kansız olmaktır.
Ucunda çocuk ölümü varsa hayvanlıktır.
dedeleri topraklarını satarken torunlarına da acımamak gerekir.
insan olarak üzülüyorum. Üzülmek ve acımak aynı anlamlara çıksa da, bana göre acıma kelimesi daha aşağılayıcı olduğu için
''üzülüyorum'' demek daha mantıklı gibi.
Bu bağlamda; Ben üzüldüm onlar öldü. onlar öldü ben üzüldüm. ben hep üzüldüm, onlar hep öldü.
yani arkadaş üzülmekle de bitmiyor bazı şeyler. ''sevgi eylem gerektirir.'' en azından masum çocuklar için...
hamas ve el fetih yanlılarının sıklıkla karıştırdığı meseledir. özellikle son dönemde.

hamas denilen ışid benzeri terörist hükümete
veya el fetih denilen israil-g.kıbrıs yanlısı "iyi polislere"
ya da topraklarını israil'e satıp arabistan'da şahken şahbaz olan şeyhlere,
önce osmanlı'ya, sonra da türkiye'ye sürekli ihanet eden -genel olarak- araplara karşı olmak;

olaylarla ilgisi olmayan masum insanlara karşı olmak, ölümlerine üzülmemek, onlara acımamak değildir.

bu tıpkı pkk'ya karşıt olanlara "ama kürtler ölüyor, kürtlere acımıyor musunuz?" diye tepki gösterenlerin demagojisine benziyor.
Hissettiğim duygu. Filistinlilere acimiyorum üzülmüyorum.sadece çocuklara üzülüyorum çocuk oldukları için.