bugün

fenerbahce nin sampiyonlar liginin gelmis gecmis en kötü iki takimindan biri yapan utanc verici hadise.

(bkz: Fenerbahce türkiye ye zararlidir)
fenerbahçenin bazı istisnalar dışında alışık olduğu durumdur. ne yapsın adamların olayı avrupa değilki... stadlarıyla övünüp dururlar anca..bence ilk hedefleri türkiye kupasını almak olmalı. eğer inanıyorlarsa tabiki. ama inanırsak olur bence...
şaşırılmaması gereken olay. ne bekliyodunuz ki?
edit: her geçen fenerbahçeliden bi eksi. eyvallah.
üzücü bir durumdu, ayrıca bir de o kadar revivo, rapaic, lazetic, vb oyuncular varken.
karısını unutmasına engel olmamıstır.
(bkz: işte böyle hersene böyle)
beşiktaş'ın şampiyonlar ligindeki en farklı mağlubiyeti almasıyla birlikte türk futbolunun unutulmak istenen olaylarından biridir.
fenerbahçe nin puana dayalı bir oyun sistemi olan futbolda, en büyük turnuvalardan birine katılıp 6 maçta hiç puan alamamasıdır. ayrıca öne geçtiği maçlarıda kaybetmiştir bu süre zarfında. tekrar ediyorum, neymiş; futbol gole endeksli değil puana endeksli bir oyunmuş.
90. dakikada rivaldo'nun bacağını nereden nereye soktuğunu iyi bilen taraftarın unutamadığı maçtır.

ayrıca 6 kasım maçını hatırlatıp günden değiştirmeye çalışa febelilere inat çakıldıkları maçları gündeme getirip buna izin vermeyeceğimizin altını değil altınızı çizerim.

(bkz: nasılda koydu barcelona ben kartalı özledim)
içinde bulunduğumuz yıl tekrarlanmasa da, 18 şubat 2010 lille osc fenerbahçe maçı ile tekrar hafızalarda yer edinmiştir.
+ abi fenerbahçe şampiyo...
- ... kadıköy deplasmanı.
+ ya bi dur, şampiyo...
- trömsö faciası.
+ lan bi sus, sizin fener şampiy...
- 6-0.
+ lan bir şey demiyorum sana.

edit: lan olm sizden daha koyu bir fenerbahçe taraftarıyım ben. az biraz mizaha saygı. respect!
yine gündeme gelen olay.neden fenerbahçe yenildi ya dalga geçilcek bişey lazım.sonrada diyolar ki neden atletico madrid'i tutuyosun neden galatasaray'ın yenilmesini istiyosun.az bile yapıyoruz daha fazlasını hakediyosunuz.o günler de gelecek 37 gün kaldı bekleyin.
bazı galatasaraylı taraftarların sırf tartışma yaratmak için tekrar tekrar gündeme getirdiği bir olay.
tam bir puan alacakken rivaldo' nun uzatmalarda attığı golle sıfır çekmesine sebep olan durum.
tam anlamıyla ezikliktir, acizliktir.
sanırım sadece bir takım daha bu "başarı"yı göstermiştir.
ilerleyen dönemlerde çeyrek final oynarak hatasını telafi etmiştir.
fenerbahçe'nin hafız süleymanoğlu'nu hatırlatan bir performans sergilediği yıllardaki halidir.

(bkz: haydi hafız haydi hafız olmadı hafız)
galatasaray, fenerbahçe ve beşiktaş toplamda 10 kere şampiyonlar ligini 1 veya 2 puanla bitirdiler. 1-2 puan alınca ne oluyor, onu çok merak ediyorum.
daha iyisi için bakınız;
Avrupa'da 10 defa gruplara kalıp hepsinden elenen tek türk takımı.
(bkz: beşiktaş)**
fenerbahçe'nin bir rekora imza atmasıdır.

beşiktaşı eleştirenler için: chelsea 0-2 beşiktaş, beşiktaş 2-1 liverpool, m.united 0-1 beşiktaş, beşiktaş 3-0 barcelona

yani diyeceğim o ki; beşiktaş gruplardan çıkamasa da yenildiği her takımı yenmiş borcunu ödemiştir.

ayrıca fenerbahçe'nin sıfır çekme başarısından bahseden bir başlığa beşiktaş'ı alet etmek ezikliğin göstergesidir.
zor günlerdi tabi;

http://t.co/Bd5dWVE
--spoiler--
avrupaya gittin
bizi rezil ettin
ibne kanaryaaaaa
nasılda koydu
barcelona,
ananızın dammınaaa
--spoiler--
diye tezahüratlar yapılmıştır.
(bkz: bursa dan gol haberi mi var)
(bkz: #9088163)
aynı takımın şampiyonlar liginde çeyrek final oynaması.
bu takıma bok atanların şampiyonlar ligi'nde 8 yazıyla (sekiz) yemiş olması.
böyle ihtimalleri çoğaltabilirsiniz, evet fener sıfır çekmiştir. ama sıfır çeken başka takımlar da vardır. oysa sekiz yiyen tektir.