bugün

selam sevgili ulu sözlük okurları. malumunuz fatih terim alelacele bir karar ile türk milli takımının başına geçmiştir. başlarda bu duruma karşı çıkan ünal aysalın sonradan izin vermesi herkesin aklına neden sorusunu getirmiştir. ben de siz değerli okurlar için bir araştırma yaptım ve olayın aslını öğrendim. yıldırım demirören, fatih terim, ünal aysal ve başbakanımız arasında şöyle bir diyalog sonucu bugün milli hojamız fatih efendidir.

yıldırım demirören: fatih bey. bizim milli takımın başına sen geç be yiğidim.
fatih terim: ben bilmem ünal bey bilir.

bu cevabı alan tff başkanı demirören ünal aysalı makamında ziyaret ederek:

yıldırım demirören: allahın izni peygamberin kavli ile fatih beyi milli takımımıza istiyoruz.
ünal aysal: naaah veririm! defol git. yok size hoja moja.

bu cevabı alan yıldırım demirören ne yapacağını kara kara düşünürken çareyi başbakana gitmekte bulur. soluğu başbakan recep tayyip erdoğanın yanında alır.

yıldırım demirören: sayın başbakanım. ünal bey, sayın fatih terimi milli takımımıza vermiyor. lütfen bir ilgilenin bununla.
başbakan: çağırın o ünalı!

işte o zamana kadar vermem de vermem diyen ünal aysel bir anda el pençe divan durur. apar topar başbakanın huzuruna çıkar.

ünal aysal: buyurun başbakanım. beni çağırmışsınız.
başbakan: fatihi vermiyormuşsun milli takıma.
ünal aysal: eeeeh şey. ehe ehe.
başbakan: akıllı ol, sana yaptığım yardımları geri çekerim, yolsuzluklarını da açığa çıkarırım göt gibi kalırsın.
ünal aysal: tabi efendim ne demek. milli takım milli görevdir. biz vatandaşlık vazifemizi yapmalıyız. hehehe. yalnız şu dediklerinizi yapmayacaksınız demi? heh heh
başbakan: kaybol artık.

işte abddullah avcıdan boşalan milli takım teknik direktörlüğünün fatih terime geçmesinin öyküsü budur. lütfen bu yazıyı paylaşın ve galatasarayımız üzerinde oynanacak oyunlara mahal vermeyin sevgili yazharlar.