bugün

cogu insanin feministlerin hepsinin bunlardan olustugunu zannettigi, radikal feministlere argoda verilen ad.
Dünyada nefret ettiğim sayılı düşüncelerden.
türkiye'de yoktur. Burda özgecanlar vardır, tacize uğrayan turistler vardır, boşanmak istediği için öldürülen eşler vardır, duyguları bastırılmış kadınlar vardır.
(bkz: Femen)
radikal feminizmin diğer adı. kadın cinsiyetçiliği yaptığı yönünde eleştirilir. ama topluma bakınca çok da haksız olmadıkları görülür.

(bkz: valerie solanas)
en son virginia woolf olayında ortaya çıkmış kişiler için kullanılan söz.
Türkiye'ye henüz gelmemiştir, gelseydi kadınlar susmazdı.
Pozitif ayrımcılık kavramını dibine kadar kullanmayı amaçlayan, feminzim insanlar tarafından artık onaylanmaya başlayınca işin suyunu çıkartıp daha ne koparabiliriz acaba diye uğraşan topluluğa verilen isim.

Aynı zamanda bayan kelimesinden inanılmaz rahatsız olurlar efendim. Bayan kelimesinin bay'dan geldiğini, bunun da kadına hakaret olduğunu falan düşünürler.

Kimsenin kadınların elinden alınan haklarını aramasında sakınca gördüğünü sanmıyorum. Ama fazlasını istemek, karşı cinsi tamamen itibarsızlaştırıp tek gerçek varlığın kendileri olduğunu düşünmeleri falan, gerçekten hastalıklı düşünce örneği efendim.

Siz siz olun, feminazi olmayın. Bir feminazi ile karşılaşırsanızda erkekseniz özellikle, siz yüce bir varlıksınız, biz ise sadece sizlere kulluk yapmak için yaratılmış varlıklarız, hail the woman diyerek rahata erebilirsiniz. Bayan pardon kadınsanız da size hayatınızda başarılar diliyorum, pek yapabileceğiniz birşey yok onlara.
uyduruk bir şey. pratikte hiç etkisi olmayan hava gazı. entel görünmek adına kimi kadınların arkasına sığındığı bazı şeylere verilmiş bir ad herhalde. ama sözlük adamları da baya nemalanıyor bu "feminazi" denen şeyden. bakıyorsun, böyle kadın erkek ilişkilerinde sille yemiş süper tecrübeliye, kadınlara şunu vermeyin, bunu tattırmayın edalarında konuşurken hep bu feminazi denen şeyin arkasında saklanıyor. evet anladık, süper tecrübelisin. yalamış yutmuşsun kadınlar kitabını. tecrübene sığınsın tüm küçük er kuzuları.
görsel
görsel
hiç hoş olmayan bir tabir.
görsel
görsel
görsel
Oha lan canım yanmış gibi hissettim.

T:bazen abartılan akım.
görsel
kendi yaptıkları aynen kendilerine yapılınca mağduru oynamalarına bazen çok gülüyorum, bazen de çok sinirleniyorum.
Feminizmi saptıran bireylere verilen takma isim.
Böyleleri yüzünden insanlar feminizmi erkek düşmanlığı olarak tanıyor, siz lütfen bizim haklarımızı falan savunmayın.
bir ideolojinin yayılması için halka sempati kazandırmalıdır. zira feminizm gibi bir düşüncenin kendinden nefret ettirmesi ve bu düşünceye sahip çıkanların aşırıya kaçması ve gülünç şeyler söylemesi feminazi kavramını oluşturmuştur. bu ülkede sağ görüşler hariç kimse halka oynamıyor. alayı aydın sanki.
Ermenilerle aynı mantıktan gelir. Ermeniler ne kadar soykırıma uğramışsa kadında o kadar mağdurdur. Ha ermeni ha feminist aynısının laciverti.
kadın ile erkek aynı olamaz. olmuşsa ya kadın, kadınlığını dair özelliklerini kaybetmiştir ya da erkek erkekliğini...
faşist feminist. *
Eril zihniyetlilerin sıçmığı. Feminizmi feminaziliğe çevirmek için zekanızı fazla yormamışsınız belli.

feminizmde umduğunu bulamayan, feminizmi yollarındaki taş olarak bellemiş acınası erkeklerin feminizmi feminaziliğe çevirip kelime oyunlarıyla kadını daha fazla değersizleştirip, itibarsızlaştırarak mizojonistliğini konuşturacaklar akıllarınca. yazık.

Edit: kesin lan sesinizi. Ne yazık ki eleştirecek başka bir şey bulamadınız anca kelime hatasına takılırsınız. Ahah kudurun.
Mizojinist be bebişim.

Olmadı. Bildigin yerden eleştiri sun bundan böyle.

Edit: cahilliğinden de utanmıyor. Peh. Tam keko yahu.