bugün

Boko haram örgütünün ortaya atabileceği önermedir.
Felsefe mi ? Wowowow haram!
Felsefe okumak düşünmek demektir. Ve ülkemizde düşünmek günah olmasa da yasaktır.
Bu memlekette harbiden günah.Aklınız mı yok sizin paşam.Okul bitince liseye geri dönüyorsun anasını satayım.
düşünmez misiniz?

2013 yazında yazılmıştır. şimdi bunu aklıma getirdi. eklemek gerek. üçüncü dörtlük.

Niye demek ne kötüdür kefenime sor
Kulağıma fısılda sorularını cevaplarını
istediğin ne ben kimle konuşuyorum
Yine kafamda oluşan bir kişilikle boğuşuyorum

Düşünüp tutalım diye bize öğüt veren var
Bu yüzden mi felsefeyi günah sayarsın
Kullandığın felsefeyi başkası çözemesin
Bu yüzden mi günahı felsefeye dayarsın?
imam gazali nin dusuncesine benzer bir dusuncedir.o da dusunme ve sorgulamanin imana zarar verecegini soylerek felsefeye karsi tutum almistir.ama farkinda degilki bu dusunceyele kendiside bir felsefe yapmistir.
Daha felsefenin bilim dali olmadigini bilmeyenlerce acilmis baslik, zaten konuya yeterince uzaksin yaklasmada orda kal mazallah carpilirsin falan.
neden günah olsun ki bu gün din denen olgu da bir tür felsefe ürünüdür.
yani insanın inandığı dini sorgulaması neden engellensin.
madem kişi insanlara dayattığı dinine güveniyor o zaman sorgulamasından neden korksun?
sorgulamak her zaman en iyisidir, sorgullanmaktan korkanlar yalanlardır,
eğer bir şey doğru ise sorgulansın ki, sorgulayanda anlasın neyin ne olduğunu.
Hakli bir tespittir. inşallah yakında felsefe dersleri kaldırılacaktı. Amin.
ee islam felsefesi diye de bir şey var...
dusunmek, sormak, sorgulamak günah ise doğru önerme denilebilir ancak;

Allah insana akıl melekesini vermiş, onu gerektiği gibi kullanmadığımız zaman ne hale geleceğimizi bildirmiş ancak kullanımını kişinin kendisine bırakmıştır. Aklı kullanma yeteneği, bir spor dalında ya da herhangi bir enstrüman kullanımında kişinin kendisini geliştirmesi gibi geliştirilebilen ya da gerektiği gibi kullanılmadıkça körelen bir yetenektir.

allah verdiğim beyni kullanmayani affetmem diyor.
Ne kadar saçma bir düşünce ALLAH bize okumayı emrediyor, bunun günah olmasınısöylemek bence doğru bir düşünce değildir.