bugün

Allah aklı fikri bireye nasip etmesin.
her zaman mutlu olmaktır.
çok güzel lan.
siralamada (iki günlük) birinciliğin tadini cikarmak

aslan kanaryaya iyi geleceek!!
beşiktaş, galatasaray, trabzonspor ve başakşehir'in şampiyon olduğu süreçte hiç şampiyonluk görememektir açık ve net.
şampiyonluk hesapları yapılırken birden işler tersine döndü yine. hafta içi maçları var olur da fener bu hafta başakşehir'e takılırsa galatasaray istanbulspor'la oynuyor 3 puanları cepte gibi.
Aşkoo bana Ferrari al.

Aşkoo bana futbolcu al.
galatasaray anksiyetesi ile mücadele etmek.
ilk okul hocamdan dolayı tuttuğum takım olup beni ilk okul 1.sınıftan beri güldürmeyen hayatın sebebidir.
(bkz: gold digger)

Parayla sadet olmaz.
kardeşimin makus talihidir... kendisi fanatik fenerlidir içerde de maç kaçırmaz...30 küsür yaşında adamdır.

bugün dedim ki "olum bak gitme maça hava da souk takım da ters evde izle"..."yoook abi ben içerde kaçırmam gidicez içerde 4 leriz görürüz dedi." "iyi" dedim. az önce aradım açmadı telefonu. akabinde telefonuma bir mesaj "abi senin yolunu öngörünü s.keyim ben, saygılar"...güldüm.

e güzel evladım ben sana demedim mi?
Futbol yerine bayanlar uzun sıçma veya sokak misketi gibi branşları takip etmek demektir.

Yazık.
Madem bu diğer branşları çok seviyorsunuz
Neden futbol takımının her maçından sonra yönetim istifa bağırıyorsunuz? Demek ki sizi tek ilgilendiren şey futbol. Orda da zortsunuz. Yazık.
seçeneğin bol olması demek. her dalda başa oynadığı için biri olmazsa diğerine geçiyorsun. acayip güzel bir şey lan bu.
bir an empati kurdum zormuş.
bu kadar trajik şeyleri niye hep bunlar yaşıyor.
Survivor izlemektir.
Dert sahibi olmak.
adam olmak duruş sahibi olmak bi statü ve
üzeri olmak demektir.
fenerli olmak her babayiğidin harcı değildir..
An itibariyle sosa penaltı kaçırdı.

Amını cibiliyetini siktiğimin cenabet arjantinlisi yüzünden ikinci olma şansı da zora girdi.
Dertsiz tasasız olmaktır.

Al bak bu akşam adamlarda hiç heyecan yok, belkide şu anda recep ivedik 4 izliyorlardır.*
aynı akşamda birkaç kez hüzünlenmeyi beraberinde getiren eylemdir. bir eylemdir evet. şimdi biz adımızı söylemeye başladığımız andan beri fenerbahçeliyiz. seksenlerin ortalarında falan ülkede galatasaraylı yok denecek kadar az sayıda idi. o zamanlar doğan bizler ve hatta doksanların ortalarını biraz geçene kadar doğan çocuklar ya fenerbahçeli ya beşiktaşlı olurlardı. 1996 ve sonrası malum gs nin uefa şampiyonluğu 15 seneden sonra arka arkaya gelen şampiyonluklar falan galatasaraylı sayısını artırdı.

misal dün akşam. futbol takımı malatyada ecel terleri döktürüyor. bir yandan orada gol olacak mı diye bakarken diğer taraftan en az futbol takımı kadar sevdiğimiz basketbol takımı real madride yeniliyor. futbol maçı bir şekilde bitiyor kazanamıyoruz üzgünüz kızgınız. en azından diyoruz basketbolda kazanalım efes ile eşleşmeyiz final foura 2 takımla gideriz gene. maç ilerliyor ama orada da mağlubuz..

velhasılı işin özeti ; özellikle gs taraftarı arkadaşlar kusura bakmasın ama fenerbahçeli olmak diğer takım taraftarları olmaktan çok çok daha zordur. misal beşiktaş 2-3 iyi transfer yapar tıpkı bu seneki gibi takım istikrarlı şekilde şampiyonluğa gider. galatasaray ne bileyim fatih terimi getirir arka arkaya şampiyonluklar alır. ancak fenerbahçe aynı sezonda defansa atıyorum van dijk i alsa orta sahaya mesut özili alsa ilkay gündoğanı alsa forvete messi veya ronaldoyu alsa hatta ikisini birden alsa bile taraftarını ülser etmeden şampiyon olamaz. o yüzden bir fenerbahçe taraftarını kızdıracaksanız tadında bırakın. bizim derdimiz bize yetiyor amk *
10 yıl üst üste şampiyonlukta görülebilir.
Hangi zamanda yaşadığın önemlidir.
yine kimin canı yandı ki gece gece ? neyse . sadece varlığı bile koyan bir takımı destekliyor olmaktır . canı gönülden..
görsel

(bkz: sikilenler anlatıyor)

Bazen yarak kafalı ergenlere anladıkları dilden cevap vermeyi gerektirir.
Başka dert vermesin.
kimsenin takmadığı branşlarda gelen başarılarla övünmeye çalışıp rezil olmaktır açık ve net.
görsel