bugün

dün kendisi ile ilgili girdiğim entrylerde sürekli ağladığını yazmıştım. hatta bir kaç entryde buna değinmiştim. durup dururken sebepsiz yere ağlayan bir insan haline geldiğini söylemiştim.

bugün öğrendiğim kadarıyla rtık ağlamnıyormuş.
çünkü artık türkiye'ye istediği zaman girip çıkabilecek konumda kendileri.
dün dediğim gibi istiği emzik değilmiş. meğer ağlak hoca boşuna kendini paralamıyormuş.
artık hava terminalinde deve mi keserler birbirlerini mi keserler. bakalım. hadi hayırlısı olsun size.
bu sefer ağlak hocanızın hatrına eksi vermeyin. ne olsa yakında gelecek. gider ayağını yıkadığı suyu içersiniz. o size derman olur.
önceden aldığı istihbaratı mit'le paylaştığı için mit tarafından kabullenilen ama sonra cia ile de paylaşması sonucu mit tarafından banlandığı söylenen kişi. belki de asker banlamış olabilir. yoksa durup dururken adam ülkesine dönmemeyi bilerek seçemez. cemaate bile açıklayamıyor. cemaattekiler kem küm yapıyorlar. hasan mezarcı gibi mit buna iğne verip delirtsin mi diyorlar. bilemem tabi mit ajanı falan değilim ama bu adamın türkiye'ye gelmemesi garip bir durum. hastaydı falan hikaye. türkiye dünyanın en iyi doktor ve hastanelerine sahip, avrupa'dan gelen tonla hastaya bakıyoruz artık. neyse boşverin bunları. çay içen mi gardaş, yeni demledim.
ülkeye dönmemesi halinde, ülkede siyasi istikrar diye bir şey bırakmamak adına tepinenler*e malzeme verecek kişi. bugünki (24.06.2008) yargıtayın beraat onayıyla ülkeye gelmesinin doğrudan bir ilişkisi yoktur. zaten istediği zaman gelebilirdi ve hala istediği zaman gelebilir ama gelmemesi sanki daha iyi olacak. ne acıdır sen git bu ülkenin bayrağını dünyanın her yerinde dalgalandır, dilini heryerde konuşulur hale getir, istiklal marşını heryerde söylenir hale getir sonra da bu yaptıklarının karşılığı olarak vatan haini ilan edil*.
yargının aleyhte siyasalleştiğinin tartışıldığı bir dönemde, yargı tarafından aklanması, ne kadar temiz olduğunun göstergesi şahsiyet.
insanı uysallaştıran basit temelsiz düğünce yapısının çobanlığını yaparak,insanı uysallaştıran fikir akımlarına olan nefretimi körükleyen adam. insan uysal bir varlık değildir insan içinde bulunduğu doğayla,koşullarla her daim kavga içinde olmalıdır ki insan üretsin,hayvanlaşmasın.

nietzsche'nin dediği gibi:

"Bir gün bayağı kömür 'Niye böyle sertsin!' demiş elmasa. 'Biz seninle yakın akraba değil miyiz ki?'

Niye böyle yumuşaksınız? Kardeşlerim, size soruyorum: siz benim, -kardeşlerim değil misiniz?

Neden böyle yumuşak, böyle uysal, böyle verimser? Neden yüreklerinizde bunca yadsıma, bunca verinme var? Neden bakışlarınızda bunca az yargı var?

Peki siz yazgı olmak, amansız kişiler olmak istemezseniz, bir gün benimle nasıl, iller açabilirsiniz?

Peki sertliğiniz çakmak ve kesmek ve parça parça etmek istemezse, bir gün benimle nasıl, yaratabilirsiniz?

Yaratıcılar sert olurlar da. Elinizi binyıllara basmak, balmumuna basar gibi basmak, mutluluk sayılmalı sizce, -

-mutluluk, binyılların istemine yazmak, tunç üstüne yazar gibi yazmak, -tunçtan daha sert, tunçtan daha soylu. Ancak en soylu kişiler sert olur tepeden tırnağa.

Şu yeni levhayı yerleştiriyorum üstünüze, kardeşlerim: sert olun!-"
türkiye'ye dönüş vizesinin verildiği şu günlerde dönerse hoş şeyler beklemez ülkemizi. Amerikadan mesaj var diyerek izletilen vidyoları bile gençlerin beyinlerini yıkamaya yetiyorsa, gülen'in katıldığı bir mitingi düşünemiyorum.
ülkeye dönmesini engelleyen yaptırımların ortadan kalkması ile türkiye'ye dönebilecek olan kişi. ama muhetemelen dönmeyecektir zira abileri dönmesine izin vermemektedirler. öğrencileri ve kendisini sevenlerde hala ; ülkeye dönerse ülke karışır cümlesiytel fikri masturbasyon yapmaktadırlar.
eksi editi: hakaret edemeyişimin tek nedeni sözlüğü yasal olarak zor durumda bırakmaktan ileri gelmektedir.
Bugün aklanan güzel insan.Bize de Kıskananlar çatlasın demekten başka bir şey kalmıyor.
hakkındaki dava düşmüş insan.
ama şu sıralar dönemez zira ortalık bayağı karışır.
entellektüel ve düşünür olarak adlandırılmasını anlayamadığım kişi.

şimdi sayın muhammed bir kere kesinlikle bir düşünür ve ayrıca entellektüel olarak da sıfatlandırılabilir.

sonra ne bileyim, hallac-ı mansur da düşünür. mevlana da öyle. hatta saidi nursi de düşünür. belli bir düşünce sistemi üretmişler. düşünce sistemlerinin temeli toplumsal bir psikolojik hastalığa dayanıyor olabilir, ama çıtayı da dünyaya göre ayarlamak gerek.

peki arkadaşım, fetullah gülen'in düşünürle alakasını bana açıklayabilecek olan var mı? bunu yapabileceğini düşünen tabi ki var canım, bi'kaç tane çıkar zaten az sonra.

neyse. şimdi bir cemaatin veya topluluğun başı olmak düşünür olmak demek değildir, özellikle bu topluluk belli ve kalıplaşmış kurallara sahipse. adam düşünce üretmiyor arkadaşım, yok öyle bir şey. ben de düşünürüm o zaman, ama olamıyor öyle kusura bakmayın.

açıkçası şu an açıklayıcı bir entry girme hevesim kalmadı. bi' gidin n'olursunuz. karşı düşünceden kaç kitabı okuyup düzgünce incelediniz ki arkadaşım? kaç taneniz kutsal kitabınızı anlayarak okuyup, kendiniz yorumlayıp inanıyorsunuz ki? inanç bile değil bu, körsünüz kör.

sinirlenmedim ben, içim acıyor. gerçekten acıyor içim.
ülkeye dönüp dönmemesinin hiç bir öneminin olmadığı hoca efendi! hazret o kadar muktedir ki tee amarikalardan bilem yönetmektedir cemaati, partiyi, memleketi...bizde burda tepinip duralım döner mi dönmez mi diye? döner değil efenim kebap kebap, yoğurtlu hemide oh mis!
(bkz: ağlak hoca)*
Meyve veren ağaç taşlanır misali bazı ortamlarda birkaç kişi tarafından taşlanan ama dünyanın her yerinden takdir edenlerinin sayısı milyonları geçen muhterem hocaefendidir. Takdir edenlerinin sayısı Amerikan Foreign Policy anketiyle de anlaşılabilir.

Dünyanın her köşesine türk okullarının açılmasına vesile olmuş muhteremdir. Türkiyeden siyaset ve sanat insanları da dahil olmak üzere birçok kişinin hocaefendi hakkında övgü dolu sözleri vardır. Ama özellikle ateistler ve kalpleri hasetle ve kıskançlıkla dolu birkaç kişinin hedef tahtası haline gelmiştir ne yazık ki. Ancak bu tarihte de bir çok kez tekerrür ettiği için şaşırdığım bir şey değil...

Yargı sonunda güzel birşey yaptı ve her seferinde suçsuz bulduğu ancak ard arda daha mahkemesi bitmeden yeniden hakkında dava açılan (Türkiyeye dönmesini istemeyenler tarafından) suçsuz bir insanı kesin olarak akladı. Artık hocaefendiyi sevmeyenler onun hakkında bir suçluymuş gibi ileri geri konuşamayacaklar...

Edit: Vay be, en çok eksi oy alan entry'im bu olmuş. demek ki çok kişinin damarına basmışım. Bu güzel işte, insanlara birşey öğretmenin en kolay yolu damarlarına basmaktır. Basmaya da devam etmektir...
(bkz: katalizor)
1- şakirtlerininin gaza gelmesini sağlayabiliyor.(10, 20, 30, 100 burs, 500.000 gazete)
2- düşmanlarının gaza gelmesini sağlayabiliyor.(müslümana kızan gelip başlığında çırpınıyor)
(bkz: katalizor)
(bkz: beyin yıkagaçı) *
itinayla genç beyinleri yıkayabilen zat-ı muhterem entelektüel(!).
Kavrayamadığım insan.
düzeltme:biri fetocuyum sanar eksi verir biri fetocu değilim zanneder eksi verir ,güler misin ağlar mısın?
düzeltme2:Eksi verecek ne var arkadaşlar?ne iyi ne kötü birşey söyledim.
Türk yargı sistemine göre kendisinin, ülkemiz adına tehlike derecesine sahip bir insan olmadığını kanıtladı...
heralde başsavcı yalçınkaya kapatma davasındaki iddialarında birkaç düzeltme yapması gerekecek...
Az evvel cnnturk'te "ankara gündemi" programında "fetullah gülen'in dönüşü dengeleri etkiler mi?" diye tartışıyorlardı...

"ciddi ciddi dönüyor" yorumunu yaptığım insan. artık dengeleri mi etkiler, yengeleri mi etkiler göreceğiz...
ankete 500 bin kişi katılmış. Gülen Hareketi hakkında en ufak fikri olan biri, bir kampanya düzenlenmiş olsa sayının burada kalmayacağını bilir. Bir anlam ifade eder mi bilmiyorum, ama bir Zaman yazarı olarak ankete oy kullanmadığımı söyleyebilirim.

abdulhamit bilici

http://zaman.com.tr/yazar.do?yazino=706394
dinle eğitimi buluşturan ender kişilerden.

muayyen aralıklarla ismi devamlı gündeme oturan bu insan, bugünlerde yine gündemde. Foreign Policy dergisinin düzenlediği dünya çapında yaşayan 100 entellektüel arasında 1. olmuş. tabii sevmeyenler hemen saldırıya başladılar. neymiş hocayı sevenler ona oy tıklamışlar*. hadi ya seçimler nasıl yapılır ki başka. ortada adaylar olur seçmeler de içlerinden sevdikleri veya tasvip ettikleri adaya oy verirler. hem bu sevmeyenler derler ki bu hoca ülkeyi ele geçirmiş o zaman bu hocanın arkasında en az 10-15 milyon kişi olmalı. ama toplam 435 bin oy kullanılmış. hem de zaten hepsi hocaya gitmedi o sadece en fazla oyu almış. sanki biraz çelişkiler var değil mi?

bu sevmeyenler eğer bu ankette hoca 1. seçilmeseydi bu sefer de, hocayı sevenlere 'bak işte siz kendiniz büyütüyorsunuz halbuki dünya sizi hiç tınlamıyor' diyeceklerdi. bir türlü objektif olmayı başaramıyoruz nedense. bırakın insanların ne düşündüklerini. çünkü düşündüklerini bilemezsiniz onun yerine yaptıklarına bakın insanları değerlendirirken. ama amaç insanları karalamaksa olay böyle oluyor işte.

orhan pamuk'tan nefret eden bir insan olarak onun bile malum ankette 4. olması ülkemiz için iyi olan bir şey diye düşünüyorum. sonuçta tanınan ülkemiz oluyor.

not: bu arada ankette her adresten bir kere oy kullanabiliniyormuş. yani ip nin değişmesi bile kar etmiyormuş.
kelimeler onu anlatmaya cok yetersiz kalır. tek bir cümleyle kendimi bulmama vesile olan kişidir.
çabasıyla başa getirdiği iktidarın sayesinde ülkeye dönecek düşünür. Düşünür diyorum bir çok siyasetçiden daha iyi geleceğe yönelik plan yapabiliyor.
her ne hikmetse, tam da türkiye'de aklanıp paklandığı sırada, abd'de sürekli ikamet etmek için yaptığı yeşil kart başvurusunun reddedildiği söylenen zat. dokuz yıldır abd'de ne renk bir kartla kalabilmiş olduğunu merak ettim ben şimdi.

türkiye'ye dönmesi için zemin yoklanıyor gibi sanki.

birileri, türkiye'ye humeyni edasıyla dönmesi için şartların olgunlaştığını düşünüyor olmalı ki, böyle senaryolar vizyona girdi aniden.

buyursun gelsin bakalım, türkiye iran olur mu olmaz mı görelim hep birlikte.
(#3580613)
tayyip in ıssız adaya düşmesi durumunda yanına almasını dilediğim üç şeyden biri.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar