bugün

39. Avrupa Boks Şampiyonası'nda 60 kiloda italyan rakibi Domenico Valentino'yu 17 -17 biten maç sonucunda hakem kararı ile yenerek Avrupa Şampiyonu olmuş sporcumuzdur.
trabzonlu ve muhtemelen de sürmeneli sporcu. helal olsun.
2012 londra olimpiyatlarında yarın tsi 23:00'da BOKS ERKEKLER 1. TUR MÜSABAKASI 60 kg'da mücadele edecek sporcumuz. rakibi cezayir'li Abdelkader Chadi'dir.
60 kiloda (hafif sıklet) 2011 Avrupa Amatör Boks Şampiyonu Trabzon'lu boksörümüz. 2012 yılında da Londra Olimpiyatları'nda çeyrek finale yükselmişti. 2016 yılının Nisan ayı ile birlikte erol ceylan promotörlüğünde profesyonel boksa adım atmış ve şu ana kadar yapmış olduğu 7 (5KO) maçı da kazanmıştır. son maçlarını 66 kg welterweightsınırında yapmakta olup en kayda değer galibiyeti alman denis krieger'e karşı almıştır. genel olarak yumruk gücü iyi olan fakat ilerleyen rauntlarda kondisyon sıkıntısı çeken bir görüntü vermektedir. bu akşam ataşehir'de düzenlenen gecede de ringe çıkacak olup kendisinden rahat bir galibiyet beklemekteyim. 2017 yılı kariyerinde önemli bir yer tutabilir, yapacağı maçlarla federasyonların sıralamalarında yükselmesi beklenmektedir. fakat henüz çok ciddi bir test ile karşılaşmadığı ve sıkletinde dövüşen çok sayıda kaliteli boksör olması nedeniyle geleceğine dair bir şey söylemek için erken olduğunu düşünüyorum.
64 kiloda sağlam başarıları olan milli boksörümüz . Akdeniz oyunlarında gümüşle yetinmişti ama prof olarak çok başarılı olacağını sanmıyorum.