bugün

mutlaka sorulması gereken ve sorulan sorudur. kaldı ki felsefeyle ilgilenen herkes bilir ki ; ortaya konulan düşünce felsefede muhakkak sorgulanır. sadece düşünce değil, düşünceyi ortaya koyarken uygulanan sistematik akıl yürütme de sorgulanır.
Felsefe ahmaklıktır.
mantıklı ve tutarlı düşüyorlar desek daha doğru olur. zira "doğruluk" , kişiden kişiye değişebilen bir kavram.
(bkz: cahillik çok güzel lan her şeyi biliyorsun)
bir teist olarak benim için felsefe sadece hakikate varma amacı değil * burada yanıldın. ben felsefeyi sadece allah'a giden bir yol olarak görmem * bilim felsefesi denilen bir alan var. bilimin metodolojisini belirleyen ,bilimin sınırlarını aşan felsefi konular var. bunların teolojiyle ilgisi yok *

cikleyen koala : din felsefesi diye bir alan mevcut * yaz babam yaz ve ben sadece din felsefesi üzerinden konuşuyoruz *
felsefeye ahmaklik deyen felsefenin butun bilimlerin anasi oldugunu bilmeyen yeni cahiller goruyorum.
adamlar sizin yerinize fazladan düşünmekten kafayı yiyor, bir de dalga geçiyorsunuz...
Einstein şizotipi kişilik bozukluğu gösterir. Bu bozukluklar insan türüne lazımdır. Okb olmasa insanlık hayatta kalamazdı.
bir felsefeci olarak doğru düşündüğümü iddia edemem. hiçbir felsefeci edemez. felsefede kesinlik yoktur. bu demek değil ki atıp tutalım, uyduralım. hayır. temellendirdiğiniz sürece her görüş kendine doğrudur.