bugün

Allahin sopasi yok iste. Üc maymunu oynayın siz daha. Rezil ettiniz ligi.

https://twitter.com/erinc...tatus/1706003431284953293
boru gibi goldür. futbol tarihinde görülmemiş şey olan ofsaytımsı galatasaray gibi karaktersiz camia ya yakışır bir lekedir. boşa kirimeyin o leke başkasına bulaşmaz.
Milimetrik ofsaytımsıdır. Ama bu hafta galatasaray a verilen tartışmalı penaltının hatrına gol verilmiştir. Yaklaşık 4 dk çizgi çekmek için uğraşılmıştır ama yine de ofsaytımsı olduğu anlaşılmaktadır. Çizgi şu;

görsel

Ayak çok az da olsa önde görüldüğü gibi.

Bu da 3 milyon takipçili bir futbol heaabının paylaştığı twit;

https://x.com/nocontextfo...;t=o1kDp73LU0TuukjZkDd2Ag

Görüldüğü gibi yine bir “dün bize bugün size” durumu olmuştur. Klasik yani.

Ama tabi bein sports yorumcu tayfası bu gole klasik olarak 3 maymunu oynayacaktır.
Yalandan penaltı ile kazandığınız başak maçına "ağlama melis, zırlama, hoplattık, kudurdular" gibi şeyler yazıp, gelip burada bunu mu sorguluyorsunuz şimdi? Ağlama melis, zırlama, hoplattık, koyduk demek istiyorum. Sivas'ta yediğiniz buz gibi gol ofsaytımsı diye iptal edilirken neredeydiniz?

Konuya gelirsek, Twitter'daki saçma sapan feyk görüntülerde dikkat ederseniz tadic'in ayağı zoomlanmış. Ayağı büyük çıkarken, rakibin ayağı neredeyse görünmeyecek kadar küçük. Her şeyi geçtim, o pozisyondan önce Szymanski'ye yapılan penaltı verilmedi. Yine tüm yorumcular yüzde yüz penaltı dedi. Onu neden saymıyorsunuz da gelip burada algı yapıyorsunuz?

Koyduğumuz maçta olmayan ofsaytımsı goldür.
canım benim burada konu şimanski nin penaltısı değil ki...ofsaytımsı gol...evet şimanskinin pozisyonuna da çalınması gerekebilirdi ama onu başka başlıkta konuşuruz. ayrca jiku nun alanyalının formadan çekip indirdiği penaltı pozisyonunu da konuşabiliriz aynı ortamda...

o bahsettiğin görüntülerin hiçbiri fake değil ayrıca, gerek yakından gerek ise normal açıdan çekilen yayıncı kuruluşa ait tüm görüntülerde tadic in ayak milimetrik önde. bak ofsayt demiyorum, "ofsaytımsı" diyorum özellikle. geçen sene bizim sivas maçından sonra yeri göğü inlettiniz ofsaytımsı ofsaytımsı diye, size dedik ki büyük konuşmayın aynısı olur zamanı gelir bugün bize yarın size diye sonra bu laflarınızdan utanırsınız diye görüldüğü gibi haklı çıktık....milyon takipçisi olan yabancı kaynaklı sosyal medya hesapları paylaştı görüntüleri ti ye alma amacıyla.

şimdi böyle yok penaltı verilmedi, yok siz de uyduruk penaltı attınız vs diye konuyu değiştirmeye gerek yok...ben açık açık bizim penaltının zaten gri olduğunu söyledim, ama misal bizizm maçta torreira ya yapılan bir "kasten yaralama" hareketi var. bak kırmızı demiyorum o hareketin ismi "kasten yaralamaya teşebbüs". ama bundan da hiç bahsetmiyorsunuz...

neticede hep söylüyorum yineliyim; büyük konuşmayın. dün bize olan döner yarın size olur, oldu, olacaktır da. çünkü bu işer böyle.
görsel
007 buradaki konu o değil diyor ama ilk pozisyon olan Szymanski'nin penaltısı verilse diğer hiçbiri olmayacak zaten, oyun akışı değişecek ahahaha.
--spoiler--

007 buradaki konu o değil diyor ama ilk pozisyon olan szymanski'nin penaltısı verilse diğer hiçbiri olmayacak zaten, oyun akışı değişecek ahahaha.

--spoiler--

genç dostum hala laf çeviriyorsun... senin mantığına göre bizim maçta 18. dk da berkay ın kırmızı kartı çıksa gs de belki 4 atacak hiç penaltı falan olmayacak oyunun seyri değişecek ama buna hiç değinmeden 20 tane ayrı başlığa haksız penaltı diye yazdın cumartesi günü kendi sözünle tezatsın yani basitçe...

neyse aslında sen de biliyorsun golünüzün ofsaytımsı olduğunu da işte benim gibi kendi takımına verilen gri karara "gri" diyecek taraftar objektifliğin yok...
Yaşlı dostum, berkay'ın pozisyonu kırmızı değil. Bize şeytanlık yapmayın, fb taraftarı yemez. Berkay ayağını sıyırıyor aşağı doğru. Darbe vurmuyor. Bırakın bu algı oyunlarını.
--spoiler--

yaşlı dostum, berkay'ın pozisyonu kırmızı değil.

--spoiler--

doğru kırmızı değil, kasten yaralamaya teşebbüs o ayrıca. neredeyse tüm türkiyedeki ex hakem yorumcuların kırmızı verilebilir dediği ve uganda 3. liginde bile kırmızı verilse normal olacak şu pozisyona kırmızı değil diyen birinin objektifliği olamayacağı için ofsaytımsıyı da ofsaytımsı demesi beklenemez zaten. neyse daha fazla tartışmaya lüzum yok o nedenle.
Tüm Türkiye de dünkü bizim pozisyona gol dedi, ofsayt demedi. Neden konu sizin lehinize olunca tüm Türkiye objektif sayılıyor da, bizim lehimize olunca objektif sayılmıyor?

Neyse. Sizin verdiğiniz cevabı verelim. Resultante importante..
aynı objektiflik bizim için de geçerli işte ama sizden gram göremiyoruz bu yorumu..konu sizin gol olunca tüm yorumcuların dediği doğru, ama bizim kırmızı olunca "algı oyunu"...siz var ya siz az değilsiniz....kaldı ki zaten biz de ofsayt demiyoruz. "ofsaytımsı" o pozisyon aynı geçen sene bizim sivas maçındaki gibi sorun bu. mesele de bunu objektifce dile getirebilmek. neyse aynen resultante importante tabi.
ofsayt ile alakası olmayan goldür.

"o pozisyon aynı geçen sene bizim sivas maçındaki gibi" demişsin ama dostum o pozisyonun dünya futbol tarihinde bir eşi benzeri yok. kale çizgisinde 3-4 tane oyuncu varken ofsayt çalınan bir pozisyon ile rakip futbolcunun sağ ayağı traşlanarak zorla ofsayfta sokulmaya çalışılan bir pozisyon nasıl aynı olabilir ?

o değilde başakşehir maçındaki penaltımsı bile olamayan penaltı nedir ? ona penaltı veren hakemlere şişe dibi gibi gözlük taktırırlar başka ülkede. sizin kasetçi çıkıp "haksız penaltı attık" demiyor nedense ? hani tüm takımların haklarını korumak gs nin vazifesi idi ???
sevgili mmbg ben ofsayt demiyorum "ofsaytımsı" diyorum buna da. ısrarla tıraşlama dediğiniz şey yayıncı kuruluş görüntüleri. bir kere de objektif ollun deyin ki "olabilir pozisyon gri". ama sizde bu yok. ben başak maçındaki penaltıya zaten "gri" dedim, ama "net penaltı" diyen görüşler de var...

"haksız penaltı attık" demiyorsunuz demişsin ama gören de sizin yöneticiler her daim bu tip pozisyonlarda özeleştiri abidesi gibi davranıyor zannedecek...bu dediğinin de futbol tarihinde bir örneği yok... her takımın yonetici kendi takıımı menfaatinde hareket ediyor pek ala...buradaki olgu biz taraftarların zaman zaman da olsa objektif olması gerekliliği bence.
ofsaytımsılarla penaltımsılarla şampiyon olan pensilvanya çocuklarına dert olan gol. çok mu derine girdi lan yoksa söyleyin ha ?
ofsayt ile alakası olmayan goldür.

"olabilir pozisyon gri"

seni kıracağımıza dişimizi kırarız be 0 0 7 al yazdım gönlün olsun yeter ki * arkadaş packman gibisiniz ( gs camiası ) yemin ederim haksızca penaltıdan gol atıp maç kazanıp ertesi günde fenerbahçenin hakkı yensin istemek nedir. gs nin yediği haramlar bile yetmiyor hep daha fazlasını istiyor..
şu ımsılar bir beşiktaş'a denk gelmiyor. gelse de aleyhine denk geliyor nedense...