bugün

2 milyona yaklaşan üyesiyle sosyal medya'nın en büyük felsefe topluluğu olma özelliğini taşıyan takip edilesi ender sayfalardan.
aynı kitabın reklamını günde 1672 kere yapıp gına getirdikleri yetmezmiş gibi paylaşımın altına bu durumla ilgili uygun dille yorum yazınca yorumu silip üstüne üstlük sayfa erişimini engelliyorlar. başlıkta benzer olay yaşayan başkalarını da görünce daha da iyi idrak ettim olayı. bayrağını tuttuğu şeyle bu kadar zıt tutum sergilemesi gerçekten ironik bir durum olmuş. 2 milyona yakın takipçisi var ona yanarım.
+35 yaş üstü kitleye ve 2.000.000 beğeniye sahip boş bir sosyal medya sayfası. Sanırsam kendileri felsefeyi ünlü insanların ( bak insanlar diyorum dikkat et filozof demiyorum ) sözlerinden ibaret sanıyir. ilk gördüğümde oha nasıl bu kadar beğeniye sahip olur? Türkiye' de bu kadar felsefe hayranı mı var deyip kierkegaardlar, freudlar, hegeller, sokratesler, descartesler, mevlanalar ve daha nice filozof ve felsefe konularının tartışıldığı içerikleri görme umuduyla bakmaya başladım. Baktım, ama sadece baktım. Hiç bir tartışma veya beyin fırtınası yoktu. Sadece güneşli bir arkaplanın arkasında yazar sözleri vardı. Yorumlarda da bastıra bastıra aynennn yazan teyzeler var. Bari isimlerini ünlü sözler yazsada felsefeyi bu kadar düşürmeseler.

Türkiye' de felsefe anlayışı üzere tez yazacak arkadaşlar varsa bir gôz atsın derim bu sayfaya.