bugün

bir sarı melekler değil.
(bkz: güllenin bacıları)
http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=181933
londrada beklenileni önümüze koymamıştır.
arenanın matadorları.
dört çarpı yüz bayrağın çitaları.
antin kuntin yakıştırmalar.
bir ara 12 dev adam vardı. hup hah dev adam 12 dev adam.
2012 olimpiyatlarında grubu belli olmuş abd ,brezilya, çin, kore, sırbistan' la aynı gruba düşmüştür.
bakıldığında olup olabilecek en sert grup bütün şampiyonluk adayları burada toplanmış.takımımıza başarılar.
emeklerine sağlık.

ne yazık ki 2012 olimpiyatlarında madalya alamayacaklardır.

siz değil, kader utansın sultanlar. böyle bahtsız bir kura görülmüş şey değil.
görsel

şayet b grubuna değil de a grubuna düşmüş olsaydık, sultanlarımızın ölüsü bile grubu 3. bitirebilirdi...
abd ile yapılacak son grup maçını almaları biraz zor gibi görünse de 1 puan koparmak zorunda oldukları için umuyorum 2 set alarak gruptan çıkarmayı başarırlar.
hayır efendim rahat maç almak yok bu sultanlara. ille de o yürek hoplatılacak. tamam oyunda heyecan lazım ama onu başka maçlara saklayın, olimpiyatlara değil. gözünüzü seveyim!
nazcığımın "savaşa devam" çığlıkları takımı gaza getirmeye yetmemiştir. yine de olimpiyatlara katılmak bile güzeldi. madalyayı da umarım amerika alır...
zorlama lakap. tanımladıkları takıma ve yaptıklarına büyük saygı duyuyorum. bir o kadar da seviyorum. ancak bu lakaptan hazzetmiyorum.. ne sultanı kardeşim? medya dışında kimsenin de salladığı iplediği yok. halk kendi arasında voleybolcu kızlar, bayanlar,kadın milli voleybol takımı demeye devam ediyor. futbol topuna hala meşin yuvarlak, brezilyalı her futbolcuya sambacı diyen gerzek klişeci medya tutturmuş bir sultanlar. bunların bir de perileri var. potanın perileri. o hepten zorlama. o başlığa da öfkemi kusacağım.
o ne ki ? sultan deyince benim aklıma brunei sultanı geliyor.
ilk maçında brezilya'dan son maçında abd 'den blok yiyip kafasına yediği manşetlerle serseme dönen ve yerlerde sürünen ,sonrada "ay çok sert gurubumuz vardı öteki gürüpta olsaydık döverdik vallahi " diyerek kılıf aramak çok kolay.
federasyon devlet elele verip dört senedir sizleri bu olimpiyatlara hazırladı. maddi manevi hiç bir eksiğinize yok demedi. yemedi yedirdi ,içmedi içirdi daha ne halt edecektiniz. sırtımıza alıp sizi manşetemi kaldıracaktık. yüzyıllardır sırtımızda sultan taşıdık birde sizimi taşıyacağız kardeşim.
Brezilyanın Gururu.
görsel
(bkz: sahanın kezbanları)
dün servet tazegül spor salonunda maçlarına gittiğim türk bayan voleybol milli takımının unvanıdır. hırvatistanla yaptık ve 3-0 yenerek finale adımızı yazdırdık. finalde güçlü italya ile oynayacağız. final maçı ise 30 haziran pazar saat 14.00'da aynı salonda. filenin sultanlarını canlı canlı izlemek hakikaten ayrıcalıktır, imkanı olanlara kaçırmamalarını tavsiye ederim.
kesinlikle harika bir maç çıkarttıklarını görüyorum şu dakikalarda çin karşısında.. (bkz: ntvspor)'da
ve ülkemizde yalnızca futbol, basketbol değil; voleybol'un da öneminin daha çok anlaşılması gerekiyor!
öyle ki dünya klasmanında 7.sırada olan bir voleybol takımına ve kaliteli oyunculara sahibiz..

neslihan darnel gibi sert smaç yapan bir oyuncu ise bizim için muazzam..
gördüğüm en küçük düşürücü, aşağılıyıcı ünvan. yıllardır rahatsız olurum zap yaparken duyduğumda.

potanın perileri, filenin sultanları ne istediniz lan kadınlardan?

hayır neyin kafası yaşanarak bu isimler bulunmuş orası da belirsiz.
(CEV) tarafından düzenlenen Avrupa Ligi finali rövanş maçında Almanya' yı deplasmanda 3-1 kazanarak, tarihinde ilk kez Avrupa Ligi şampiyonu olmuş takım.

http://www.milliyet.com.t...pa---1914209-skorerhaber/
2 gündür japonya ve rusya maçlarında sinir katsayıları artan sultanlardır. Japonya maçında sanki duvara karşı oynadılar. Her smaç geri döndü. Duvar olsa çatlar, japonlar çatlamadı. Rusya maçında hakeme karsı mücadele verdiler. Pozisyon tekrarlarında millilerimiz aleyhinde yanlış karar verdiği ortaya çıkan hakem karar değiştirmedi. Rusya için aynısını yapmadı. Dünya bize karşı.
japonya'da düzenlenen, voleybol kadınlar dünya grand prix'i finallerinin ilk maçında, dünyanın 1 numarası brezilya'yı yendikten sonra oynadığı 3 maçı da kaybederek şampiyonluk şansını yitiren kadın voleybol milli takımı. dünkü rusya ve bu sabahki çin maçlarını resmen hediye ettik.
bakü de devam eden 1. avrupa oyunlarında a grubunda ilk maçta polonya ya 3-2 yenildikten sonra sırasıyla italya, Belçika, Romanya ve azerbaycan ı 3-0 mağlup ederek çeyrek finale lider çıkan gurur timsalili takımdır.

rakipleri b grubunun 4. sü rusya oldu, hadi hayırlısı...
avrupa oyunlarında şampiyon olan takımımız. helal olsun sizlere.
altın madalya kazanan takımımız helal olsun kızlara. evet.
kadın dememek için takılan "güzelleme" kelimelerinden biri daha. peri, sultan değil kadın ulan kadın!

filenin kralları, potanın beyefendileri falan demiyorsak kadın sporcuları da masal prensesi moduna sokup cinsiyetlerini sindirmeye çalışmaktan vazgeçin yahu.
Bahar urcu,Pelin Çelik,Özlem Özçelik,Aysun Özbek,natalia,esra gümüş,Neslihan ve Gülden gibi oyuncuların bulunduğu 2003 Avrupa 2. Si olan kadro bambaşkaydı. Şimdiki kadro iyi olsa da o tadı vermiyor.
Her zaman üst sıralarda olan voleybol takımımızın lakabı.