bugün

Şike soruşturması çıkana dek galatasaray bank asya'ya düşecek değip, aylarca kendilerince eğlenen fenerlilerin şimdi "bank asya'ya düşmek kötü değildir", "onurumuzu kaybetmeyiz", "fenerbahçe hep büyüktür" şeklinde ajitasyonlar ile olayı çarpıtması durumudur.*
(bkz: yerinde tespit)hatta şu sıralar başkan ayrı kulüp ayrı diyerek, ya tutarsa anlayışıyla girşimlerde bulunmaya başlamışlardır.
(bkz: şerefli ikinci lig)
bütün fenerlilerin kenetlenmesi tarzında birbirlerini kandırmaları ile tekrardan görülen durum.

düne kadar bank asya diye dalga geçmeye çalışıyordunuz ne oldu ?
düşmenin yanında benim bildiğim (-10) eksi on puanla başlayacaklar, tüm oyuncuları serbest kalacak ve para kaynakları azizi de kaybedecekler. beterin beteri var diye mi böyle diyorlar, yoksa başlarına gelecekleri bilmediklerinden mi, bilemedim...
yahşi batıda ki sahneyi anımsatır.
(bkz: sikmeseler bari)
gözlemlerime göre fenerlilerin büyük bölümü soruşturma için "bekleyip görelim" havasında. ortada belgeler var olduğu söylenirken aklı başında olan hiç kimse gelip direk savunmaya geçmiyor, çoğu fenerbahçeli sonucu bekliyor ve takımının suçsuz olduğuna inanıyor. kim olsa takımının günahsız olduğuna inanır veya inanmak ister zaten, bunda garip ne görüyorsunuz ?

ayrıca "benim takımım olsa küme düşürülsün isterdim" diyen dürüstlük abideleri yalan söylemektedir. onlara şunu demek isterim: nah isterdin canım.

üstte belirttiğim gibi daha ortada kesin bir suç yok, kanıtlanmış suçu olmadan kendi takımın küme düşürülsün isteyebiliyorsan taraftarlığından şüphe duyarım. kimse takımının göz göre göre düşürülmesine sessiz kalmaz. bu nedenle bunu isteyenler gerçek fener taraftarı değildir. ayrıca bu hükümet döneminde hukukun temel ilkesi olan "her insan suçluluğu düzgün toplanmış (hukuka uygun ve değiştirilmemiş) kanıtlarla ispatlanana kadar masumdur" bir kenara atıldı. "kesin suç işlemişsindir" diye yargısız infazlar başladı. bu iyiye gidiş değildir, nokta.
(bkz: pollyannacılık)
vay fetöcüler.