bugün

çağımızın büyük alimi.
bence hoş olmayan olaylar müdürü denebilecek insanlar arasinda birinciliği milenyum boyunca kapmış kişidir.
Anlaşılamayan kişi. Aynı zamanda iyi mi kötü mü daha tam bir kanaat getiremediğim kişi. Ama arkasında büyük bir cemaat toplamayı başarmış kişi.
öncelikle şunu belirteyim yoğun muhafazakar biriyim.

bu entry fethullahçıların nasıl büyük bir yanlışlık içinde olduğunu anlatmak için girilmiştir. ve biliyorum ki bunu okuyan bir çok şakirt hata içinde olduğunu anlamayacak kadar kalbi kararmıştır. en azından bu gruba girmek isteyenlerin kalbini uyandırabilirsem ne mutlu bana.

önce şu islami bilgi ile söze başlamak istiyorum.

allah ameldeki eksikliği affedebilir, itikat eksikliğini asla. yani dinin sahibi allahtır. kuralı o koymuştur. kişi uymakta ve uymamakta özgürdür. hürdür. allah a inandığı gibi bir ineğe de tapabilir. ve şunuda belirtelim kuran a göre allah katında tek din islamdır ve diğerlerinin hiçbir hükmü yoktur. isteyen insan buna inanır müslümanım der. isteyen hürdür ben buna inanmıyorum diyebilir. bundan sonraki yazacaklarım müslümanlara özellikle fethullahçılara.

şimdi gelelim fethullah a. kendisinin herkül.org diye bir sitesi var. istediği her konuda orda fikirlerini özgürce yazabiliyor.

peygamber efendimiz , sahabiler, tabiinler, osmanlı bu dini yayarken islami konulardan ve özellikle başta yazdığım allahın değişmez kanunu itikadi kurallardan asla ve katta ödün vermeyerek diyalog yapmışlardır. zira allah ın koyduğu din asla diyalog da pazarlık konusu olmaz olamaz.

ancak her ne hikmetse bu topluluk , içlerinde allah aşkıyla hizmet eden ama neye alet olduklarını bilmeyenlerin çok olduğu samimi müslümanlar grubu bunları ayırıyorum, bu grup diyalog adı altında papanın elini öpmeler, diyalog toplantılarında gayri müslimlere iyi görünmek için ezandan muhammedin resulullahı çıkarmalar, müslüman kızı hristiyan bir adamla hem dini hemde isevi nikah kıymalar gibi islamın itikadi meselelerini ayaklar altna alarak, papalığın ve siyonistlerin başlattığı dinler arası diyalogun türkiye temsilciliğine soyunmuşlardır. ayrıca hristiyanlar ve yahudilerde cezasını çektikten sonra cennete gidecektirler diyerek kuranın açık hükmünü yıkmışlardır. bu konuları daha kapsamlı merak edenler bu yazdığım başlıkları google yazıp araştırıp videolarına ulaşabilirler. kainatın efendisi , sahabiler, allah dostları, evliyaullah 1500 senedir bu dini fethullahçıların yaydığı gibi asla yaymamışlardır. peki peygamberimiz böyle yaymazken tevhid inancını, bu fethullahçılara ne oluyor. bazı fethullahçıların klasik deyimle ama zaman değişti. bu devirde diyalogsuz olmaz savunması vardır. ve özellikle hizmette bulunan bazı insanlarla konuştuğumda eğer diyalog olmasaydı bu kadar insan nasıl müslüman olmazdı savunması var ki tam bir cehalet saçmalaması. abe cahiller hidayet allahtandır. kişi ayı ikiye ayırsa kafir yine kafir kalacaktır. bilal habeşi bile kainatın efendisine hidayet senin elinde olsaydı beni gibi bir köleye sıra zor gelirdi demiş. peygamberimizde tasdik etmiştir. yani kişi hidayet bulacaksa eninde sonunda bulacaktır.

bu demek değil ki gayri müslimlere dini anlatmayın. tabiki anlatın. ama kıvırmadan , doğruca. zira allah din konusunda, itikadi konularda dansözleri sevmez. dini yumuşak bir ses tonuyla ama kıvırmadan allah ın koyduğu kurallara taviz vermeden anlatın. isteyen gelsin isteyen gelmesin. aynı allah ın peygamber efendimize dediği gibi. kendini üzme isteyen inanır isteyen inanmaz dediği gibi.

dansöz olmayın. bu dinin sahibi allah. size ne oluyor ki , hidayet verici konumunda görüyorsunuz bazılarınız kendini.

gelelim en başta söz ettiğim herkül.org sitesine. her konuda yorum yapan amerika da başınız. neden , neden, neden müslümanların içine düştüğü dinler arası diyalog konusunda tek çıt laf demiyor. yoksa bu cia, mossad, siyonistler izin vermiyormu. bu dini sapkınlığın islama ters olduğunu neden ağlaya ağlaya anlatmıyor. bir çok müslümanın itikadını yıkıp imansız ölmesine sebep olabilecek bu büyük fitne hakkında neden, neden, neden tek kelime ile böyle şey olmaz denilmiyor. neden. birileri izin vermiyormu.

türkiye de açılmış tüm davalar düşmüşken, her gün vatan hasreti ile yanıp tutuşuyorum denilirken, hatta birkaç ay önce abisi bile vefat etmişken neden halen türkiye ye gidemiyor. neden. neden. neden.

bir şey daha söyleyip bir hadis ile konuyu kapatmak istiyorum.
bu cemaatin üyeleri ama bir sürü okul açtı. ama şunu ama bunu diye kendilerini savunmakta. yaptıkları hizmeti anlatmaktadırlar.

bir hadis : allah bu dini kötülerlede yüceltir.
çok esrarlı gizemli bir kişiliktir.
bir çok videosunda nerdeyse ben peygamberim demeye getiren insandır. yaptığı duayla da övünebilecek kadar gerçek müslümandır işte. nur cemaatinden insanların bunları nasıl görmezden geldiğini anlamıyorum. lan yoksa?

not:ben inanmam yapmaz öyle şey diyenler için al güzel kardeşim http://www.youtube.com/watch?v=irP3q9NHHFQ
muhterem hoca efendidir.
Çokça boş entry nin girilmesine neden olan lider vasıflı, iyi niyetli biri. Bende o insanları narasında bulunmama rağmen her dediğini kabul etmeyip rahatça eleştirilerimi yapabiliyorum. Kimse beni afarozda etmiyor. Ayrıca dinci deyip bölücülükten bahseden orospu çocuklarına sesleniyorum.
Hayatınız boş. Kimse inanmıyor diye dışlanmazken (ben de dahil)
inanlara yapılan zulmün haddi hesabı yok.
Neyse Bu konu çok su götürür.
ağlaya sızlaya kul hakkından bahsederken sınav sorularının saz arkadaşlarından çıkması bana çok ilginç geliyor.
savunucuları sağa sola küfreder hale gelmiştir öz hakiki orospu çocukları bunlardır.
taşaklarını sıktıkça gözlerinden fıskiye misali yaş çıkaran deşifre olmuş illüzyonist. hilesi de bu işte.
her konuşmasında salya sümük ağlayan çevresindekileride bu şekilde etkileyen okyanus ötesi amerikada yaşayan risale-i nuru nerdeyse kuranın üstüne çıkartan milyarlarca doları yönlendiren mücahitlikten mütaahitliğe terfi eden zat.
`http://galeri.uludagsozlu...r/fethullah-gülen-366857/` evinin kapısında haç buluna büyük zat. bunuda papa hediye etti galiba. amerika'dan sevgilerle.
askeri olsun, siyasi olsun, kültürel olsun her darbenin arkasındadır.
yeter ki arkasında amarika olsun.
yuh! şiir gibi oldu ya la.
türkiye'ye gelmekten korkmaktadır. korkusu ulusalcılardan, kemalistlerden, ordudan falan değildir, yanlış anlamayın. zaten bu kesimler hep hapse tıkıldı. korkusu; kendisinin etten kemikten düz bir adam olduğunun anlaşılma korkusudur. türkiye'ye gelirse, bu adamı tv'lere davet ederler, röportaj yaparlar, konuştururlar, bir şekilde ön planda olur. ve fikirlerine mutlaka karşı çıkılır, mutlaka mantık hataları belli olur. mutlaka kendi içinden kişiler bile saçmaladığını düşünebilir zaman zaman. bu da kendisini ilah olmaktan çıkarır. artık sıradan adam olduğu anlaşılacak, klasik dinci düz bir adam olduğu ortaya çıkacak. bundan korkuyor.
soyadıyla çelişen şahıs.
türkcenın yayilmasinda rol oynayan kisi.afrika ve guney afrikadaki okullariyla bunda etkili olan kisi
http://sozcu.com.tr/fethullah.html
ilkokul mezunu cahilin önde gideni iken milyonları peşinde sürüklemeyi başaran, amerikada ki koca çiftliğinin ve bilgisayar hackerlerinden bakıcılara, çok sayıda güvenlikten bahçevanlara kadar onlarca kişinin genel giderlerini sadece yazdığı üfürükten kitapçıklarla sağladığını öne süren adamın biri.
asıl anlaşılamayan nokta nasıl oluyor da bu kadar geri zekalı insan bunu düşünemiyor.

edit: a be odun, bu adamın yurt dışı okullarında türkçe eğitim verildiğini zannediyorsun ya..en çok ona gülüyorum. asıl ingilizce eğitim veriliyor. ve ingilizce hocaları bildiğiniz o ülkelerdeki cia ajanı. omurgalı bazı türki cumhuriyetlerde bu okullar kapatılmıştır. rusya'da bir çoğunu kapattı bu okulların.
türkçe eğitimi mi? sadece şarkı, mani, hikaye ve marş ezberletilen dile yetenekli çocuklar türkiye'de göz boyamak için kullanılıyor. karşılığında bu çocuklara para veriliyor.
kapatan ülkelerden bazıları; Rusya, iran, Azerbaycan, Özebekistan'ın ardından Türkmenistan.

edit2: yahu, bu kadar dine düşkün adam olsa yüzünde nur olur. var mı?

edit3: koyun sayısı fazla olduğundan eksi yağıyor. o eksiler benim için şereftir. şerefsizliğe yeğlerim.
soyadı ile müsemma olmayan kişi.
kamera görünce ağlayan kişi. ağlama sahnelerinde beren saatin yerine kullanılabilir.
ağaca çıkmış masum kedi gibi. aşağıda köpekler bir sürü havlayıp duruyor sözlükte de öyle. kuduz köpekler o ağaca çıkamazlar, o meyveleri yiyemezler. o allah a yakın, köpekler o mertebeye çıkamıyorlar. ağaç nur, meyveler kitapları, yükseklik takva, köpekler sözlükte kendisine iftira atanlar.

bir büyük alim.
ağaçlara çıkmış, vatanına halkına ihanet içinde olan cia ajanlığı konusunda tereddüt edilmeyen ağlarken inlerken salya-sümükleri ortalığa yayılırken masum görünen aslında şarkıda bahsedilen nankör kedidir. etrafına toplanan beyni alınmışlara melek görünür ama beyin olmadığı için anlamadıkları bu yaratığa kul-köle olurlar.

alim deyip etrafında döndükleri bu ajanın neden hacca gitmediğini bile sorgulayamayan tiplemeler onu savunsalar ne olur savunmasalar ne?

not/düzeltme :liverpoolmlt adlı yazarın bilgilendirmesi üzerine adı geçen kişinin üç kez hacca gittiğini öğrendim.

benim bildiğimin kaynaklarından biri :

"FETULLAH HACCA NiYE GiDEMiYOR? FETULLAH"A, NiÇiN HACI OLMAK YASAK?

Fethullah Hoca, bu kadar dindarlığına rağmen HACI değildir.

Mekke"ye de Medine"ye de, KESiNLiKLE, giremez.

Neden mi?
Şeriat kanunlarına göre, Fethullah hoca ŞEYH statüsüne soyunduğundan ve müritleri olduğundan, Suudi Arabistan sınırları içerisinde ele geçirilirse, hemen katledilir.

Çünkü islamiyet"te şeriatta ve Kuran"da şeyhlere ve/veya tarikat liderlerine yer yoktur.
Özetle, Allah ile kul arasına kimse giremez! "

http://www.toplumsalbilin...um/index.php?topic=2591.0

liverpoolmlt'nin bana verdiği bilgiyi doğrular kaynaklardan birisi de aşağıdadır.

"Cenabı Hak hayatımda üç defa hacca gitmeyi nasip etti. -Ona binlerce hamd ve sena olsun- ilk defa 1968 yılında[2] Diyanet işleri Başkanlığı, görevli olarak hacca üç kişi göndermişti. Eskişehir ve Denizli müftüleriyle beraber bir de fakiri vazifelendirmişlerdi. Görevimiz ise, oradaki hacıların durumunu tetkik edecek ve yapılacak iyileştirme çalışmalarıyla ilgili rapor hazırlayıp, bu mevzuda yapılacak şeylere ışık tutacaktık.

ikincisinde; 1973 yılında[3] kendisine hac farz olduğu halde gidemeyen çok yakın bir dostumuzun (Naci Şençekicer Bey) pederi namına gitmiştim. Aslında bu şekilde bir hacca gitmeyi hiç istemezdim. Çünkü öyle birinin namına yapılacak bir hac, bana çok ağır gelirdi. Ama, oraları özlemiştim. Bu vesileyle de o dostla beraber ikinci kez o kudsî yolculuğa çıktık.

Üçüncüsü ise, medyada aleyhimize şiddetli bir kampanya başlatılmıştı. Buna karşı ruhumda duyup hissettiğim sıkıntılarla, yine özlemini çektiğim o kutsal mekanlara gidip, dua etme ve o arındırma muslukları altında yıkanma ihtiyacını duydum. Cenabı Hakk imkân verdi ve 1986'da üçüncü kez yeniden hacca[4] gitmek nasip oldu"

http://tr.fgulen.com/content/view/16707/13/

diyor beyimiz ben yorum yapmıyorum buraya yapamazsın demesinler sakın çünkü 1968 yılında gidiyor ve hiç istememesine rağmen çok özlediği için 5 yıl sonra 1973 de tekrar gittiğini ve özlem ve yıkanma için 13 yıl sonra 1986 da üçüncü kez gittiğini söylüyor.

aradan geçen 27 yıl da özlemiyor artık beyimiz neden çünk asıl kabesini buldu o, hemde iki tane birden biri beyaz saray diğeri cia binası.

evet ben eksik bilgilimi düzeltmek için kaynak bakıyor ve okuyorum ilk ikisinde görevlendirme olmak üzere 3 kez o topraklara gittiğini öğrendim peki ya siz eksiklerinizi ne zaman gideripte doğruya döneceksiniz.
semih tufan gülaltay'a göre kendileri müslüman değil bahai'dir.
Ben Stillerin kayın pederini oynayan emekli cia ajanı.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar