bugün

Ezik olmak ile gurur duymakta ayrı bir komedi.neyse.
ptt 1 inci liginde böyle taraftarlara ihtiyacı vardı zaten.
yaz beni, çubuklusunu kendi getirecek.
(bkz: cehennem donana kadar fenerbahçe)
Çok saçma şeydir. Üzülmek varken gurur duymak mantıksız.
Ne olursa olsun takımını gönülden seven insandır.
Fenerbahçeli olmaktan gurur duyuyorum.
Fenerbahçeli olmayı tarif etmeye çalışmak, aşkı tarif etmeye benzer. Nasıl ki aşık olmayı aşık olmamış birine tarif etmek imkansızdır, Fenerbahçeli olmayana açıklaması imkansız olan ama bütün Fenerbahçelilerin hissettiği bir şeydir.
en azından rakibinin her alanda kendisine fark attıgını anladıktan sonra şu anda halihazırda yöneticiliklerini yapan aşagılık maşalar* araciligiyla rakibinin ceza almasını saglamaya çalışan ama aslında tüm türk futbolunu dünyaya rezil ettigini hala anlayamayan klüp taraftarı olmakla gurur duymaktan iyidir.
(bkz: cnm ya)
Kişinin kendine has gururudur. Lakin ben fb'li, gs'li ya da bjk'li olmayı gurur meselesi yapmayı sağlıklı bir düşünce olarak görmüyorum. Tabii bu tüm takımlar için geçerli olan bir genelleme olamaz. Mesela ben Dortmundlu olsaydım Dortmundlu olmaktan gurur duyardım.
fenerbahçeli olmayanın anlayamayacağı bir duygudur. takım yense de yenilse de sonuna kadar destek olabilmektir. tüm takımın taraftarlarla bir bütün olmasıdır fenerbahçelilik. işte bu yüzden.

sevdamıza kimse engel olamaz,
bazen hüzün vardır,
bazen mutluluk,
fener sevgisinin adı konamaz,
ne kupa büyüklüğü,
ne şampiyonluk.
galatasaray, beşiktaş ve trabzonspor olarak aynı pankartla bir takıma karşı sahaya çıkmamış olmak yeter de artar bile.

evet el değmemiş temiz bir lig istiyoruz pankartını açanları unutmadık, utanıyorsunuz, biliyoruz.
hayatta ufak şeylerden bile gurur duymaktır. güzel tabi.
isviçreli uzmanların allah düşmanımın başına vermesin dediği rahatsızlıktır.

ana sebepleri
1. irsî (soyaçekim) Anne ve babanın aynı sendromu yaşamış olması hâlinde çocuk da bu sendromu yaşaması olasıdır Alkolizm, toksikomani, aşırı yaşlılık buna etken olabilir.

2. Gebelik sırasında annenin ve bebeğin karşılaştığı tehlikeler, önemli birer sebep sayılabilir: Çocuğu düşürme denemeleri, özellikle hâmileliğin ilk üç ayında annenin kızamıkçık, çiçek, toksopalsmosis, kabakulak, kızamık, çocuk felci, su çiçeği, mikrobik sarılık, grip, boğmaca, tifüs, kızıl, sıtma geçirmesi gibi. Bu hastalıklardan birine yakalanan kadının, doğacak çocuğunun bu sendroma yakalanmasına sebep olabilir. Gebelikte röntgen çektirme, sigara ve alkol kullanma yine önemli sebeplerdendir.

3. Doğum sırasında çocuğun beyninin zedelenmesi, beynin oksijensiz kalması yine önemli sebeplerdendir.

4. Dört-beş yaşına kadar beyin ve sinir sistemi hızlı bir olgunlaşma (tekâmül) hâlindedir. Bu olgunlaşmayı engelleyen sebepler (enfeksiyonlar, kafa travmaları ve zehirlenmeler), zekâ gelişiminin duraklaması veya aksamasına yol açan tepkimeler bu sendromun oluşumuna etkendir.

kısacası olan olmuştur yeni çocuk yaplır aynı rahatsızlığın tekrarlanmaması umulur.
(bkz: #3208124)
birçoklarının aksine oynayacağımız maç öncesi "3 atarız-5 atarız, olmadı bi de final yaparız" tadında "atem tutem ben seni" moduna girmeden, efendi gibi maçımızı oynayıp, hemen akabinde yensekte/yenilsekte kesinlikle abartmadığımız (bkz: sol frame) gerçeğiyle bir kez daha yüzleşince kabaran hissiyat.

fenerbahceli olmanın kendisi tek başına gururların en büyüğüdür o ayrı.
fonda şu şarkının çalmasıdır:

uzağındaydım düşerken
nasıl bilirsen öyle ol
kabusum oldun, çok oldun
iyi ki yarına yoksun

düşledim kayboldum,konuştum ziyan oldum
eskinin huzurunda el pençe divan durdum
ah, devrimim benim, nedir senden çektiğim
sen gelmedin ama ben değiştim

hayat ne boş anlamsız
neye benzerdi reklamsız
ortağım oldun, çok oldun
iyi ki yaırna yoksun

düşledim kayboldum,konuştum ziyan oldum
eskinin huzurunda el pençe divan durdum
ah, devrimim benim, nedir senden çektiğim
sen gelmedin ama ben değiştim

aldım, verdim, ben seni yendim
kaçtın, sattın, beş paraya sattın

ağla, ağla, geçer.
(bkz: tek macı kazanarak kupa aldığını zannetmek)
".... olmakla gurur duymak" cümlesinde noktalı yerleri doldurmaktır. her takımın taraftarının boşluğa kendi takımını yazması olayında fenerbahçeli taraftarın bunu gerçekleştirmesidir. olay bu kadar basittir.
başarılarıyla göz yaşartan ve de göz kamaştıran fenerbahçe'nin vefakar taraftarının içinde bulunduğu durum.
4 mayis 2008 fenerbahce genclerbirligi macinda soylenen eski bir efsane maraton bestesi ile daha da iyi anlasilabilecek olgu.

varsin elalem sampiyon olsun, eglensin cossun, sevinedursun.
sen kupalari almasanda, ne diyelim fenerim canin sagolsun.
yine gelecek o guzel gunler,
bu kalpler seninle cosacak fener
sen kupalari almasan da
senin sevgin bize yeter.
fenerbahçe'nin büyüklüğünden ileri gelir. zira bugün fenerbahçe başarısız olduğu için türkiye'nin yarısı sevinirken, diğer yarısı gözyaşı dökmektedir.

sakın bana gs'nin başarısı falan demeyin kendileri öyle düşünseydi saatlerden beri fenerbahçe'yi taşlayan entryler girmek yerine şampiyonluklarını kutlarlardı.
Her zaman içinde bulunulan durumdur. Skorlar, kupalar ilgilendirmez. Sonuçta bu bir oyundur ve her zaman iyi oynayan kazanmaz.
Hiç problem olmayan, her yerde farkını belli etmeni sağlayan durum. Fenerbahçeli olmak bir ayrıcalıktır.
şu sıralar yoğun yaşanması gereken duygu.