bugün

Popüler kültürün bulaştığı her şey gibi içi boşalmış, saçma sapan bir hal almıştır. Bunu bir silah olarak kullanmaya çalışan kitle ayrı, ne yaptığını bilmeyen başıboş popüler kültür artıkları ayrı, hatun düşürme uğruna heba olan meriçler ayrı.
Feminist ya da maskülist birini görünce üzerine sevgili atasım geliyor.
görsel
Gün geçtikçe salaklık seviyesinde level atlayan topluluk. Şu kitabın arkasında yazanları şöyle bir okumak bile bunların çapını belli eder nitelikte.
görsel
Femen femen hani nerede memen.
femen protestolarının müdavimi olmam nedeni ile gönül bağım bulunan kadın hareketi.

her biji femen, her biji memen.
üstünlüğü, farkı yaratan kromozomun fiziksel özelliklerine bağlayan beyinsiz müridleri olan din.

hayır bizde x kromozomu yok sanki haha! anlamadığınız bilimleri zekasız agendanıza alet etmeyin bari, kromozomun taşıdığı bilgi miktarıyla kromozom sayısıyla gelişmişliğin hiç bir alakası yok.

insan dnasının ciddi bir kısmı endogenous retrovirus dnası (5%~), en gelişmiş virusler o zaman. bu eziklerin ait olma çabaları yüzünden gerçekten yardıma ihtiyaç duyan, baskı altında yaşayan kadınları özgürleştirme ve topluma kazandırma süreci yavaşlıyor en çok ona yanıyorum.
türkiye'de bambaşka bir ideolojidir. evet.
asla dikkate alınmayacak görüş. dikkate alınmak isteyip cevap alamayan feministler ise çirkinleşme yoluna giderek içlerinde olan nefreti boşaltmaya çalışıyorlar. bunu bile kendi kendilerine yapıyorlar.

not: bu entry cevap değil "tespit" niteliği taşıyor.
gerçek feminizm: kadın erkek eşitliğini savunmak

türkiye'de feminizm: kadın üstünlüğünü savunmak. evet.
Diyecek o kadar çok şeyim varki ama uğraşmıcam.

Tanım: bir akım.
erkek şiddetine karşı kadın şiddetini savunan anlamsız bir olgudur.
türkiye'de feminizm yoktur. feminizm'in yanlış anlaşılması sonucu feminizm'den tamamen soyutlanmış bir erkek düşmanlığı vardır.

feminizm bir savaş alanı değildir. eşitlik savunusudur.

bir erkekde feminist olabilir bu yüzden, eşitlik derdi olan herkes destek verebilir görüşe.
amerikan destekli radikal solun kadın kolları başkanlığı.
Genderimdan ötürü yillarca maruz kaldigim siddetten ötürü elbette feminizm ve kadin hareketleri icerisinde tartisma bulan sorunlarla ilgiliyim ama cahil bir feministle uğraşmaktan bıktım ve bu cahillerin birleşip, yarattiklari anlayislar karsisinda sakim kalamiyorum. Birincisi şudur ki, butler okumamış bir feminist maldir. Açık ve net. Çünkü Butler, Foucault okumalari yaparak kadin kimligi ile maduniyeti arasinda baglanti kurar. Bu çok önemlidir çünkü bir kadin özgürleşme hareketinin temelinde, ozgurlesme varsa, bu onu iktidar ilişkilerinden bosandirmayi gerektirir. Ee güzel kardesim, sen hala mağdur bir kimlik anlatisi kurarsan ve bu ezilmişligin içinden konusursan, Butlerin kafamiza vura vura anlatmaya çalıştıgi ama senin anlamadigin basit şeyi gözden kaçırırsin. Biz duygusal yatirimlarimizi kimlige yatirdikca, iktidarin kodlama pratikleri de bu yatirimlar uzerinden isletime sokulur.yani sen ben kadınım ve beni eziyorlar dersen, daha cok ezilirsin. Butler diyor ki kimlige adanan mağduriyet duygusu, bizim maduniyetimizin en önemlisi sebeplerinden biridir. O yuzden kimlik politiklari, kimliklerin kabulünü zorla dayatmak yerine, kimliğin acılı topraklarinda filizlenen duygulardan arındırmayi teşvik etmelidir çünkü o bölgelerde patlak veren şey, psişik yapıya karsilik gelen bu sey iktidar ilişkileridir.

Not: az önce bir sayfada biri delirtti de.
Hahahayyt g'tüm.
Yanlış, öfkeli ve bilinçsiz dillerce amacından çoktan sapan görüştür.

Bizzat kadınlar tarafından iyice Itici hale sokularak kadına zarar veren bir akım olup çıkmıştır.

O kadar erkeğin tiksinmesine hak veriyorum.
Kocayı bulana kadar.
Doğru mu bu?
görsel
son zamanlarda topluma olduğu gibi sözlüğe de illet olmuştur maalesef.
Çirkin kız dayanışması.
Kadının erkeği aşağılama ideolojisi.

Kökeninde başarısız kadın-erkek ilişki geçmişi yatar. Mutlu bir birlikteliği olan hiçbir kadın feminist değildir.
Simdi aksini iddia etmeyelim. Feminizm bir kere insan dogasina aykiri bir sistem. Neden mi cunku kadin erkek arasinda dogisdan fitrattan gelen farkliliklar var. Sirf mldern olucaksiniz diye solcular gibi bu farkindaliklari goz ardi edip yasamak insanlara hicbir sey kazandirmaz. Unutmayin esitlik degil adaleti saglayin ki mutluluga ve huzura erisesiniz.
(bkz: feminazi)
Feminist demek daha fazlasını isteyen demek
Bunlar koşulsuz sevgi nedir bilmezler
Fedakarlık yapmak nedir bilmezler
Aza kanaat etmez, karşıdakinden hep daha fazlasını isterler
Çok enteresandır ki gerçek eziyet çeken kadınlardan değil
Süslenip avmlerde koca parası yiyenlerden, üniversitelerde zengin erkek kolunda gezenlerden çıkmıştır birçoğu
Mutsuzlukları toplumsal sistemde, yasalarda değil kendi içlerindedir farkında değiller.
(bkz: feminazi)
(bkz: feminist dünyada erkek olmak)

istedikleri kadın erkek eşitliği olsa bende desteklerdim ama istedikleri asıl şey kadın üstünlüğü
Bir süre önce feminist dünyada erkek olmak isimli kitabım çıktı. 2 kişi toplam 23 aykü ile yazdık. Yaratılış teorisi üzerinden konuyu inceledik. Okumanızı tavsiye ediyorum.

2020 yılında kadınların eşleri ve sevgilileri tarafından öldürüldüğü, şiddet gördüğü, hâlâ çocuk gelin haberlerinin alındığı, küçük kızlara tecavüz edilen ve hatta erkek çocuklarına, hayvanlara ve damacanalara bile tecavüz edilen bir dünya, bana, feminist dünyada erkek olmak isimli kitabı yazdırıyor. Kulağa çok ilginç geliyor değil mi?

Feminizm nedir tam olarak bilmiyorum. Bana genel anlamda çoğu şey saçma gelir. ikiyüzlü insanlar olduğumuz için feminizm ya da dünyayı anlama ihtimalimiz olduğunu sanmıyorum. Ben bir şekilde feminist olduğunu düşünen, bunu en küfürlü cümleler ile dikte eden, diğer kadınları feminist olmadığı için suçlayan kadınlarda şöyle ortak davranışlar gördüm. Hatta feminist olduğunu iddia eden erkekler yine farklı davranmıyor.

- özgürlük adı altında bulunduğum toplumda hoş karşılanmayacak ne varsa yaparım. bana destek olunmazsa sinirlenirim. Eğer benim uymadığım kurallara başka kadınlar uyuyorsa, onları bulunduğum toplumun önüne asıl fahişe bu dercesine atarım ve 3 gün sonra fahişelerin hakları için sesimi en gür şekilde çıkarırım.

- eşlerinden şiddet gören, gidecek yeri olmayan, 3 çocuğu olduğu için istemediği bir hayata katlanmaya çalışan kadınları güçsüz ve aşağılık görerek güçlü kadın imajı sergilerim. O kadınlara yardım etmek yerine, onları ve katlanmak zorunda oldukları hayatları küçümserim.

- memelerimi açmak istiyorsam, bunun için feminizmi bahane ederim.

- bir erkek namusuma laf ederse umursamam ama kadın ediyorsa bitti demektir.

- hiçbir yardım kuruluşunda adım geçmez, okul yaptırmam, kadın sığınma evlerine yardım göndermem ama makyajımı silerek kadınlara destek olurum.

Feminizm bu anlamda, bu topraklar için söylüyorum, bir tek ben güçlüyüm, diğer tüm kadınlar güçsüz, aptal, beni kıskanıyorlar algısı yaratabilen bir düşünce akımıdır.

Belki 50 sene sonra çok daha kaliteli kadınlar ve erkekler tarafından anlaşılır, benimsenir ve desteklenir. Şu an zor.