bugün

diğer sanatçılar gibi popülist söylemlerde bulunmadığı için, para uğruna kendi kültürünü ve kimliğini inkar etmediği için, yardım amaçlı bedava konserlerde çaldığı için, haksızlık ve eşitsizliğe karşı her zaman korkmadan gösterilerde en önlerde yürüdüğü için sevilmez ferhad tunç.
evet, sevmeyin ferhad tunç'u. hatta nefret edin, hakaretler düzün ona çünkü siz sevmediğiniz sürece ben ve benim gibi binlercesi, yüzbinlercesi ferhad'ın ve ferhad gibi sanatçıların peşinden yürüyecek. dün yürümüştük ferhad'la f tipini protesto etmek için. yarın ise hrant abimizi anmak için yürüyeceğiz. ertesi günde yürüyeceğiz. bu ülkede faşist ve ırkçılar bağırdığı, ağızlarından salyalar çıktığı sürece biz yürüyeceğiz. ta ki aydınlığa kavuşana dek.
ahmet kaya kadar aleni olmasa da içten içe pkk propagandası yapan türkücü. koyu kürt milliyetçisi ve pkk yandaşı olması dışında da alevidir kendisi. bu vatan için en fazla medyatik kımıl zararlılarından sayılabilir.
boş insan.
sanat ve dava adamıdır.
bir çok konserine gitmeme rağmen bir kere bile bölücü tavır takındığını görmediğim güzel insanlardan biridir.Diğerler yoldaşlar gibi tek suçu haksızlığı,zulmü,adaletsizliği yok etmek istemesidir.
Tuncelili büyük yorumcudur. Türkçe yanında anadili olan zazaca, ve kürtçe eserleri yorumlar. Çoğu şarkısının sözleri Yusuf Hayaloğlu'na aittir. Duruşu ve sanatçı kimliğiyle örnek insandır. Özgürlükçü, halkçı bir toplumu savunur.
sesiyle, yaptığı müziklerle ve duruşuyla gönüllere taht kurandır.
kendisi milliyetçi değil sosyalisttir
pkklı değildir halkların kardeşliğini savunur
insan hakları destekleyicisidir .
Turuncu biyikli insan...
Sigaradan sararmamistir , kendisi kumral sarisin karisimdan dolayi özelligi biyiklarina yansimistir...

Türk Polisi tarafindan katledilen Metin Göktepe icin Metine Agit sarkisini yazip , bestelemistir.
messenger'ının kişisel iletisinde''derdema'' yazar.

Edit: ulan ne yüzsüz adamım...
gercek bir halk sanatçısıdır. onu belirli örgütlere yapıştırmak isteyenlere sormak isterim; kaçırılan askerlerin anası, babası, sevdiğinin gözyaşlarını dindirmek uğruna kendisini operasyon bölgelerine atan kaç sanatçı tanıdınız? onu hain ilan edenlere sorarım siz kaç kurşunluk?, kaç tehditlik yaşadınız? sanatçı dediğiniz insanlara halay çektirip iki üç uzun hava mı söylemektir? gerçek sanatçı halkının içine karışan ve onların dertlerine ortak olmaya çalışandır. ferhat'tan ne bekliyorsunuz mankenleri her gece diskolardan alıp yatak üstünde dans ettirmesini mi??? bu ülkenin acı bir gerçeği var hergün insanlarımız ölüyor ölende, öldürende biziz! bu kanın durması için çalışan gerçek bir devrimci ve halk sanatçısıdır ferhat tunç bu böyle biline!. sanatçıyım deyip geçinenlerde kıçlarını küvetten çıkartmasınlar!
"varsın da vursunlar beni gamsızım ben kedersiz
ölüm benim canyoldaşım
halkım sürgün çaresiz."

"olaydım ah ben olaydım
elinizde saz ben olaydım
türküler söyleyip dostlar
sizin gibi öleydim."
--spoiler--
gözaltına alınırken nedenini sorduğumuzda çok konuşmayın pis tuncelililer diyip kelepçeyi taktılar
--spoiler--

ferhat tunç
tatvan doğu anadolu fuarı'nda sahne alacak sanatçı.
Demokrasi,hak,eşitlik,barış gibi kavramların, Milliyetçi bünyelerin gri hücrelerinin ve nöron yakalayıcılarının konusu olduklarında; bu bünyelerin bu kavramlar karşısında afallayıp,sistem hatası vermelerinin akabinde, devamlı ''bu şerefsiz kesin pkk lı'' şeklinde hatalı bir geri dönüşüm ile ezber sonuçlar ortaya koydukları düşünüldüğünde, sözlükte terörist ve vatan haini olarak lanse edilmesinin sürpriz olmadığı müzik emekçisi.
yapmak isteyeceğiniz en son meslek nedir sorusuna gardiyanlık cevabını veren sesi güzel, kalbi güzel insan.
dünyanın yasaklı şarkıları albümünde zazaca bir şarkı ile yer alan sanatçı.
Bdp mitingine katıldın şarkı söyledin kişiliğin karakterin beni ilgilendirmez diyeceğim, ve sesini o narin sesini dinlemeye devam edecem ama yolun yol değildir bilesin...
sanatıyla ve kişiliğiyle takdir edilecek bir insandır.
söylendiğinin aksine pkk yanlısı değil ibrahim kaypakkaya çizgisinde olan dersim'li sanatçı.
pkk ile ilgisi ne kadarsa türkiye cumhuriyetiyle de ilişkisi o kadardır. ferhat tunç nötrdür, ortadadır, iki apartmanın arasındaki yüksek beton zeminin üstündeki adamdır ferhat tunç, ne kürtü tutar, ne de türkü, o insanı tutar, insanın taraftarıdır. her kürte ''pkklıdır'' diyen, serdar ortaç dinleyen, ülkü ocağında çay höpürdeten arkadaşların da dinlmesi gereken bir adam.
MALATYA 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 1 ay hapis cezasına çarptırılmıştır.

(bkz: http://www.evrensel.net/haber.php?haber_id=81848)
kürt,terörist,bdp'li,keko,kıro sözde devrimci sanatçı.meclise giremeyince bu sanatçı bozuntusu teröristin yandaşları chp bürosuna saldırmıştır.
haber için; http://video.cnnturk.com/2011/haber/6/12/ferhat-tunc-taraftarlari-chp-burosuna-saldirdi
şerrefsizin ilk safta gidenidir.
ezik şarkıcı altuğ gibidir. ne ahmet kaya olabilmiştir ne de milletvekili. daha düne kadar hepimiz kardeşiz şarkıları söyleyen bu şahıs şimdi pkk destekçisi kesilmiştir. şükürki tunceli halkı bu adamın kaypak olduğunu bildiği için sandıkta üzümün sapını vermiştir.
sikmişim siyasi görüşünü gayet güzel sesi vardır fakat biraz kendini tekrarlaran türdendir.