amerika'da cia tarafından yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkan yeni tür. bilimsel ismi fettoşipus nurius gulenus.
yeni sanat güneşimizdir.
ajdar'ın kankasıdır.Lise'yi beraber esentepedeki ajanlık ve provakatörlük alanında tamamlamışlardır.Ajdar bir gün çıkıp ben bu toplumla dalga geçtim ama anlamadılar şimdi ben doktora tezimi kanıtladım, artık köşeme çekiliyorum diyecekken fettos ise cihad'a koşmaktadır, yön yanlış onun farkında değildir o başka.

Bu arada ajdar ve fettos ikisinin de sahne adlarıdır.
erzurum da ortaya çıkmış bir tür virüstür kendileri. ilginçtir ki bu virüs insanları et ve kan arzusuyla yanıp tutuşturan, zombiye çeviren t virüsü den daha tehlikelidir.
(bkz: hz sosyete)
kendisi için, zamanında pek popüler olmuş bir türk musiki eserimiz modifiye edilmiştir. sözleri ise şöyledir efendim:

o fettoş
burası new york amerika
evler karıştı bulutlara
nasıl bir zaman
nasıl bir yaşam

o fettoş
insanlar kafir, açık, cahil
sokaklar içki, fuhuş ve kumar
öyle bir zaman öyle bir yaşam
macera dolu amerika, amerika, amerika

o fettoş
gece yataklar ateş ateş
etrafta sis duman ve cankiler
o rapçiler ve rakçılar

o fettoş
burası teksas amerika
herkes tanga, bikini, g-string
öyle bir yaşam inan a fettoş
tarikat liderinin takma adlarında biri.

(bkz: feto)
(bkz: fetto)
(bkz: fetoş)
(bkz: fettoş)
kelime-i şehadetin yarısını budayıp söyleyemediğinden, ismi otomatik olarak kısaltılmış şey, insan veya kişi demeye dilim varmıyor.
emperyalizmin kuklası.
kolormatik gözlüklü, oğlan müritlere sahip amerikalı dümbük. erkek hizmetkarlarının taptığı bir tür üfürükçü. kumaş pantolonlu, kişiliksiz ve haysiyetsiz erkek usakları kendisine kul köledir. yakasız gömlekli bu küfürbaz oğlancıkları da efendileri evangelist rednecklerin kucağında çöreklenirler.
amerika tarafından türk halkının belirli bir kısmının dini duygularını istismar aracı olarak kullandığı sahte palyaço'nun isminin kısaltılmış hali.
genelde beyinsizler tarafından kullanılan lakap.
Foreign Policy ve Prospect dergisinin ortaklaşa yaptığı ankette "yaşayan en büyük 100 entellektüel" arasına girmiş bir kişi olan fethullah gülen'e takılan çirkin lakaptır.
düşüncesini beğenirsiniz beğenmezsiniz. turkiyeye zarar veriyor vs vs. diyebilirsiniz, kendi görüşünüzdür, doğrudur veya yanlıştır lakin türkiye'de bir çok insanin sempatisi kazanmış, bir çok seveni olan bir insana bu şekilde çirkin sözleri sarfetmek ve kötü lakapları takmak terbiyesizliktir. eğer düşünce ve bilgi sahibi insansan otur kötülüklerini, zararlarını, yanlışlarını efendi efendi anlat.. küfür etmek senin kinini mi söndürecek, fethullah gülen'i mi alçaltacak, sevenlerini mi sevmesinden vazgeçirecek?? tabii ki hayır..
peki ne yapacak? ayrımı iyice derinleştirecek, gerilimi artıracak, kulaklar kapanacak, ötekini dinleme kültürü sona erecek...
eğer amacınız "sizce vatana zararlı kişileri" deşifre etmek sonucunda vatanımıza-milletimize fayda sağlamak ise bu sizin uslubunuzla asla olmayacaktır..
saygıya ve uslub değiştirmeye davet ediyorum ..
nickine kurban.
ipleri amerikanın elinde olan kuklanın kısaltma adı.
cia çiftliğinde yaşayan biri. acaba neden cia'nın çiftliği?
kumanda rte ise ona parmak atan,
pardon basan (bu da olmadı ama olduğu kadar)şahsın kısaltması.