bugün

anlamsız bi karşılaştırma.. her ikiside rakipsiz, 1 numara gitar markaları, gerisi kullanıcının zevkine kalmış. ben mi? fender.
her iki gitar da şahanedir, onu rock gitaristleri, bunu blues gitaristleri çalar diye bir şey yoktur. klavye ve kasa ağırlığı sana hangisinde uygun geliyorsa onu kullanırsın.
gelişen teknoloji, dandik bir gitardan bile (sapı düzgün olmak kaydıyla) istediğimiz sesi almamıza olanak tanımaktadır.

bize soracak olursanız, kalbimiz gib-son gib-son diye atmaktadır. *

edit: eksileyen arkadaş, her tarzın bir gitarı olduğunu mu düşünüyorsun, tamam senin dediğin gibi olsun. mesela blues seçenler önce valilikten alacağı bir temiz kağıdı ile birlikte müzik bakanlığında bir yeterlilik sınavına girecekler, bu sınavda atacağı yırtıcı sololardan o adamın blues çalmak için yeterli olup olmadığı analiz edilecek, ondan sonra bu kişiden alınacak iki adet vesikalık fotoğraf, ikametgah, nüfus kağıdı fotokopisi karşılığında blues çalabilir raporu verilecek. ondan sonra bu blues çalabilir raporumuzla başımız dik bir şekilde tünele gidip göğsümüzü gere gere fender gitarımızı alabileceğiz değil mi?
akşamın bu saatinde senin yüzünden hayal gücümü bu kadar zorlamak zorunda değildim.
fender klasiktir harmonic sever, gibson her bişeydir pentatonik sever.
Fenderin alacağı versus.
fender okşar, gibson inler.
Tarza göre değişir. Oyun her zaman fender'den yana.

Not: jay turser çakma strat sahibiyim.
ikiside dünya markasıdır ama gibson ın yeri ayrıdır.
ikisi de parası yetmeyip ibanezle yetinen biri olarak vs alır diyorum.
Yamaha alır.
helvacıoğlu flüt siker geçer. Evet.
Babanı mı daha çok seversin anneni mi versusuyla kapışır.
gibson les paul '88 standard'ın sikeceği versus.
squier kullanıcısı olarak gibson'ı desteklediğim karşılaştırma.