bugün

cemaatin oyununa geldik diyorlar.

ataşehir'de yapılan ülker arenanın arazisini satın alan kimdir? ülker.
ataşehir'de yapılan ülker arenanın inşaatını yapıp bitiren kimdir? ülker.

ülker kimdir? hükümete ve cemaate en yakın olan kurumsal şirket.

peki, sormazlar mı? cemaat ve hükümetin en yakın olduğu şirket bu kadar desteklediği bir kulübe neden komplo düzenlesin. hem de, zamanında basketbol şubesinden bi haber olan fenerbahçe'ye kadrosunun yarısından fazlasını vererek.

çok zorunlu not : ülker arena'ya ait bilgiler bizzat fenerbahçe dergisinden alınmıştır.
yine alex in olmadığı bir haftayı, kayıpla, pozisyon bulmakta zorlanarak kapatmış takım. alex olmayınca doğru düzgün bir duran top bile kullanamadık maç boyunca.

sanırım şu zaytung haberi cuk oturuyor; http://zaytung.com/sondakika.asp?newsid=158800
o dilinize doladığınız "tapeler" nerede?
istatistikler burada...
okuyun ve susun!
http://www.fotomac.com.tr.../2012/01/04/fener-kumeye/
''şampiyon fenerbahçem ne istersen iste benden,
istersen donatalım dört bir yanı bayraklarla,
istersen çınlatalım dört bir yanı şarkılarla,
istersen eğlenelim davullarla zurnalarla.''
zor zamanlar geciren türkiye nin en büyük kulübü.
58. madde değiştirilmesin diye hayır oyu kullanacağınız sözüne zerre inanmadığım kulüp. ya da nasıl olsa anadolu kulüplerinin %90'ı evet diyeceğinden bende hayır diyim ki benide böyle dedi sansınlar modlarına geziniyor olabilir. onun dışında galatasaray'dan daha büyük bir kulüp değildir. he uefa kupası'nı almış galatasaray'ı yenince real madrid'i yenmiş kabul ediyorlarsa kendilerini aile hekimlerine başvurmalarını şiddetle tavsiye ederim.
türkiye cumhuriyetinin en komik spor klübüdür. taraftarları da komiktir kendilerini dünyanın 1 numarası görürler. herkesin onları çekemediğini düşünürler halbuki çekilmeyecek hiç bir yanları yoktur. kadıköy civarlarında yoğun olarak görülmektedirler.

(bkz: baba türkiye kupasını sen gördün mü)
doğum tarihi 19.07.1907 saat 19:07 olan spor kulübümüzdür. Renkleri sarı-lacivert olup simgesi kanaryadır.

aleyhine bir dizi hakem hatası yapılan asil(!) takım. o değil de trt nasıl yapmış bunu anlayamadım. güç dengeleri gerçekten değişmiş.

edit: video 10 dkkalık eksi 2 dakikada geldi. (bkz: ulan neyse ben bir şey demiyorum)
1907 yılında siyah çoraplılar ismiyle kurulan ve sarı - beyaz renklere sahip olan takım 1913 yılında adını fenerbahçe spor kulubü olarak değiştirmiş ve aynı yıl renklerinide sarı - lacivert olarak belirlemiştir. daha sonraları türkiye de ki başarılarıyla türkiyenin en önemli spor kuluplerinden biri haline gelmiştir. şu an da ise ismi bir şike soruşturmasına karışmış olup davanın sonucunu beklemektedir.
kocaman bir balon gibi sisirilimis, tarihinde hic bir uluslararari basarisi bulunmayan ( bana veleybolla, atletizmle, satrancla falan gelmeyin. fenerbahce öncellikle bir futbol kulübüdür) ve türkiye'deki bütün şaibeli, haram para yemis zenginler tarafindan desteklenen kulüp.
koca topçudur.
fenerbahçeeeeee sen çok yaşaaaaaaa.
takımımdır.
forma almak falan gibi bir alışkanlığım olmamasına rağmen sırf destek olmak için gidip resmi formasını alacağım.
koyu bir galatasaraylıyım hatta açık ve net söyleyebilirimki fenerbahçe düşmanı fanatik bir galatasaraylıyım. ama üzerinde oynanan oyunlara karşı dik duruşu ve taraftarlarının bağlılığı karşısında önünde saygıyla eğildiğim takımdır.
58. maddenin kaldırılıp 657 ye tabi tutulmasını isteyen kulüp.
saç baş yolduran takım. Yense de yenilse de. Ne yaparsa yapsın saç baş yoldurur. hele fanatik taraftarı iseniz.
şu günlerde şike soruşturması ile karşı karşıya olan 1907de kurulmuş takımdır.
adının anlamını hala tam olarak çözemediğim, genelde şikelerle dolu tarihi ve maddiyata dönük oyun yapısıyla antipatik takım.
kıskansanızda, komplo kursanızda, istemesenizde şampiyon fenerbahçe olacak diyen taraftar gurubuna sahip güruh.

gel de kıskanma. o kadar da şike yapılıyor şampiyon olmasınlar diye...*
en büyük ve vefalı taraftara sahip takım.
kompleks yaratır.
o kadar bunalmış durumdayken,
emekleri çalınmışken,
bütün medya onları linç etmeye çalışırken,
analarının ak sütü gibi helal olan şampiyonlar ligi bileti haksızca ellerinden alınmışken,
bütün bu baskılar yetmezmiş gibi bu sene kazanılacak olası bir şampiyonluk bile tehlikedeyken,
başkanları haksız yere 6 aydır içerdeyken,
ve tüm bunların sonucu olarak geçen seneki 11 den 3 kişi satılmış ve forvet gibi bir mevkii doldurulamamışken,

sağolsunlar ki bize, bir kere daha bütün fener düşmanlarına karşı kocaman bir "nah" işareti çekme imkanı sağlamış bulunan, büyüklüğü tek başına olan, birileriyle kardeş kulüp ilan edilmeden, bütün türkiye üstüne oynarken ayakta tek başına durabilen, türkiye nin en büyüğüdür.

"bu öyle bir büyüklüktür ki..."

edit: unutmadan (bkz: fenerle kimse başa çıkamazzzzzzzzz)
türk futbolunun ta kendisidir. türk futbolunun yüz karası, şikeyi ve şaibeyi bu ülkeye getiren yavşakların bok atacağı en son kulüptür.

birilerinin zoruna gidecek muhmtelen ama hatırlatmakta da fayda var; son şampiyondur.
' ben tek siz hepiniz ' ve ' üzerimize oyunlar oynanıyor ' icatlarıyla yıllardan bu yana kendi kendine antipati oluşturmuş kulüp. türkiye' nin tartışmasız en kibirli başkanına ve fanatiğine sahiptir, elbette diğer takımlarda da aynı tip adamlar vardır ama bu adamlarla oturup laf etmek imkansızdır.
lefter' i, gökhan gönül' ü, basri' yi, fenerbahçe ruhu' nun gerçek sahiplerini seviyorum. ancak işi gücü galatasaray' a durup dururken sataşmak olan aziz başkan' ı ve izinden giden fanatikleri asla sevmedim, sevmeyeceğim de. oluşturdukları haklı antipatiden, ' biz tek siz hepiniz ' li cumhuriyet ütopyalarından ötürü kucaklama bekleyen de yanılır.
bu antipati haklı ve onların eseri...
henüz son sözünü söylememiş türkiye'nin en büyük kulübü, en büyük sivil toplum örgütüdür. evet örgüt dedim dikkat edersen! o sebeple devran döner bekleyelim. mesut gider, haluk gider, tayyip gider, mehmet gider biz burada oluruz. kimsenin şüphesi olmasın!
2011 2012 sezonunda toplam 14 hafta içi maçıyla en çok hafta içi maç yaptırılan takımdır.Beşiktaş 9 galatasaray 8 trabzon 8 dir. Hadi trabzon ve beşiktaşın avrupa maçları var diyelim bu yüzden böyle oldu ama galatasarayın neyi var onu anlamış değilim. Aykut Kocaman bazı değişen gerçekleri dile getirince de kimileri tarafından eleştirilsede adam gerçekeleri söylüyor. Malesef güç denegeleri değişti,değiştirildi.