bugün

sıkıntılı olan kısmı inanması olmayan mevzudur. bakın belki 10 farklı galatasaraylıdan sanki maçı izlemişler gibi dinledim lan sıkıntılı kısmı burası asıl..

adam öyle bir anlatıyor ki zannedersin ki o "kayıkla karşıya geçerken 3 tanesi denize düşmüş ühühüü" diye anlatmasının sebebi o kayıktaymış amk. soldan ismail bilmem ne efendi orta yapmış osman efendi zıplamış kafa ile golü atmış. öyle bir anlatıyor ki zannedersin kafa topuna çıkanlardan bir tanesi kendisi..

bunu anlatanların "dedesi" 1930 larda falan doğmuş en yaşlısı. maç 1911 yılında oynandı diye rivayet ediliyor..
(bkz: entry-nick)

hahaha.
Hayal kuran cinconlu.
(bkz: yalansa yalan de)
(bkz: ufo goren mahsum köylü)
beni hiç ilgilendirmeyen cimbomludur. bir galatasaraylı olarak fenerbahçe yi 7-0 veya 10-0 yendiğim hiç önemli değildir. benim sürekli bir başarım varsa takımım iyi top oynuyorsa benim için yeterlidir. eğer galatasaray a elano,baros,jo,kewell,santos,neil gibi bir sürü kariyerli veya genç yetenekli oyuncu geliyorsa ben ona bakarım. yurtdışında türkiye denilince akla galatasaray geliyorsa ben ona bakarım. insanlar hakan şükür ü veya hasan sas ı tanıyorsa ben ona bakarım. çin e gittiğim zaman insanlar benim türk olduğumu öğrenince ''hasan sas yavaş yavaş'' diyordu. fenerbahçe çeyrek final başarısı elde ettikten sonra aynı kadroyu korudu. bir tek aurelio gitti fakat bir daha aynı başarıyı yakalayamadı. sonuçta bazen fanatiklik adamın gözünü kör ediyor. o kadar göreceli bir konu değil futbol ama at gözlüğüyle bakınca göreceli oluyor. hala ben sizi yendim o beni yendi muhabbeti dönüyor. kendi aramızda eğleniyoruz. yeri gelir galatasaray fener i yener. fener galatasaray ı yener. biz avrupa da başarılarımızla övünelim. o zaman bir kıymeti olur. *
tadı damağında kalmış galatasaray lıdır, bir dahaki sefere 8 hatta 10 kez vermesini istemektedir.
(bkz: #7863712)
Avrupa şampiyonu olduğuna inanan fenerbahçeliden daha gerçekçi olduğu kesindir.
bir de bunun 7 kişiyle falan olduğuna inanırlar ki sormayın gitsin.
yine de 6 maçta sıfır çekilebilecek olması aklını kurcalar. işte ona inanamaz.*
inanmayanların g.tüne yedi tane futbol topu girsindir ve bir daha çıkmasındır.
bir zamanlar türkiye kupasını almış 0-27 yaş arası fenerli gibidir. o günleri görmemiştir, ama var olduğunu bilmektedir.
aynı mantıkla hareket edildiği takdirde bundan 50 yıl sonra, "galatasaray'ı 6-0 yendiklerine inanan fenerbahçeli" şeklinde benzeri bir başlık açılmasına sebep olabilecek düşüncenin ürünüdür.
0-5 yaş aralığında, bim'den aldığı blume tuvalet kağıdı ile götünü silen tiplerdir. ha avrupada kupa kaldıracağına inanan fener taraftarından daha mı realisttirler? tabi ki...*
hiçbir ciddi kaynağa dayanmayan (bkz: hayal ürünüdür)
saçmalığın önde gidenidir. bu taraftarlar utanmasa ezeli rakipleri şampiyon olmuşken, şampiyon olduklarına inanıp şampiyonluk turu filan atarlar. *

http://img206.imageshack....1351520.jpg/#q=fenerbahçe şampiyon olmadan şampiyonluk turu

http://www.medyaspor.com/...06-BJK-FB-Sahte-tur-1.jpg

görsel

görsel
henüz lig denen şey yok iken. çayırda oynanan bir maçta gerçekleştiği rivayet edilen fakat delil olmayan bir maç sonucu gerçekleştiği söylenmektedir sıkça. lakin 6-0 kayıtlara geçen, lig tarihinde varolan ve videolarına felan binbir klip yapılan bir maçtır. kıyaslamaya lüzum bile görmüyorum gerçekliği bile şüpheli olan bir maçı. gerçek olsa da üzülmem olmayan ligin olmayan sahasında olmayan taraftarların seyrettiği o maçı.
biraz daha zorlansa şirinleri bile gördüğüne ikna olacak galatasaraylıdır.
pek birşey kazanmadığı gibi kaybetmez de; zira 100 yıllık rekabete bakıldığında bunlar yalnızca uç istatistiklerdir. galatasaray yarın fenerbahçe ye 6 atıp birkaç yıl sonra 7 yiyebilir; önemli olan alınan yaralar değil, bu yaralara rağmen yola devam etmek ve o yolda ilerlemektir.

yoksa 6 attık 7 attık diye takıntı yapmak olsa olsa 16 yaşında bir ergenin mental masturbasyonu olur, fazlası değil!

fenerbahçe de o altı attığı sezonun ortasına gelemeden hocasını gönderip sezonu da altıncı bitirmişti yanılmıyorsam.
bundan 100 sene sonraki fenerbahçeli gibidir. biz gs'yi 6 0 yenmişiz ama xyz formatında kaydı yok sadece video kaydı var eski nesil kayıt cihazlarıyla kayıt edilmiş diyecekler. galatasaray'lı bir mal da çıkıp oğlum o zaman o maç sayılmaz, eskimiş ve yeni nesil cihazlarla kaydı yok diyecek. fenerbahçeliler de haklı olarak ama yendik be kardeşim diyecek. işte şimdiki galatasaray'lı 100 sene sonraki fenerbahçeli kadar haklıdır. fenerbahce.org bile kabul edip en farklı mağlubiyet olarak yayınlamış, lig tv internet sitesi yayınlamış. burdaki birkaç fenerli'nin kabul etmesi o kadar da mühim değil bu açıdan. otorite falan olmadıkları için onlar inanmadığı için tarihten silinme ihtimali yok açıkçası.
bir umut tarihin arka odası isimli programı takip eden tiplerdir.
türkiye kupası'nı aldığına inanan fenerbahçeli ile eş değer durumda olan galatasaraylıdır.
çok öncelerde yapılan halı saha maçları nı , pardon toprak saha da yapılan maçları kendine tarih diye alan gs li taraftarın avuntusudur. zira fener gs yi uefa şampiyonu olduğu zamanlarda , gs kendini avrupa nın kralı ilan ettiği sıralarda fark üstüne farka boğmuştur. daha mahalle takımı havasında olduğu dönemlerde değil.
doğru yolda olduğuna inandığım kişidir.

(bkz: buyrun benim o)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar