bugün

geçenlerde zap yaparken gördüm dizisi. bir başka örneği aşk ı memnu idi bu tarz dizilerin.
hiç birinin oyunculuğu yok diyebilecek kadar kotu. hele kerim ve o kelin tepkileri, sanki rap söylüyorlar amk.
bir türlü ilerlemeyen dizi. 26 bölümde geçen olaylar rahatlıkla 5-6 bölümde işlenebilirdi. bu durum insanın sabrını zorlamaya başlıyor.
mukaddes dayak yeyince oh be nihayet hakettiğini buldu diyeceğimizi düşünürken mukaddes gene yaptı yapacağını. öyle bir oyunculuk sergiledi ki nasıl üzüldük nasl üzüldük anlatamam hele o kazağının arkası yırtılmış felan resmen yerde sürüklendi kadın ve ben dikkat ettim o kazak yerlerde sürtünme sonucu yırtıldı dün akşam herşey gerçekti yani helal sana mukaddes diyorum ellerin kırılsın adını hatırlayamadığım mukaddesin eski kırığı.
rahmi'nin suçu ne?'den mukaddes'in suçu ne?'ye doğru giden, gitmiş dizi.

(bkz: bir fatmagül vardı noldu)

edit: ayrıca bir silah muhabbeti var bu dizide onu anlamadım. mustafa'nın silahıymış sanırsam, sonra yaşaranlar onu ikna edip almışlar, holdingteki kasaya koymuşlar. bu da onların güvencesiymiş. (bkz: nası yani)
sonra erdoğan mı ne, o gerizekalı oğlan geçen bölüm kasadan o meşhur silahı çalınca ortalık yıkıldı niyeyse. sanki dünyada bir tek o silah kaldı geriye. mustafa ya da başka biri bunları öldürmek istese başka silah ya da başka cinayet aleti bulamayacak.
--spoiler--

26.bölümünü genel olarak beğendim. özellikle bir sürü fatmagül-kerim sahnesi vardı diğer bölümlerden farklı olarak.
-fatmagül'ün kerim için de masa'ya tabak koyması çok güzeldi. sonrasında yurt'ta büyük sevinç gösterileriyle kutlandı bu olay. tabi diğer kutlanan olay da kerimin fatmagüle ilan-ı aşk etmesiydi. helal sana kerim dedirtti.

-fg-kerim arasında geçen tatlı atışma da güzeldi. hani şu tv.'nin sesi-fg'ün sesi ile ilgili olan.

-kerim-fatmagül komiser kolombo gibi muko'nun peşine düştü. ortak operasyon yaptılar ama zavallı muko kendi ayaklarıya evine döndü. kaçması ve muratı götürmesi bir işe yaradı. fg-kerim daha da yakınlaştı. kerimin fg'nin abisine yardım etmesi kerimin fg'nin gözüne daha çok girmesine neden oldu ki bu masa'ya kerim için de tabak konmasıyla sonuçlandı.

-muko'nun dayak yediği sahne çok etkileyiciydi. ilk kez muko için de üzüldüm. çok gerçekçiydi sahne. keşke kerim bu salih pezevengini bi temiz dövse.

-tabi tüm bu olumlu gelişmeler kristin'nin aramasına kadardı. arayınca fatmagülü yine kıskançlık krizi tuttu. trip yapmaya başladı. sonra da kerimin kendisine acıdığı için mi yoksa kendisini sevdiği için mi yanında durduğunu iyicene öğrenmek istedi. bir telefonla bu hale gelen fatmagül, kristinin fiziki varlığına nasıl katlanacak bilemiyorum doğrusu. umarım kerim o kıza yavşayarak (fg'yi kıskandırmak için) dallamalık etmez.

-kerim fg'nin laf ebeliği yaparak hazırladığı tuzağa düştü ve aşkını itiraf etti. böylece fatmagül kristine gelmeden öğrendi kerimin gerçek duygularını kesin bir biçimde. bu bence iyi oldu zamanlama olarak. gerçi fatmagül bu duruma sevindiğini belli etmeyecektir uzunca bir süre. o son bakışı buna dalalet zaten. gözlerini pörtletiyor yine.

--spoiler--
--spoiler--
27.bölüm ikinci tüyo..
kerim'in itirafı karşısında fgül şaşırmıştır.fakat kerim'e beklediğimizn dışında bir tepki vermeyecek konuşma sırasında.ancak daha sonra fgül'den beklemediğimiz bir adım gelecek kerime karşı .bu bir itiraf değil aslında .aşk ilanı da değil .(içini dökecek kerime karşı)bu fgüle iyi gelecek .bu adım fgülü başka ad...ımlar atması için de cesaretlendirecek hayatı ile ilgili.
--spoiler--

bu arada etkileyici bir 27.bölüm fragmanı yayınlanmıştır ; http://www.youtube.com/watch?v=QO1TDqUQm44&feature=channel_video_title
geçen bolumlerden birinde fatmagul'un çirkef yengesi evden çiktiginda, onu takip etmek icin ebe nine'nin kerim'in yeni aldigi arabaya atlayip, istanbul trafiginde taksiyi takip etmesi/edebilmesi beni bir hayli düsundürdü..
bu kadin eskiden ulasim araci olarak sürekli bisiklet kullanmiyor muydu? bari bir kere araba kullandsaydi da istanbuldaki sahneyi görünce şok olmasaydim..
dünki bölümde beren saat repliğinde öyle bir hata yaptıki diziye olan tüm inancım yerle yeksan oldu hocu. *
o sahneden alıntı;

kerem: salih bey yok mu?
eleman: yok akşama gelir.
salih'in babası elemana elindekini uzatıp: al şu yeni dünyaları çocukların canı çekmiş, salihlerin eve götür.
kereme dönerek: ne vardı ben yardımcı olayım?
fatmagül: hadi gidelim burdan.
binadan çıkarken fatmagül kereme: adam evliymiş iki de çocuğu varmış, işler iyice sarpa sarıyor.

özeti bu, fakat anlamadığım fatmagül'ün dedenin bir lafından salih'in iki çocuğu olduğunu nasıl anladığı.
demek ki yaşadığı derin şok kızın kalp gözünü açmış.
27.bölüm 2.fragmanı yayınlanan dizi.

--spoiler--

http://www.youtube.com/watch?v=ee1p4h6wjx4

salak kerim. fatmagül gördümü vuralla kerimi taaaaaaaaa en başa sarar ben diyim.

ha bu arada bizlere yeni fragman diye eski fragmana 5 10 saniye ekleme yapıp yayınlayanlara da selamlarımı sunuyorum.

--spoiler--
fatmagül'ün abisi rolündeki bülent seyran'ın rolüne cuk oturduğu dizi.
fatmagül'ün devleştiği bir sahneye tanık olduk bugün.

seçmeler;

--spoiler--
fatmagül ve kerim'in sahnesi, yani fatmagül'ün kerim'in odasına gittiği sahne çok güzel geldi be bana.
bi kere müzik yoktu. beren saat de güzel oynayınca sahne baya etkileyici oldu.
noluyo ya diye işimin başından kafamı kaldırdım, sahnenin sonunda gözlerimin dolduğunu farkettim.
öyle işte, güzeldi baya. dikkat çekiciydi.
--spoiler--

--spoiler--
diziyi izlemiyorum çünkü gerçekten canımı sıkıyor.
az önce tvden gelen ağlama sesine irkildim, kilitlendim birden. o ne güzel bir oyunculuktu öyle yahu. "ben de normal biri olmak istiyorum" dedi de içimi dağladı be.
--spoiler--
son bölümüyle doyurdu mu? evet. kerim'in aşk ı ilanı , fatmagül ün içten ağlaması, güven sevgi istemesi süperdi.
tam yüzler gülüyor derken son sahne yok mu alacağınız olsun senarist bayanlar rahat bir hafta geçirecektik. fatmagül mutlu olunca, mutlu olan insan
an itibariyle senaristlere yuh dediğim dizi. ya herşey tam düzelirken koca istanbul da fatmagül otobüsün içinden nasıl gördü onları. olmaz ki bu kadar da gerilmez ki seyirci.
aşk-ı memnu'dan önce izlemiş olsaydık beren'in masumiyeti daha inandırıcı gelebilirdi...
fatmagül ün kerim in odasına gidip ağladığı sahne süperdi. kelimelerin boğazına dizilmesi, cümlelerini yer yer tiz seslerle bitirmesi çok iyiydi. ama sonunda yuh dedim abartının da bu kadarı yani dedim. onbeş milyonluk şehirde afedersin sözlük kıç kadar minibüsle git sen onları konuşmaları bittiğinde kerimde yüzünü görmek istemiyorum dediği adamın elini sıkarken gördü kız. ve minibüs boş. yok yok ters giden bişeyler var. ha birde eklemeden edemeyeceğim. fatmagülün yengesi eşşek sudan gelene kadar ya da o eşşek gelmeyene kadar dayak ta yese akıllanmaz arkadaş.
(bkz: bulunca haber verin)

yerine izlenebilecek çok fazla yapım olan dizi.
fatmagül- kerim sahnesiyle zamanı donduran dizi. başım ağrıyordu, izlerken geçtiğini son sahnede de yeniden ağrımaya başladığını farkettim. sanırım benimde tedavi görmem gerek sözlük.
--spoiler--
27.bölümün son sahnesiyle yeşilçam filmlerindeki übersonik tesadüfi yanlış anlama sahnelerine bağlayan dizi. ulan tam dedik iyileşti kerimle fatmagül. tam manasıyla arkadaş oldular. sevgili mal senaristlerimizin beyinlerinin derinliklerindeki "böyle de olmaz ki canım. seyircilerin sevinçlerini kursaklarında bırakalım. mutlaka bir kıllık yapmalıyız hihihihi" anlayışı harekete geti. bu senaristlere kafam girsin. kimseler artık.

fatmagül ile kerimin iletişimi çok güzeldi yine. öyle "ekmek, süt, gazete" muhabbeti falan... artık tamamen barıştı gibiler. yani o ana gidiyor gibiyiz. tabi son sahne içimi karartsa da senaristlerin yanlışlarından döneceğini ve bunu uzatmayacaklarını düşünüyorum. yani inşallah diyorum. bu hikaye'yi bok etmemeleri lazım.
tabi ikisi arasındaki trajik konuşma sahnesini de esgeçemeyiz. fatmagül'ün kerime içindekileri dökmesi çok güzeldi. kerimden bir kere daha "seni asla bırakmayacağım" sözünü aldı. sonra da kerimin rahmi'ye anlattıklarını duydu. iyicene yelkenleri suya indirdi.
-erdo'nun kerimle ilgili hain planları götünde patlayacak gibi. vural ilk kez bir işe yaradı çünkü. bir de kerimin suçsuz olduğuna dair bir kaset falan bırakıp intihar ederse tadından yenmez.
-rahmi sen bizim herşeyimizsin. bizi diskoya götür!
--spoiler--
--spoiler--
28.bölüm
tüyolar 1:)
kerim: ne haber?
fatmagül: sana sormalı?

tüyolar 2:)
kerim: yüzüğün nerde?
fatmagül: takmayı unutmuşum
--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=DfhkXV8l51Q&feature=channel_video_title

--spoiler--
senaristlerin don lastigi klvamlnda uzatmasi sonucunda kerim sucunu itiraf etmeye gidiyor
--spoiler--
aydınlıkta gezeni süzerler karanlıkta gezeni üzerler kızım.
kıçı kırık olmasıdır.
buğra gülsoy'un (vural) performansıyla nirvanaya ulaştığı dizi.
sonunda kristin'nin bütün vücut hatlarıyla katıldığı dizi. daşmış hani.

http://www.gofrm.com/foru...hil-olan-yeni-oyuncu.html

(bkz: clare frost)
güncel Önemli Başlıklar