bugün

ne kpss öncesi teşkilatlanıp kopya çekerek başkalarının haklarına tecavüz etmiştir ne de müsteşar olan babasının torpili ile dış ticaret uzman yardımcılığı sınavını kazanmıştır. insanların sağlıkla beraber en temel hakkı olan eğitimin parasız olması için berna yılmaz ile birlikte pankart açmıştır. ve yaklaşık 6 aydır cezaevinde tutulmaktadırlar. haklarında 15 yıla kadar hapis istenmektedir. yoksa siz üniversitelerin, eğitim kurumlarının sadece türbanı serbest bırakarak özgürleşeceğini mi sandınız?
başbakanın katıldığı roman çalıştayı'nda berna yılmaz ile birlikte "parasız eğitim istiyoruz, alacağız" pankartı açtığı için tutuklanan gençlik federasyonu üyesi öğrencidir. 14 mart 2010 tarihinde gözaltına alınmış ve tutuklanmıştır. tutukluluk süresi iki gün sonra bir yılını doldurmuş olacak.
bir pankart açtı diye, üstelik savcı -iddia makamı olan savcı- son celsede suçsuzdur demesine rağmen hala tutuklu yargılanan 15 aydır tutuklu olan ve en iyi ihtimalle de ekim ayına kadar tutukluluğu devam edecek olan öğrenci. pankart ne miydi?

(bkz: parasız eğitim istiyoruz)
ileri faşizmin kurbanıdır.

"biz faşist değiliz siz faşistsiniz hatta siz faşist kelimesini anlamını bilmiyorsunuz" derken faşizmi sadece ırkçılık için kullanan hıyar ağalarının kafalarına vura vura gösterilmesi gereken kişidir
(bkz: adem özcan)