bugün

Teröristler kurmuş. Sonra devlet kapattı tabii bu okulu.
Mezun olanların diplomasınıda geçersiz saydı.
seninle ne hayallerim vardı hayallerimle beraber sildiler seni, özlüyorum ve seni çok seviyorum...
Buradan bizim okula gelmeye çalışan bir arkadaşla baya muhabbet etmiştik ne oldu acaba. Mesaj Kutumu boşalttığım için nickini de bulamadım.
Artık olmayanlardandır.
orada okuyanlarının ve mezun olanlarının %70-80'inin şuan fetö terör örgütü olarak bilinen, eskiden şuan ki hükümet dahil cemaat diye adlandırdığı hain örgütü desteklediği ve içten içe korkularından kendilerini belli edemeyerek yaşam sürdüğü, şuan akibetini bilmediğim kısmi bir terör yuvalarından biridir.

Edit: eksi atanların ne olduğunu çok merak ediyorum.
Şimdiki birçok akplinin mezun olduğu okuldur.
Yazık oldu hemde çok yazık.
ay kıyamaaaam. puanına göre bir üniversiteye gitmek haksızlık mı ? yazııık.
kız arkadaşımın ingiliz dili ve edebiyatı okuduğu üniversiteydi. şu an bin pişman bu üniversiteyi seçtiğine ama yapacak bir şey yok.

ilk başta fatih üniversitesinde okuyanlar, istanbul üniversitesine gidecekler ve okudukları üniversiteye verdikleri para kadar istanbul üniversitesine de ödeyecekler dendi. bu güzel bir haberdi aslında, en azından kız arkadaşım istanbul'da okumaya devam edecekti. şimdi ise yök utanmadan, mağdur edilen öğrenciler hakkında puanı yettiği üniversiteye gidecek diyor. daha bu sabah okuduğum habere göre bursları da kesmişler.

ne olacak şimdi benim kız arkadaşımın mağduriyeti? kendisinin fatih üniversitesini yazmasının nedeni istanbul'da oluşuydu. istanbul harici bir yere gitmesini de hiçbir şekilde istemiyoruz. ya garantör üniversite adı altında kendi kampüslerinde okumaya devam etsinler ya da istanbul üniversitesine nakledilsinler. ikinci bir şeçenek istemiyoruz.

not: ayrıca şunu belirtmek lazım, bu üniversitelerde okuyanların hepsi cemaatçi değil. bizzat kız arkadaşım ve ailesi seküler.

biriside "mimarlık 20.bin.parayı kıyıp fatihe gitti.bu olaylar sonucu devlet üniversitesine verilecek.tamam gene aynı parayı ödeyecek olabilir ama diplomada kaliteli bir üniversite yazacak." yazmış. sen belki bunu kendince adaletsiz olarak görebilirsin ama peki ya benim kız arkadaşıma yapılan adaletsizlik ne olacak?
mezunlarının ne yapacağını merak ettiğim üniversite.
Ohal kapsamında kapatılmış üniversite.şahsen ben bu karara çok gıcık oldum.mesela ögrenci 100binde, istanbulda mimarlık istiyordu.en düşük devlet universitesi mimarlık 20.bin.parayı kıyıp fatihe gitti.bu olaylar sonucu devlet üniversitesine verilecek.tamam gene aynı parayı ödeyecek olabilir ama diplomada kaliteli bir üniversite yazacak.bu mu adalet.
Fatih gibi 15 vakif universitesi kapanmistir. ilk 15binde olup tip tercih edecek ogrencileri 50 kisi falan etkileyecek anca bir de bazi kontejanlarda artma olcak sanirim %25 %50 burslu okuyacak siralamalara etkisi olacak daha cok tercihi iyi yapmak lazim.
kapanmıştır.
cemaatçi olmayan pek çok insanın okuluydu ben gibi.
Burada okuyan ogrencilerin de potansiyel darbeci olarak mimlenmesine vesile olan üniversite. Hicbir okul almaz bunları.
orada okuyan öğrencilere ne olacağı merak konusudur. bi arkadaş okuyordu, ne olacak şimdi?
sanıldığının aksine çok gerici ve muhafazakar bir üniversite değildir. diğer kurumları (örneğin fem eğitim kurumları buna örnek olabilir) bu çizgide ilerlemese bile (örneğin kız erkek ayrı eğitim) burada çok daha özgün eğitim vardır. kampüsün bi ucu hadımköy diğer ucu büyükçekmecededir. seçmek istediğim, seçeceğim üniversite olacak kendileri. ama bu davranışlarının altında muhtemelen devletten korku da söz konusu olabilir çünkü malumunuz üniversiteye kayyum atandı ve rektörün de acıklamaları marmara üniversitesi olacağı yönünde
özetle;
kay
yu
ready?
Kayyum atanmamistir.
1.5 yil kadar okudugum ve hizmetin ne kadar da icinde oldugunu bizzat gordugum universite. recep, gulenin eline verdi. ama recep in eline kim verecek?
bugün itibariyle kayyum atanmış ve devlet kontrolüne geçmiş üniversitedir. cemaati bitirmek için elinden geleni yapan sarayın son hamlesidir. inşallah gün gelir başta türgev, bmz denizcilik, sabah, atv ve a haber olmak üzere erdoğan ailesinin mallarına da kayyum atanır.

http://www.milliyet.com.t...ne-kayyum-gundem-2259929/
kayyum atanan üniversitedir.

http://www.haberturk.com/...versitesine-kayyum-atandi
Konya mevlana universitesinden sonra kayyim atanan diger bir universitedir.
Herkesin kazandıktan sonra gelmez diye yazmıştım dediği üniversite.
çok kaliteli bir eğitim kurumudur aslında cemaate bağlı tüm üniversiteler çok kaliteli eğitim kurumlarıdır. "ak"itlere dert olmuştur ama dibini eşsen çoğu fatih mezunu çıkabilir.
cemaat üniversitedir. Babasının Şirketi olan omuz dekolteli türbanlıları görebileceğiniz kurum.
kayyum atanması ihtimal olan üniversitedir.