bugün

şuradaki twitten anlaşılan durumdur;

https://twitter.com/spora.../1773593919441244397?s=19

böylece klasik "küstüm oynamıyorum" şenlikleri de 2023-2024 sezonu için sona ermiş oldu.
o kararı eski yöneticiler değil fenerbahçe kongre üyeleri verecek kardeşim. fazla açılmayın aksi bir karar çıkarsa utanırsınız. belki yani hani gs lilerde utanma duygusu pek yok ama olur mu olur *
Fenerbahçe ligden çekilirse Fenerbahçe’ye destek olmak için Fenerli 5 küçük çocuğa forma alıp hediye edeceğim.

Bu arada aziz yıldırım gümbür gümbür geliyor. Sırf koltuk için Ali koç böyle bir kararın arkasına imza atar mı ? Bence o yürek yok onda. Çünkü çekilmezse aday olmayacağını çekilirse başkanlığı bırakmayacağını söylemişti.
canım kardeşim daha sizin neyi oylayacağınızdan haberiniz yok. o kongrede ligden çekilme değil, "yönetime ligden çekilme yetksinin verilmesi" oylanacak. özetle topu yönetime atacaklar büyük ihtimalle. ama öyle bir karar verileceğini düşünüyorsanız güzel hayalleriniz var demektir. (bkz: swh)
--spoiler--

canım kardeşim daha sizin neyi oylayacağınızdan haberiniz yok.

--spoiler--

vallaha mı kardeşim vay arkadaş biz de karar çıkar çıkmaz ligden çekileceğiz diye biliyorduk *
Boşuna kavga etmeyin gençler. Çekilmezler ligden. ilgi eksikliğinden ötürü böyle yapıyor Ali koç. istiyor ki herkes onu sevsin *
Şu şartlar altında Fenerbahçe boşuna ligde mücadele ediyor. Cumhuriyet tarihinde bir ilk olmalı ve takımımız ligden çekilmeli. Lig kupası bilmem ne varsa 6alasaray'a verilsin.
Yıllardan beri yapılan pislikler ortada. Bu sene ise yapılan pislikler ayyuka çıktı. Artık yeter! Böyle kirli bir ligde oynamaya gerek yok..
--spoiler--

vallaha mı kardeşim vay arkadaş biz de karar çıkar çıkmaz ligden çekileceğiz diye biliyorduk *

--spoiler--

ulan mel güldürdün mübarek gün.

(bkz: seni ula)
Bunların göt yangını futbolcularına verilecek cezaları minimalize etmek için.
Üzmüş karar. Ne güzel kafa dinleyecektik. Rahat rahat şikayet dinlemeden futbol konuşacaktık. Yazık oldu.
beklenen ve şaşırtmayan mesele. türkiye'nin en büyük spor kulüplerinden birinin böylesine çocuksu bir hamle yapması, beklenemezdi ama ne hikmetse her 5-10 senede bir çocuksu bir davranış sergiliyorlar.
--spoiler--
ali'nin "mücadele edeceğiz, bunları sevindirmeyeceğiz, vazgeçmeyeceğiz" gibi süslü cümlelerle 2 nisan 2024'te vereceği karardır. tabi koyunları yine "saplaaaaaaaa" diyecekler. muazzam bi' kitle. ne kitlersen kitle.
--spoiler--
görsel
görsel
görsel
şampiyonluk iddiası yüksekken yapılması tuhaf olurdu zaten.

bir tweet atıldı ama ne atanlar, ne attıranlar, ne kendi taraftarları, ne rakip taraftarlar kimse inanmadı.

öylesine bir ülke işte futbolundan siyasetine...
Bunlar hayatında neyi doğru söylemiş ki?
yine şaşırtmamış durumdur. 3 ay sonra da aynı senaryo tekrarlanacaktır.
yine şaşırmadık. bunları çocuk parkına gönderelim çelik çomak oynasınlar, mahalleler arası çelik çomak turnuvaları falan düzenlesinler, futbol bunlara 3-5 gömlek büyük.
ligden çekilmekten vazgeçmemiştir. ligden çekilmeyi değerlendirmiş ve istişareler sonucu, bir şey değiştirmeyeceğini gördüğü için çekilmeme kararı almıştır.
ligden çekiliyoruz demedi zaten kimse. ligden çekilme konusunu değerlendirmek için olağanüstü kongre kararı almıştı. bi de trömsö'ye elenirsek ülkeyi terk ederiz diyen gs camiası vardı. çamurun içinde siktiler ama siktirip gitmediniz mesela o nolcak.
Çok afedersiniz ama şu lafı edip edip geri vites yapmak seni haklıysan bile haksız yapar yani.

Fanatikliği ruhunu teslim almamış Birçok Fenerbahçelinin de böyle düşündüğünü bizzat çevremden görüyorum.
--spoiler--
çekilecez demedik, çekilmek için değerlendirme yapacaz dedik.
--spoiler--

he hee, çevir kazı yanmasın, pis dönekler.
fenerbahçeli olarak söylemeyelim ki rezalet.

ulan 30.000'e yakın insan gelmiş. büyük kararlar alınacak diye bekliyor insanlar.

bende canlı izledim. ulan bekledim ki '' süper kupaya çıkmıyoruz oylayalım veya futbol faaliyetlerini durduralım oylayalım '' gibi şeyler beklerken gereksiz laga luga.
vazgeçme değilde ertelemedir. savunmak için yazmıyorum olay böyle. bana kalsa oraya gelen herkese el kaldırtır futbol takımını ligden çekerdim. bu kadar rezilliğin bu kadar alenen bir takımın kollanmasının bu kadar alenen futbol terörü yaşanırken saçlarını tarıyan federasyonun olduğu ligde fenerbahçenin işi olamaz. rakip zaten haram kupa kazanmaya alışık bir kupa daha alsın değişen çok bir şey olmaz. dünkü hatay maçını da gördük biz ne yaparsak yapalım bu ahlaksızlık devam edecek..

kurultayı televizyondan izledim üstüne dün kongreye giden patron ve ortağından dinledim az önce kalan kısmını. yanlış yaptılar o kararı sezon sonuna ertelemek yerine derhal uygulamak lazımdı. hatta sadece ligden değil konferans liginden de çekilip ülke puanını yerle yeksan edip önümüzdeki sezon avrupaya hiçbir takımın alınmamasını da sağlamalılardı. bedavadan kupa kovalayanlar aldıkları lig şampiyonluğu ile evlerinden şampiyonlar ligini izlerlerdi ne güzel. bunlara en büyük ders öyle verilirdi. fenerbahçe olmayınca yayın ihalesi yapılamazdı kimse teklif vermezdi avrupaya da gidilemeyince hiçbir kulüp para kazanamayacak ak göt kara göt ortaya çıkacaktı.