bugün

görsel
Başlığını görünce bunun da mı çıplak fotoları nete düşmüş lan dememe sebep olan adam.
görsel
gençliğinde hafiften usame bin ladin'E benzeyen gomünis.
"ülkemiz insanlara maddesel zenginlikler sunmak için çok yoksul olsa da, onlara eşitlik duygusu, insanlık onuru sunamayacak kadar yoksul değildir"

diyerek, kendini dünyayı yönetiyor sanan kimi kerhâne mamüllerine ayarın kralını vermişliği vardır vakt-i zamânında.
şöyle güzel bir sözü olan insandır.

"Eğer düşmanın sana ödül veriyorsa, sende bir puştluk var demektir"
iyi adam güzel insan da adını duyunca hep "bp castrol" markası gelen kişi, lider.
call of duty 7 oyununda vurmaya çalıştığımız bir adam.
devrimin bir numaralı kahramanı, sağlık nedenleri ile bırakana dek ülkenin tartışmasız tek lideri idi. hala nefes alıp verdiği bugünlerde de devrimin lideridir, göçüp gittikten sonra da öyle kalacaktır.

gezin küba'yı bir uçtan diğerine, fidel'in tek büstünü, bir tane heykelini göremezsiniz. che ise her yerdedir. işte bir tek heykelini bile diktirmeyen adamdır fidel, yoldaşı che'yi hep onurlandırırken kendisine adeta ambargo koymuştur. buna mukabil hayran olduğu bir büyük liderin heykelini diktirmiştir, taa uzaklardan. mustafa kemal Atatürk'ün heykelidir o.

başka bir adamdır, güzel bir adamdır.

ardından üzgün not : böyle demişiz vaktiyle. onurlu insanların onurlu kahramanı olarak ayrıldı hayattan. kimsenin öteki olmadığı bir toplum yarattı. küba halkına baş sağlığı dileklerimizle.
Küba lideri Fiedel Castro'yu öldürmek için ABD Gizli Servisi CIA'yle Castro muhaliflerinin 50 yıldan bu yana 638 suikast planı yaptığı ortaya çıktı. ingiliz Channel 4 televizyonu için hazırlanan 'Castro'yu Öldürmenin 638 Yolu' isimli bir belgesel ve kitaba göre, Castro'yu öldürmek için zehirli iğneden, zehirli dalış giysisine kadar pek çok yöntem gündeme geldi. Ancak hiçbiri amacına ulaşamadı.
(alıntı)
Castro'yu ortadan kaldırmak isteyen CIA ajanları ve muhalifler, zehirli iğne, zehirli puro ve zehirli dalış kıyafeti gibi yöntemlerin yanı sıra, kadın tuzağı da kullandı. En ciddi suikast girişimi ise 2000 yılında Castro'nun Panama ziyareti sırasında oldu. Küba liderinin konuşma yapacağı podyumun altına yerleştirilen 90 kiloluk patlayıcı son anda bulundu
aslı osmanlıya dayanan yahudi bir ailenin çocuğu.
Aylar sonra bu gün görülmüştür gün yüzü ile.

Çekmiş adidas eşofmanı, iyi maşaallah iyi iyi.
ne çok amerikaseviciler var yahu. evet fidel diktatördü ama neden diktatördü? ben böyle diktatörü sırtımda taşırım vesselam. gidip küba halkını amerikan emperyalizminin pençesinden kurtardığı için varsın olsun diktatör olsun, amerika' nın kıçını yalamadığı için varsın olsun diktatör olsun, zalim ve insanlık düşmanı abd' ye baş kaldırdı varsın olsun ateist, deist, papaz olsun. fidel bir çok kahramanlık öykülerine konu olmuş nice kahramanlardan biridir. mustafa kemaller, fideller, cheler, saddamlar, esadlar, kim ill sunglar, yaser arafatlar, hasan nasrallahlar, chavezler var oldukça dünya da emperyalist ve sömürenlere rahat yok...

mustafa kemal atatürk'e, saddam hüseyin' e, fidel castro' ya ve emperyalizme baş kaldırmış nice büyük liderlere selam olsun...
buradan başbuğum castroya selam olsun .
pkk'yı eleştirdiği doğruysa eğer, facebook/twitter sayfalarında "faşist" diye anılmaya başlayacaktır.
batista diktatörlüğünü yıkıp yönetimi ele alan devlet adamıdır. devlet yönetim şekli olarak marksist lenis yönetim şeklini örnek almıştır. kendisine düzenlenen bütün suikastlerden canlı olarak kurtulmayı başarmıştır. atatürk hayranı olup nutuk'u defalarca okumuştur. amerika'ya ve emperyalizme karşı olan tutumu takdire şayandır.
abisi 91 yaşında hayatını kaybetmiştir.

http://www.cnnturk.com/du...m&utm_campaign=buffer
aragazda şu an konusu işleniyor. pascal tapu kadastro diyor adama*

517. podcast 22. dakika
“o’nun yaptıklarını ben başaramazdım. asıl devrimci atatürk’tür. bu kadar büyük bir devrim yaptım ama atatürk’ün yaptıklarını başaramazdım.” (küba devlet başkanı fidel castro)
görsel
Adidas aşortmanı içinde Fidel Castro: Ben yakında öleceğim ama ideallerimiz yaşamalı demiş.
Yaşlandıkça fikirleri yumuşamış kişi. Evet.
ben yakında öleceğim ama hayallerimiz yaşayacaktır, o yüzden hayallerde yaşayın ibneler, demiş hayalperest bir abimiz.
haindir kendisi. cok sey beklememek lazim. tee zamaninda ernestoya ihanet eden adam.