bugün

maalesef ülkemizde çokça görülen bir dana sürüsü hissiyatıdır.

müslümanın zulüm altında olmasına üzülen bir başka müslüman veya vicdanı ölmeyen birisi muhakkak filistinde yaşanan zulme karşı en azından kalbinde bir burukluk duyar.

fakat filistin'deki insanların yaşadıklarını sırf arap oldukları için meşru görür bu davarlar.

kendileri aynı zamanda pkk yandaşı ve kürt ayırımını yapamayacak kadar da embesildir. yabancı değiliz.

ve anası kendisini doğuracağına taş doğursa daha iyi olacak olan sözüm ona bazı zulüm destekleyicileri bu tutumlarının alenen ortaya koyuyorlar.

ben onların kafalarını sikeyim. ölseler üzülmem. hatta çok mutlu olurum.
orospu çocuğudur, açık ve net.

edit: daha doğrusu orospu çocuğu kavramı, filistin de yaşananlardan zevk alanlar için geçerli, yukarıdaki orjinal entry iptal.
Kalpsizdir.
türkiye'de yaşayan emekçilere hiç üzülmez.
israil sıçsa bokunu yiyecek güruhtur. ibnedirler, şerefsizdirler. evet.
insan değildir. israilin tarafında olandır.
(bkz: insanlığı tartışılan varlık)
katledilen insanlara bu müslüman yada bu arap müslüman o halde üzülelim mantığıyla yaklaşan asıl insan değildir.

bir yerde bir zulüm yaşanıyorsa insan olan buna kayıtsız kalamaz.bu filistin için de böyledir.örneğin yanıbaşımızda ki suriye için de böyledir.

türkiyeyi yöneten amerikan işbirlikçisi bir iktidarın bizzat organize ettiği terör yoluyla binlerce insanın ölmesine sebep olan yani hatayda ipten kazıktan kurtulmuş yobazları ve abd'nin kadrolu el kaide militanlarını eğitip eğitip suriyeye salarak terör yaptıran ve bu utanca türk milletinin adını karıştıran hain zihniyete kayıtsız kalmakla filistindeki israil zulmüne kayıtsız kalmak arasında hiçbir fark yoktur.

yine bir başka örnek, uygur bölgesinde binlerce uygur türk'ü çin tarafından katledilirken gıkını çıkarmamakla filistindeki israil zulmüne sessiz kalmak aynıdır.

o yüzden arapçı şakirtlere tavsiyem önce dürüst olun zulüm sadece filstinde olmuyor.üstelik filistindeki zulüm yeni de olmuyor.1948'den beri artarak sürüyor.60'larda ülkenin sol görüşlü gençleri filistindeki israil zulmünü duyurmaya çalışırken hatta bizzat gidip filistinde israile karşı savaşırken sizlerin dedeleri cuma namazından çıkıp çıkıp o gençlerin protesto gösterilerini basmakla meşguldü.

o nedenle bu son dönemlerde hamas'ın iktidara gelmesi sonrası türeyen filistin sempatizanlığı bazı şakirtlerin ne kadar samimi oldukları sorusunu akıllara getiriyor.

dünyada yaşanan zulümlere karşı insanın göstereceği duyarlılık dinci ve arapçı bir zihniyete göre şekillenmez.eğer bu bakış açısı egemense o kişiye insan denemez.

tekrar filistin konusuna dönersek önce yaşananları iyice bir bilmek gerekir.yakın zamana kadar hamas israile onlarca füze yolladı tam abd seçimlerine ramak kala.israil abd seçimlerine yönelik bir manipülasyon olmasın diye belliki bunları yutkundu.seçimler biter bitmez harekete geçti.

şimdi soru basit. gücün sınırlı yıllardır türlü mezalime muhatap bir halksın niye bu insanlıktan nasibini almamış yahudiyi kışkırtırsın ey hamas?

cevabı da basit. çünkü hamas dediğin de perde arkasında amerikan emperyalizmi tarafından yönlendirilen bir maşa terör grubudur.ısrarla mücadelesini gayrımeşru yöntemlerle yapar ki filistin kaybetsin.

israile 130'dan fazla füze gönderdi yakın zaman dilimi içinde.bu kadar füzeyi nereye göndersen onlarca hatta yüzlerce hatta duruma göre binlerce insanı öldürüsün ama bakıyoruz ölen insan sayısı 3 kişi 5 kişi.adama sorarlar sen bu füzeleri ne için attın oraya? israilin daha fazla filistinliyi çoluk çocuk demeden öldürmesine meşruiyet kazandırmak için mi?

evet hamas filistin halkının truva atıdır.tüm varlık sebebi israilin vahşetine meşruiyet kazandırmak içindir.

bizim köpek medya bunları yazmaz çizmez.vatandaşın ne hamasın attığı füzelerden ne bu israil-filistin sorununun detaylarından haberi vardır.

israil 60 yıldır filistinliye kan kusturuyor.ama hamas başa geçince nedense türkiye de bu zulmün anlaşılması istendi.dolayısı ile yapılmak istenen katledilen filistinlilere karşı duyarlılığın artması değil hamas'ın müslüman coğrafya da prestij kazanmasıdır.çünkü bende abd ve israilin yerinde olsam filistinin bu truva atının daha da yüce görünmesi için çalışırdım.

bu arada obama seçildikten sonra nasılsa 2. dönemi bir daha seçilme kaygısı yok.israile mesafeli bu dönemde daha da cephe alacaktır diyen medyadaki aydın geçinen ortadoğu uzmanı ayakları yapan dangozlara da selam olsun.abd dış işlerinin açıklamasını kapak olarak bu dangozlara takarım, israilin atılan füzelere kendi tarzıyla vahşice karşılık vermek için abd seçimlerinin bitmesini beklemesinide bir başka kapak olarak takarım bu medya maymunlarına.
vicdanını kaybetmiş insandır. her ölen için üzülmek lazım. mazlumlar için.
filistin'de yaşananlara üzülüyorum, ama "müslüman ölürken bıdıbıdı" lafına götümle gülüyorum. bu tip insanlara daha çok üzülüyorum aslen.
Medyanın bu konuyu ele almamasından dolayı insanlarda bu konuyu yeterince bilmiyor.
timsah gözyaşlarını döktükten sonra israile satılacak mallarını pazarlamaya girişen, israile ait olduğu bilinen her ticari ürünü satın alabilen, sözlük edebiyatı yapan klavye delikanlısı değildir. o haberi izledikten sonra eşine çocuğuna sarılarak tv başında cola cips eşliğinde dizi izlediğini inkar edecek insan da değildir. üzüldüm büzüldüm diyen klavye delikanlısı mir mavi marmara da isz bulun gidin o zaman. eyleme geçin ya da bırakın islami(sözde) masturbasyonu. anlıyorum sizi eylem yok ancak hazda sınır tanımıyorsunuz. az aklınızı kullanın. eskiden elizabet* vardı bu tatlı su i.slamcılarında* ise dilizabet var.