bugün

hiçbir vasfı olmayan, ne iş olsa yaparım mottosunu benimsemiş insan evladıdır. bu tiplere, iş hayatının her evresinde rastlarsınız. çaycı, polis, memur, bankacı, öğretmen bile olabilirler. tabi şansları yaver giderse.
edit: iibf mezunuyum, sonumun ne olacağını biliyordum, memurum.
edit: alaylı tiyatrocuyum.
en azından iibf mezunları gibi işsiz kalmayacak,kpss kasmayacak,dandik bölümden mezun olmayacak kişilerdir.
(bkz: körler sağırlar birbirini ağırlar)

başlık üniversite lokali gibi amk. her telden var. ahuha.
çekemeyenler fen edebiyata hemen bok atarlar. tabi çekemezler çünkü önlerini kapatıyoruz. daha çok eğitim daha çok kültür demek. fen edebiyat öğrencileri yoğun eğitim gördüklerinden dolayı kültür patlaması yaşarlar. bu da iibf öğrencilerine dert olmuştur. haklılardır. ama haklarını ancak burada dile getirebilirler.
Cidden dingillerdir. Bir de çıkarlar iibf cilere bok atarlar. Güzel kardeşlerim, bu ülkede öss lerde türkiye birincileri iibf seçer. Hukuk fen edebiyat şu bu değil, iibf! Git bak bilkente galatasaraya vs. Eğitim fakültesi tutmayınca hepinizin fen edebiyata gittiğini bal gibi biliyoruz. Kandırmayalım birbirimizi. Tek hayalinizinde öğretmenlik olduğunu. Çıkıncada final dersanesinde 1000 liraya eyvallah diyeceğinizi çok iyi biliyoruz. Bakın işinize. Yok neymiş bilim adamı sayılıyomuş burdan çıkan. Bizim mahallede askeri uzatmak için fen edebiyata gidilir.
kendi ezikliği yüzünden başkalarını ezme ihtiyacı duyan, bi psikoloğa görünmesini tavsiye ettiğim yazar beyanı.
Ha unutmadan, psikologlar da fen edebiyat çıkışlı canım.
erkeklerin çoğu polis olur, kalanı bankacı şansı olan da öğretmen(ekseriyetle dersanede)
bayanlarda ya öğretmen(dersane parası olanlar özelden formasyon alıp devlette de çalışmaktadır), ya call centerde tahsilat yetkilisi ya da bankada memur olur.

edit: hukuk fakültesi mezunuyum 2 ünv. bitirdim, master yaptım, tespitler de tecrübelerden ibarettir.
Gerizekalıdır,bak buradan sınava hazırlanıp da ben büyük şehirde fen edebiyata gideyim,hiç yokdan iyidir diyenlere sesleniyorum.Mal mısın lan sen,işinin garanti olacağı milyon tane bölüm varken burda işin ne,ne bok olacan olm sonunda.Kerhanede çaycı yapmazlar lan seni.Kpssye girip boktan bir yerde memur olursun.Hahaha malsın olum,ancak çok karı kız olur etrafında.10 kızdan 5ine yavşarsın,3üyle muhabbet kurup,1ini ayarlarsın.Sonra onun nazını çekersin.Bak hiç derslerden bahsettim mi.Hayır.Ders yok ki olum burada.seni biraz olsun fen edebiyattan soğutuysam helal bana.
Ulan sanki bana tıp okuyor bi havalar bi havalar.

Böyle tipler.