bugün

insan olanın, vicdan sahibi olanın yüreğini sızlatan galatasaraylıdır.

son yıllarda oynanan derbi maçların neredeyse tamamında ezilerek yenilen bir takımın taraftarının ruhunda açılan yaraların bir yansımasıdır. inanmak ister buna; mutlaka öyle olmalıdır. insanın mutlaka söyleyecek bir sözü olmalıdır her daim; gerek zalimliğe feryatlarıyla karşı koymak gerekse bir teselli, bir yudum su çöl sıcaklığına... gerçeklerin acı olması, onu psikolojik açıdan farklı bir gerçekliğe itecek, ruhsal dengesini yitirip ölmüş yakınlarıyla sohbet eden kişi gibi paralel bir evren yaratacaktır kendine. o evrende kadıköy yoktur; 55.000 yırtıcı yoktur. sevgi vardır sade; pamuklara sarıp sarmalanmış mutlu bir hatıra... pazardan gelirken yolda karşılaştığı galatasaray'lı komşusuna 6 işareti yapmak için elindeki poşetleri yeri indirip bir de utanmadan 'napıyım komşu tek elle anlatılamıyor başınıza gelenler' diyen vicdansıza, ahlaksıza bir başkaldırmaktır bu 7-0. zalimin egemen olduğu bir kurguda yeni bir felsefi açılımla kanatlanmak; insanın ne kadar özgür olduğunu ispatlamaktır, sizin alex'iniz varsa bizim de hayallerimiz var demektir.

inafsız bir yağmur yağarken kaçacak bir yer bulamayan kedi yavrusunun yağmur damlalarıyla savaşmasıdır aslında. bu sahne karşısında biliriz ki taş olduğu içindir o kediciği üzerinde tutan yollar erimiyorsa. üzerine gelen güce karşı hiç bilmediği bir kalkan oluşturmak yahut street fighter'ı hayal edip o güce karşı aduket hareketi yapmaktır bu maçın gerçekliğine inanmak.

velhasıl kelam gerçekte muhtemelen hiç var olmayan, olsa bile aşağı mahalleyle yukarı mahallenin maçı olup olmadığını bilemeyeceğimiz bir mücadelenin buruk bir hatırasından ibaret hayali taşıyan, insafsızca alay eden kalpsizlerden başka herkesin yüreklerini dağlayan insandır. bir de 'biz asla tek maç için konuşmayız sizin gibi' dedikten sonra bu hayalini söylemez mi; bu kötü kaderi bir kilo rakıya gömesimiz gelir.

not: 50 karakter muhalefetine uğramışızdır.
6-0'ın ezikliğini üstünden atmaya çalışan galatasaraylıdır. inan evladım, inanmak başarmanın yarısıdır.
fenerbahce'yi 7-0 yendiklerine kesinlikle inanmamaları gereken zavallı galatasaraylılardır. zira rakiplerini 7 kişiyle 7-0 yenmişlerdir. buna inanmalıdırlar.

edit: hop kadıköy'ün haşarı cocukları sizi. yavas eksileyin bakayım. o kremli, nazik elleriniz "uf" olur sonra.
gerçeklere inanan galatasaraylıdır.ayrıca son yıllarda yapılan maçların tamamında ezilerek yenilmeyen 5-1 gibi ezerek yendiği maçlarıda olan galatasaraylı taraftardır.
--spoiler--
galatasaray'ı 6-0 yendiklerini sürekli olarak gündeme getiren ve her fırsatta bu konuda espri yapma çabası içine giren fenerbahçeli kadar komik değildir.
--spoiler--

kesinlikle komik olmayan, daha ziyade hüzne boğan insandır. *
daha kötüsü:

(bkz: uefa kupasını almayı hayal eden fenerbahçeli)
tüh rüya imiş diye üzülerek uyanan galatasaray'lıdır.
bir de bunların olup olmadığı bile belli olmayan söz konusu maçı tribünden izlemişçesine yorum yapanları vardır ki böyle bir kompleks düşman başına.
6 kasım 2002 den önce bahsi bile açılmayan , var olduğuna şüpheyle yaklaştığım bir olayı gurur kaynağı yapan insanlar.
profesyonel lig tarihinde 7 0 lık maç olmadığını bilmesi gereken galatasaraylıdır.

6 0 lık maçı yatılı kaldığım tüm okul arkadaşlarımla izleme fırsatını yakalamıştım.
tabi 2 0 dan sonrasını yalnız fenerliler izlemişti.
hangi galatasaralı böylesine bir trajediye katlanabilirdi ki?

maçtan sonra galatasaraylı arkadaşlar yönetime kızıyor,
''böylesi iyi oldu akıllanırlar artık'' diye züğürt tesellisinde bulunuyorlardı.

tebrik edenler de oldu sağolsunlar.

velhasıl bu keyfi her takımın taraftarının ezeli rakibine karşı böylesine bir zafer kazanıp yaşamasını isterim.

ben yaşadım çok keyifli idi doğrusu. tarihi rivayetlerle değil kanlı canlı bir şekilde.

edit: 1959 da başlayan profesyonel lig tarihinden bahsediyorum.
(bkz: rüya tabirleri)
sadece bu sezon basketbol, voleybol, futbol branşlarında toplam 22(yirmi iki) fenerbahçe mağlubiyeti yaşamış galatasaraylıdır. bu sadece bu sezonun rakamları, son 4 seneye bakarsak yaşanılan mağlubiyet sayısı 120yi buluyor. bir şekilde karşısındaki güce üstünlük kurma çabasındadır, bunun için en çok ezildiği maça karşı böyle bir tez ortaya sürmesi de son derece normaldir. velhasıl hor görmeyin bu galatasaraylıyı. onun halinden ancak onun gibiler anlar...
gerçeğe inanan galatasaraylıdır. tek maç için, tişörtler, efendime söyleyim o günü bayram ilan etmek, "ulan bak 7 sayısı, biz attık ya hani." tarzı söylemlerde bulunmak, pazardan döndüğünde komşusuna eliyle 7 işareti yapmak için poşetleri yere bırakmak gibi saçma sapan eylemlerde bulunmadığından doğal olarak bunu gerçek olarak kabul etmeyenler olabilir. o kabul etmeyenler, uefa kupasına ve süper kupaya tesadüf diyen kişilerle de aynıdır dikkat ederseniz. ha bir de yine aynı kişiler "ben hedehödösporluyum, asla fenerbahçe'ye gitmem." diyen adamı aldıklarında obarey diye ortalarda dolaşan kişilerdir de.
bunun gerçek olmadığını düşünen aklı evvel fenerbahçeliler den daha hayırlıdır. google dan am, göt, kuku araması yapacağınıza bu konuyu araştırın derim ben size.

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=5lo23-7RR84&feature=related
--spoiler--

inanmayan zatlar için bu kapı:

--spoiler--
http://www.milliyet.com.t...ol/gs/unutulmayanlar.html
--spoiler--

buda sapı:

--spoiler--
http://www.uzmantv.com/ga...nerbahceyi-70-nasil-yendi
--spoiler--

(bkz: hele bir çay dök yiğenim)

editoryum: ne oldu başlık sıçmaya benzemiyormuş değil mi?
hayal gören galatasaraylıdır. en koyusundan galatasaray taraftarı olan şahsım bile bu maça kıçıyla gülmektedir, zira futbolu bir canlı olarak düşünürsek maçlar sadece birer hücredir. yıllar önceki maçları ortaya sürerek karşıyı ekarte etmeye kalkmak da çaresizliğin tanımıdır. şayet gerçektir değildir orasını bilemem de 1911 senesindeki maçtan nasıl bir referans olur? bu maç hatırlatıldığında hangi fenerbahçe'li kızarır morarır? sürekli ortaya sürerken bunlar düşünmekte fayda var ve artık bu 7-0'cı ve uefa+süper kupa'cı tayfanın vizyonunu hafiften genişletmesi camiamızın yararına olacaktır.

ben çocukluğumdan beri bilirim bu 7-0 geyiğini ama 6 kasım 2002'den önce pek lafı edilmezdi. 6 yiyince "aha biz 7 attık, kapak" tayfası çıktı. ee? 7>6, kapak mı oldu şimdi? bana ne rakamlardan, fenerbahçe'ye karşı 1998'de 2-0'dan erol bulut'un saçmalamasıyla 2-2'ye getirdiğimiz bir maç vardı ki orada fenerli arkadaşlarımızın yaşadığı sinir bozukluğunu görmek 7'lerle 10'larla tarif edilemez, benim için 7-0'lık bir galibiyetten daha değerli, varsın uğruna t-shirt'ler basılmasın. şayet karşı taraftaki 6-0'cı tayfacı da aynı derecede moron takılmaktadır, futbolu matematikle eş gören zihniyet robota bağlamıştır ve hiçbir zaman bu güzelim spor dalının güzelliklerini keşfedemeyecek ve ondan keyif alamayacaktır. nokta.

edit: o değil de o maçta bizim kadroda horace armitage diye adam varmış, ahah o ne güzel isimmiş öyle.
türkiye deki en başarılı takımın fenerbahçe olduğuna inanan birinden ne yapsa ne etse asla daha komik olamayacak galatasaraylıdır. türkiye ye ilkleri yaşatmış galatasaraylıdır, hagi gibi bir futbol dehasını izlemiş, izletmiş galatasaraylıdır, dokuz yıl sonra bilmem kaç yıl arka arkaya şampiyonluk sözleri verilirken 4 yıl üstüste şampiyonluk yaşamış galatasaraylıdır, uefa kupası, super kupa gibi bazılarının stadlarına geldiğinde heyecan yaptıkları kupaları gururla müzesinde bulunduran galatasaraylıdır, kimseye sataşmadan da başarı elde edilebileceğini bilen, 6 değil 7 de yese yalanlamaya asla kalkmayacak kadar galatasaraylıdır. tarih apaçık ortadadır. hatırlatmaktan bıkmayandır, o zaman bir kez daha ne diyor o galatasaraylı;
gerçekleri tarih yazar, tarihide galatasaray!
http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/323128.asp
--spoiler--
gerçeğe inanan galatasaraylıdır. tek maç için, tişörtler, efendime söyleyim o günü bayram ilan etmek, "ulan bak 7 sayısı, biz attık ya hani." tarzı söylemlerde bulunmak, pazardan döndüğünde komşusuna eliyle 7 işareti yapmak için poşetleri yere bırakmak gibi saçma sapan eylemlerde bulunmadığından doğal olarak bunu gerçek olarak kabul etmeyenler olabilir. o kabul etmeyenler, uefa kupasına ve süper kupaya tesadüf diyen kişilerle de aynıdır dikkat ederseniz. ha bir de yine aynı kişiler "ben hedehödösporluyum, asla fenerbahçe'ye gitmem." diyen adamı aldıklarında obarey diye ortalarda dolaşan kişilerdir de.
--spoiler--

gerçeğe inanan galatasaraylıdır. çünkü tişört bastırmak için bayram ilan edeceği bir gün yaşamamıştır o kişi. pazardan dönerken komşusuna saçma sapan eylemlerde de bulunmamıtır çünkü onun için gerçekten saçmadır; zira bu camia için pazar alışverişi bir lükstür, daha dün malzemecisinin kaçarcasına siirt jetpa ya gittiğini de düşünmeliyiz kızmadan evvel. bu kişiler göteborg'un müzesinde bulunan kupaya adarlar koca bir ömrü; yeter de artardır. zaten o kupayı alamayan büyük değildir, bunu düşünür yatağına her gece girerken.''ben hedesporluyum asla galatasaraya gitmem'' diyen kişiyi alsalar ortalarda obarey diye dolaşmazlar; çünkü öyle bir şeyi asla başaramamışlardır, transferler fakir fukara edebiyatı ekseninden ibarettir.
bu başlık sayesinde movie maker'la "fenerbahçe galatasaray'ı 20-0 yendi, unutma unutturma" yazıp youtube'a atsam arkama milyonlarca kişilik bir kitle alabileceğimi de öğrendim.

maçın bir diğer ispatı da şu resimdir;

görsel

ancak resime biraz dikkatli bakılırsa "yer: ali sami yen stadı" yazıldığı görülecektir. *

görsel

(bkz: yaratıcı galatasaray taraftarı)
maçın özetini izlemek isteyip sürekli istemekele kalacağım olaydır.
(bkz: en azından radyo kayıtları olsaydı baboş)
(bkz: serhat attı 3 oldu) *
http://www.bobiler.org/monte.asp?m=115442
bir de şöyle bir şey var:
''büyük takımlar kazandıkları kupalarla, tarihleriyle, küçük takımlar ise büyük takımları yenmekle övünürler.''
m. platini *
12 şubat 1911' de galatasaray' ın fenerbahçe' yi 7 kişiyle, 10 kişiye karşı, 7 - 0 yendiğini bilen galatasaraylıdır. ayrıca 2. mehmet' in istanbul' u 29 mayıs 1453 tarihinde fethettiğini, kanuni sultan süleyman' ın 1520 - 1566 yılları arasında padişahlık yapıp osmanlı imparatorluğu' na en parlak dönemini yaşattığını da bilen insanlardır.
yani sizin mantığınıza göre, insan 2. mehmet' in istanbul' u kuşatan ordusunda yer almadıkça, kanuni sultan süleyman' ın seferlerine katılmış bir yeniçeri olmadıkça, bu tarihsel olaylara inanmamalıdır öyle mi samimi dostlar?
12 şubat 1911' de galatasaray fenerbahçe' yi, 6 kasım 2002' de fenerbahçe galatasaray' ı ezerek yenmiştir. *
tanım: ne çok varmış diye şaşırdığımız galatasaraylı modelidir.

şimdi önce tanım yapıcaksın güzeller güzelim tamam mı? forum da değiliz yani, bi zahmet tanım yapmadan komiklik yaptığınız forum geyiklerine bi edit çekelim.

şimdi gelelim kaiser franz beckenbauer in de son derece gerçeği ifade eden bir yorumuna:

''uefa kupası mı? kaybedenlerin kupasıdır o.''

kaybedenlerin, kendi sıkletinde dayak yiyenlerin, ezilenlerin... onları sevindiren kupadır. hele ki 100 yılda bir defa 'tesadüfen' alınmışsa tadından yenmez; bir ömür halay çekilir.
(bkz: hani şu aç tavuk ve buğday ambarı meselesi)