bugün

gündem özel sayesinde tanıdığım süper ötesi insan. beslenme üzerine konuşuyor diye "alanı değil" diyenler olmuş; oysaki yeme bozulukları konusunda uzmandır ve sadece psk dr. değil; ayrıca profesyonel atlettir, çok da hoşsohbettir. geçen bir programdan sonra özelden mesajlaştık; hem program üzerinne hem de biraz kızsal olaylar üzerine konuştuk işte fitlik, beslenme vb. konular...

boğaziçi mezunu olduğu halde "iyi bir okuldan mezun olunca yanında mutluluk da verdiklerini sanıyorlar" yazmasından başladı sohbet. ve çok güzel sözler söyledi, her biri özlüsöz niteliğinde... çok samimi, çok candan... kanka gibi... hem bilgeliğini hem fitliğini örnek alıyorum kendisinin. zaten ona da söyledim;" vücut geliştiren bir kız arkadaş var, bana kilo almayı tavsiye etti; ama ben şeyda coşkun'u ve sizi örnek gösterdim; fazla kas kütlesindense, incelik daha hoş duruyor." dedim. "yanlış anlamayın; tabi ki bilgeliğinizi de örnek alıyorum; ama fiziğinizi de" dedim. hem kişiliği hem bilgeliği hem fiziği ile idolümdür kendisi ya tatlılık abidesi tam:

https://twitter.com/Psiko...status/913093929154826240

böyle de her yönden güzel bir insan...

bir de aynı program sayesinde tanıdığım muhteşem insan uğur batı var ki, alanımdaki en iyi isimlerden... hem bir karşıyaka anadolu iletişim lisesi mezunu olduğum için hem de yükseköğretim bölümüm pazarlama ve reklamcılık olduğu için ve halkla ilişkiler programını tamamladığım için, alanımdaki rolmodellerimdendir... sağlık konulu bölümde tanıdığım şengül hablemitoğllu hoca da süper, tam bir iletişimci, diksiyonu çok düzgün.

böyle rolmodeller edinmemizi sağladığı için, tüm gündem özel ekibine ve özellikle de denizbayramoğlu'na kocaman bir teşekkürü borç bilirim, saygılar çok...

ve bu programı özel kılan detaylardan biri de şu: gerçekten de hayatımıza çok büyük katkılar sağlıor. o kadar çok şey öğreniyorum ki sayelerinde, o kadar faydası dokunuyor ve o kadar çok şey değişiyor ki hayatımda; yaptığım egzersizden beslenme şeklime, kişiliğime kadar tüm hayatımda etkilerini ve yansımlarını görüyorum... ah bir de uykumu düzene sokabilsem tam süper olucak ya neyse... "o kadar kusur, kadı kızında da olur." diyelim.

geçenlerde eğitim sistemi ile ilgili bir program yaptılar ve üniversite sınav sistemi ile alakalı bir düşüncemi paylaştım; birkaç gün sonra "üniversite sınav sistemi değişikliği"ne gidildiği haberi geldi... böyle de etki gücü yüksek bir program, hatta programdan öte, hayatımıza dokunan bir yapım.

bu akşam da severek izleyeceğim...

rol modelim olan süper ötesi sunucu deniz bayramoğlu, twitter ve instagram'dan beni takip ettiği için, 2 kat ilgiyle takip ediyorum bu programı. "gündem özel" gerçekten adından da anlaşıldığı gibi "özel" bir program.

boş insanların izlemediği, boş insanların konuk olmadığı, özel insanlar tarafından hazırlanan, sunulan, özel insanlar tarafından izlenen çok özel program.

bir de organik tanıtımlarını çok güzel yapıyorlar, biir keresinde izledim, başım döndü, yanımdakilere "yer mi sallandı?" diye sordum; hayır dediler; meğer kamerayı sallaya sallaya çektikleri için olmuş o his, yanımdakilere de izlettiğimde onların da başı döndü haha çok eğlenceli çekiyorlar.

din konuları pek bana cazip gelmez; ama bu programda konuşulunca "dini konuları" bile dinliyorum; o derece bir etksi var...

kısaca her şeyiyle özel... o yüzden yine merakla bekliyorum bu akşamki bölümü. bak şimdi heyecanladım yine.