bugün

Vah yazik, nasil sevinmis garipler...
http://ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=72457

edit:
Melih Gumusbicak'tan gelen bomba: Net bilgi bursanin 2-1 kazandigi yonunde ama sahanin ici ana baba gunu oldu sevgili izleyiciler. Iste su anda buyuk bir sevinc var ama sampiyon bursaspor. Gercekten bu muthis gece cok ilginc bir sekilde devam ediyor kadikoy'de. Ahahahahaha!!!!!
o değil de bu trabzon ne lanet getirmiş bu takıma *
http://www.youtube.com/watch?v=yxwQFHFs9eg#t=0m41s
Bugün itibariyle göstermiştir ki,

Türkiye'de tek büyük vardır. Diğerleri teferruattır.

işte Bu tek büyük Fenerbahçe'dir.

Bugüne kadar aziz yıldırım onu aldı bunu aldı diye konuşanlar,

bugün 55 bin kişi birden göt oldu, 17 yılda 19 şampiyonluk kutlaması diye yazmaktadır.

Halbuki kendileri fenerbahçe'nin şampiyon olamadığı her yılı kutlamaktadırlar.

1959 - 2010 arasında 17 sene hariç o kadar sevinmişlerdir kendileri...

Sürekli duruş duruş diye kusan bir beşiktaş vardır sormayınız.

(bkz: 7 mayıs 2006 beşiktaş galatasaray maçı)
(bkz: beşiktaş ın maçı bursaspor a satması gerekliliği)
(bkz: 16 Mayıs 2010 bursaspor beşiktaş maçı)
Bir galatasaray vardır ki sormayın gitsindir.

Zalad'ları, tofaş'ları unutup satın almadan bahseder,

(bkz: kupa bizim lig sizin olsun)
geyiğini,

(bkz: papermoon)
görüşmelerini söyleyemezken şikeden bahseder.

kendi yediği ayarlardan kafasını kaldıramazken, aklı fikri fenerbahçe'nin başarısızlığıdır. Başarısızlık dediğime bakmayın. Onlar gibi ligin başında gülerek cevap verdikleri şampiyon belli 2. liğin en büyük adayı kim olur gülerek cevaplıyoruz anketleri

[görsel ]

yayınlayıp ligi 4. sırada bitirmesi veya Diğer tüm spor dallarında kadınlı erkekli 18 maçı kazanan, her spor dalında kadınlı erkekli şampiyon olup futbolda son dakikada kaybeden fenerbahçe ile kendilerini yanlarına diğer 16 takımı da alıp üstüste altalta geçip kıyaslaması değildir fenerbahçe'nin başşarısızlığı. Şampiyonluğu son maçta bursaspor'a kaybetmiştir.

Hem de nasıl bir maçla.

27 isabetli şutundan 7'sinin direkten döndüğü bir maçta.

Beşiktaş'ın altına yatıp bacaklarını da kendisinin açtığı bir bursaspor'a karşı kaybetmiştir.

Sonuç itibariyle. Bugün çocuklar eğleniyor.

Dün 14 - 0 olan, bugün 19 - 1'e çıkan yenilgi serileri umuyoruz ki yarın 30 - 0'lara çıkar.

(bkz: Her zaman her yerde tek büyük fener)
(bkz: biz tek siz hepiniz)
Ekleme: (bkz: helal olsun bursaspor)
(bkz: helal olsun trabzonspor)
(bkz: helal olsun ertuğrul sağlam)
vicdan parçalayacak derecede taşak mevzusu olarak şampiyonluğu kaybetmiş türk futbol kulübü.

kimse kusura kalmasın ağalar, biz 8 yedik diye halen taşak geçersiniz, galatasaray'a 6 tane attınız diye halen taşak geçersiniz.
gün oldu devran döndü, horoz domaldı tavuk gömdü. şampiyonluğu kaybetmeleri değil bunca insanı güldürüp sevince boğan, şu 1 dakikalığına şampiyon olduk diye sevinerek ortalığı bayramlık hale çevirip sonunda göt olmanızdır.

bunu o kalın kafalarınıza yazın. şu lig içindeki 17 takıma karşı cephe alıp işinize geldiğinde çatır çatır taşak geçmeyi kendinize hak olarak görüyorsanız eğer, bunu rahatlıkla yapmak için her yıl şampiyonluk kupasını hakkınızla, savaşarak, çaba göstererek kaldırmanız gerekecek. 8 maçlık seri yakalayıp havaya girerseniz ilahi adalet tecelli bulur ligin en güzel taşak oğlanı her daim fenerbahçe olur.

pendik, mtk, konya, manchester, arsenal maçları arasına artık trabzon da eklenebilir kulüp tarihinde.

parayla değil sırayla diyesim var ama, bu işin içine de para kattığınızdan kelli ilahi adaletle diyebiliyorum sadece.

(bkz: ağlama melis)
(bkz: gün olur devran döner horoz domalır tavuk gömer)
(bkz: bir taşak geçme aracı olarak fenerbahçe)
acilarin takimi.
küçük emrahın süperlig şubesi.
emraaaah koş.
tarihinde hic bu kadar rezil olmamisti.
butun futbolcularina yaziklar olsun.
(bkz: terketmedi sevdan beni)
kendine müstehak olanı dün gece yaşamış takımdır. 3 kupaymış pehhh.
şampiyonluk mücadelesi sonucunda kaybettiği için hakkında daha fazla konuşulan takımım.

nihayetinde bursanın en superinden hakettiği bir şampiyonluğu vardır ve onun konuşulması normal şartlar altında daha uygun olur. tabi bu normal şartlar, türkiye liglerinde feneri tutmayan diğer takım taraftarlarına uygulanamaz şartlardır.

dün gece için yazabileceğim çok şey var.

çok baskılı oynasan da can haliyle verince o baskıyı olmuyor işte. bir de evet çok stresli topçular. kaçıran olmamak için kale önünde paslaşıp durdular. öte yandan karşı taraf da kaos içinde ve can haliyle savunma yaptı ama şans işte olmayınca olmuyor.

maçın son iki dakikasında bursa 2-2 denildikten sonra bitiş düdüğü ile nasıl bir sevinç yaşadığımı ise unutamam. zaten tüm fenerlilerin yıkılmasına yaşadığımız hayalkırıklığına sebep olan o anonstur.

şimdi evimde içinden sıvısı akan bir lcd tv, tvye bardak fırlattığım için kızgın bir hanım ve cüzdanım da yeni bir lcd için açılacak boşluk var.

muhteşem bir hayalkırıklığı idi. ve tüm stadtaki fenerlileri anlıyorum. çıkan olayları da anlıyorum. kabul edilir şeyler değil. şu anda bende utanıyorum lcd yi kırdığım için ama o anki yıkım anlatılamaz ve tarif edileemz boyutlarda idi.

bursasporun şampiyonluğuna da sevinmedim desem yalan olur. garip bir heyecanla karşıladım. belki yarışı fener ile değil de başka takımla götürüp alsalardı bende diğer taım taraftarları kadar sevinirdim.

yine de fenerin kaybı değil bursanın zaferi konuşulsa daha iyi olur. tabi ne yazık ki nerede o algı di mi sayın el siki ile gerdek sevicileri.

her neyse güzel bir fenerbhçe maçıydı. şampiyon olamayıp çok üzüldük. yıkıldık dedim ya. önümüzdeki seneye artık.

aziz yıldırım istifa etti ise, bu şampiyonluktan daha güzel bir haber ayrıca.
70-71 sezonunda şampiyon olmadan şampiyonluk turu atan takım. Hadi o tarihlerde cep telefonu, internet vs. teknolojiler yoktu. Peki bugün ne oldu lan!?
Fenerbahçelilerin bu akşamki sevinci, ne şampiyonluk sevincidir, ne de kupa sevinci. başka bir sevinçtir işte, adı konulamaz.
şampiyon olamadığı her sezon şampiyondan daha fazla konuşulan takımım. büyük olmak zor..
kendi kazdığı kuyuya (bkz: bilica) düşen futbol takımı.
Atatürk'ün takımı *
büyüklüğü tekrar tekrar ıspatlanmış takımdır. onu rahmetli islam çupi çok güzel anlatmıştır. işte 2 finali kaybettiğimiz halde durum bariz ortadadır. konuşulan bir tek takım var o da biziz.
türkiye'yi artık ikiye bölmüş canımdan öte takımımdır. dün gece bir kez daha anlaşıldı ki; bir tarafta biz diğer tarafta fenerbahçe'nin maç yaptığı, mücadele ettiği, çekiştiği takımı tutan sözde rakipler. fenerbahçe adının karşısında yer alan takım için neredeyse götünü verme noktasına gelenler, sevinçten bir hafta cimbomlu bir hafta beşiktaşlı, bir hafta trabzonlu, bir hafta ankaragüçlü olanlar. ve biz.. kazandığımız her maç sonrası şike diyenler.. ama her ne hikmetse 2 kez şampiyonluğı son maçta kaybeden biz. üzüntülüyüz. kızgınız ama kırgın değiliz sana. aksine yazılanları gördükçe daha da gururlanıyoruz seninle.
fenerbahçe'ye karşı hiçbir dalda başarı sağlayamayan ama dün geceden beri bursasporlu kesinlenlere inat..

haykıracak nefesim kalmasa bile
ellerim uzanır olduğun yere
gözlerim görmese ben bulurum yine
kalbim durmuşsa inan çarpar seninle
--spoiler--
hayatımda bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum ben.
dün gece trabzonla maç bitti taraftarı deli gibi seviniyor konfetiler patlatılmış bir tarafta timsah yürüşü yapanlar birtarafta delicesine vederson u omuzlarında taşıyanlar,
sandım ki güle oynaya vederson'u çaktırmadan kesip gelecek bunlar heralde ama yok adamlar şampiyonuz sanmış ciddi ciddi,yazık lannn, ahhhaaaa....
--spoiler--
tanım: acıların takımı,
55 bin kişiyi aynı anda göt etmek her takımın her babayiğidin harcı değil,
Daum'un ipinin çekilmesi gereken takım. Neden mi?

Avrupa liginde ne yaptık? Lille miydi? Kimdir ki onlar? Fransa liginin ilk 4-5 takımı arasına zar zor giren takım. Peki Türkiye liginde en çok şampiyonluğu bulunan 2 takımından biri olan, ligin en zengin takımıyla eşit seviyedeki bir takım mı? Cevaplamak zor değil.

Elendik, peki. Türkiye kupası var dedik. iddialıyız dedik. 26 yıllık hasrete son dedik. Ne oldu? Finale kadar yükseldik vee.. yine elendik.

Eh, Fenerbahçeliyiz. Takımın kötü gününde de yanındayız dedik. Şampiyonuz dedik. Maç Kadıköydeydi. Kaybedemezdik zaten. Oraya gider şampiyonluğu alır gelirdik. Hem Trabzonspor rakibimizdi. Türkiye Kupasını vermiştik. Bu maçı da veremezdik.

Yani futbolcular 4-5 farklı yönden motive edilebilirdi.

Sonuç? 1-1 berabere ve şampiyonluk Bursasporun. Bursaspor'a tebrikler.

Sonuç 2- Fenerbahçe gibi büyük bir camiaya hiçbir şey katamayan bir adamın hala orada oturuyor olması halısahalarda top oynayan binlerce insanımıza hakarettir. Çünkü en asgari zeka seviyesi bile son maçta çıkaracağı kadroyla şampiyonluğu alırdı. Ki malum adamın görevi de buydu. Ki bütün lige baktığımızda durumumuz iyi de değildi. Aragones te tek forvet oynadı olmadı. Daha tek forveti zorlamanın mantığı nedir be adam? kadronda 3-4 tane güzide forvet oyuncusu dururken tek forvet oynatıp onları da küstürmek sadece ahmaklıktır.

sonuç 3- Yönetimin gerekli hamleleri zamanında yapmaması onu da bu başarısızlıkta sorumlu kılmıştır. Sadece bu mu? Değil. Yanlış transferlere verilen yanlış miktarlar da onların sorumluluğu altındadır. Mehmet Topuz diye bir felaket getirildi ki o parayı bana verseniz şerefsizim daha iyi oynarım.

öneri- gelecek sezonun planlaması acil yapılmalıdır. Teknik direktör ve 6-7 futbolcu gönderilmelidir. Nokta transfer adı altında yapılan fos transferlerin durumu konuşulmalı ve aynı hataya bir daha düşülmemelidir.
dünyanın en iyimser taraftarına sahip takım. öyleki kendilerine duyulan antipatiyi büyüklüklerine bağlayabiliyorlar.

beşiktaş da, galatasaray da en az fenerbahçe kadar büyük takımlar. zaman zaman bu iki kulüp kendi arasında ya da başka takımlarla anlaşmazlığa düşmüştür. bunlar normaldir. elbetteki bir galatasaraylı kendi takımının şampiyon olmadığı sezonda en büyük rakibinin şampiyon olmasını istemeyecektir. bundan daha doğal ne olabilir ki? ama burada ilginç olan durum şu; 18 takımın 17' si antipati duyuyor fenerbahçe' ye ve fenerbahçeliler ''ulan biz nerde hata yapıyoruz da millet bizden nefret ediyor'' demek yerine ''büyüklüğümüzü çekemiyorlar'' deyip kendisini avutmaya çalışıyor. neymiş bu büyüklüğünüz bir anlatın da bilelim o zaman arkadaşlar. yani bunu fenerbahçe' yi küçümsemek için demiyorum. elbette ki galatasray' ın, beşiktaş' ın ezeli rakibi çok büyük bir camiadır. şanlı bir tarihi elbetteki vardır, ama fenerbahçe' yi bu iki büyük kulüpten ayırıp herkesin nefret edeceği kadar büyük(!) yapan şey ne ben onu merak ediyorum. varsa böyle bir şey selçuk yula' nın, ercan saatçi' nin takındığı üslubun benzerini bir kenera bırakın ve kaptanlığınızı yapmış efsane kaleci rüştü reçber gibi efendi adamların üslubuyla anlatın mesela. biz de öğrenelim, g.t olalım, ''lan adamlar bize oranla çok büyükmüş, o yüzden nefret ediyormuşuz, çekemiyormuşuz'' diyelim ve susalım. tabii eğer varsa?
(bkz: ellerim bomboş)
dünkü ezeli maçta, trabzonspor'a 2. kez çok kötü koyulan bir büyük takım (daum yolcu).
büyük takım vesselam o kadar ki eğer bir kazık varsa ortada atılacak onuda kendi kendisine atar bırakmaz lan kimseye....
aslında bir tarafında patlayan şampiyonluktan sonra volkan efendinin fantastik gösteriler yapan götüyle nasıl kaçtığını göstermemesiyle üzmüştür fekat darısı nice şerefli ikinciliklerine...
http://www.facebook.com/?...p.php?gid=117724528266170
en büyük, en kıskanılan, bazılarında o kadar kompleks yaratan ki, seve seve başka takımlara vermelerine neden olmuş takımdır.