bugün

yaratıcı gençliktir. fethullah gülen'i tanıma şerefine nail olamadıkları için, ona kolay kolay laf atma potansiyelleride fazlaca yüksektir. bir gün onun muhasebecisi olurlar ve ne kadar serveti olduğunu söylerler, başka bir gün avukatları olurlar ve neden amerika'ya gittiğini, neden türkiye'ye dönmediğini söylerler, bir başka gün doktoru olurlar, sık sık ağlamasının sebeplerini araştırırlar, daha başka bir gün, beyini * olurlar, türkiye üzerindeki kötü emellerini sayarlar. anlatmak ile bitmez bu fethullah gülen'e fetoş diyen arsızlar, * *
aynı manaya gelen onlarca başlığın tek kelimesini değiştirip tekrar tekrar açan, üstteki arama butonuna basmaya üşenip hemen yeni başlık açınca süper oldu zanneden insanlardan daha zeki daha hayırlı insanlardır.
hadi açıklama da ekleyelim; tek taptığı tanrı yeşil amerikan doları olan bir herifin adını anarken, allah'ın adını işe karıştırmamaya çalışan insanlardır.
insan allah'ın adını güzel şeylerle anmak ister, doları görünce vatanını satan adamlarla değil.
(bkz: türkiye deki cumhuriyeti sindiremeyen arsızlar)
* fetoş deyince arsız olduğumuz düşünülüyorsa aklımda daha güzel alternatifler var * *
bir taşla iki kuş vuran ulusalcı arsızdır. hem günâh keçisi ilan ettiği fethullah gülen'i aşağıladığını düşünür, hem de eşcinsel bir göndermele onun kutsiyetten sertleşmiş hatlarını eşcinselleştirerek yumuşatır. bir anlamda fethullah gülen'i kendi homofobisiyle vurur bu homofobik arsızlar.

sizi gidi arsızlar! hepiniz kendi skalanızda mutebersiniz.
az bile demişlerdir.
kula değil; yaradana tapan insanlar olmaları, zannımca bu sebepten kullara tapanların; abdes ibriği tutucularının, arsız diye nitelendirdiği kişilerdir.
Yanlış ! imla hatası var...

(bkz: Feto)
vay ibreler. nasıl derler? vurun kellesünü!!

(bkz: laik demokratik türkiye cumhuriyeti)
(bkz: arsızın daniskasıyım)
(bkz: tövbe haşa)
(bkz: çarpılcaz lan)
(bkz: fethullah ı peygamber zanneden aymazlar)
kendini aydın sana zihniyettir. fetullah'ı seven biri filan değilim. ama artık son günlerde bir şekilde dine yakın * olan insanlara küfür ve karalama iyice arttığı için moralimi bozan bi hadise. aynısı tayyip içinde geçerli. ulan bir insan gidiyor başbakanını seviyor diye eleştiri alıyor sözlükte. var mı böyle birşey ya. hangi ülkede var başbakanını seviyor ve destekliyor diye o ülkenin sözlük yazarlarından küfür yiyen.
türkiye'de bi hayli fazlaca var. diğer sözlüklerden de edindiğim tecrübeye göre var.
bıktım artık che tişörtü giyen insancıklardan.bıktım artık tarikat sıfatıyla toplanıp diğer insanları dışlayanlardan. bıktım artık içki içerken içmeyen insana içsene lan nasıl arkadaşsın diyen zihniyetten. neyse konu dağıldı. *
(bkz: bu memlekette göte göt denir)
(bkz: fetüs) *
(bkz: ibnelikte sınır tanımamak)
(bkz: bırakınız desinler bırakınız yapsınlar) ne yani onlar fetoş dedi diye o fetoş olmuyorsa bizde birileri lenoş * marxoş desek onlarda oşlu olmuycak. neyin gerilimini yapıyorsun kardeşim? sen onun değerini biliyorsan bırak bilmeyenler istediği gibi hitap etsin.

kul hakkı ise zaten onun için bir sorun değildir. yok amaç ortamı bulandırmaksa yakıştıramadığım bir harekettir.
(bkz: buyrun benim)

edit: evet, evet o arsız benim. ne olacak? ne yapılacak? bileğine güvenen karşıma çıkar, öyle klavye başından arsız deyip kaçmak ancak ruhsuz i.nlere yakışır. e boşuna bu adamaların adının sonuna "oş" takısı getirmiyoruz değil mi?
(bkz: godoş)
"fettoş ne hoş" diyen arsız pis kötü iiıığğyyrençç modelleri de vardır bunların.
Fettoş hepisinin tepesinden baksın iyişallah.
gülen'in yurtlarındaki çocukların bir kısmı da fetoş diyor. bu ona sempati kazandırıyor diye görün, şefkat, ılımlılık vs yapın. kendisi de bunu hoşgörürdü diyin sayın şakirtler.
fethullah'ın cok uzun bir isim olmasından kaynaklanır. fethi derim ben arada, samimiyetten kaynaklı.
akp yi desteklediği için soğuduğum fethullah gülene fetoş yakıştırması yapanlara takılan sıfattır.

kendisinden eskisi kadar hoşlanmasam da sadece fethullah gülen için değil, herhangi biri için de olsa, yapılan kötü bir isimlendirme. arkdaşlar biri bizim ismimizin sonun -oş eki getirse hoşumuza gider mi? gitmez. yapmayın böyle. varsa adamın eksiklikleri eleştirin ama böyle tanımlamalar yakışmamakta.

ha bi de onu eleştirenlere arsız denmesi de o kadar abes. adam peygamber mi kardeşim? eleştirilebilir yanı ve yanlışları o kadar çok ki. eleştirenlere arsız demek de kimsenin hakkı değil.
kendisini sistemin sahibi zanneden ittihaycı kesim tarafından ortaya koyulan aymazca usluptur.
örnekse, perşembe gecesi objektif programına katılan ümit zileli ismindeki cumhuriyet gazetesi köşe boyacısı tip, ülkenin emniyet genelmüdürlügü istihbarat daire başkanını feto!!nun atadıgını açıkca söyledi, emniyetin içinde f tipi yapılanmadan bahsetti, ilginç konuşmalar yapılabiliyor kurumlar hakkında ama kurumlar neden hiç suc duyurusunda bulunmuyorlar, nedeme yapılanma, , kurumlara başkan , müdür atama, hiç ispat et diyen kimse olmayınca işkembe ne kadar geniş ise o ölçekte sallıyor ergenkon artıklarıda.
(bkz: fetullaha fetoş şakirde fetomania demek)
zoraki tanım: fetoş dediği için arsız yaftası yememesi gerekendir.

bir kere başlık yanlış. fethullah gülen isimli insan evladına fetoş demek ilkokul zekasının gereğinden başka bir şey değildir. kendisinden zerre hazzetmesem de fetoş demeyi pek tercih etmediğimi de söylemeliyim. ben fetoş desem ne olacak ki lan? ben über-aydın, o da über-ezik sıfatına filan mı nail olacak? yesinler öyle aydınlığı. he bir de hoşgörü denmiş, herkes herkese istediği gibi hitap edebilirmiş. bence bu kadar iddialı olmayalım canlarım. sonra üzücü hitaplarla karşılaşabiliriz. özgürüz de o kadar da değil sonuçta. öptüm sizi.