bugün

daha önce demiştim ama yine diyeyim;
bu adam galatasaray taraftarı ve hatta yönetimde de vardı bir zamanlar.
tamam efendim, peki efendim, derhal efendim ve tabi efendim tarzı olan bir gazeteci.
bir diğeri için: (bkz: anlaşıldı efendim)
not: kızan varsa buz soksun!
dedesinin adı maya muhittin olan altyazı paket sipariş başkanı.
van da dedesinden kalma tapulu kilisesi olan muhafazakar insan. iyi muhafaza etmiş kiliseyi yalnız anca depremde belediye restorasyon etmek istedikten sonra ortaya çıkmıştı bu haber. bu ülkedeki milyonlarca kriptodan yalnızca birisidir kendisi, son çıkan kasetiyle beraber bu millete hizmet etmediği de anlaşılmıştır.
Yazık adamdır.
en beğendiğim gazetecilerin başında gelir. asla taraf olmayan, doğru bildiğini söylemekten hiç korkmayan gerçek gazeteci.
en beğenmediğim gazetecilerin başında gelir. hep hükümet kim ise ondan taraf olan, doğru bildiği şeyi menfaatleri uğruna yok sayan ödlek yalancı gazeteci.
eleştirilerin dozunun ağırlığının haksız olduğuna inandığım gazeteci.
adam açıkça söylüyor evet baskı var, biz de bir şekilde idare etmeye çalışıyoruz diye.
bu dönemde hayatta kalmak istiyorsan medyada, bu tarihte görülmemiş baskıyı bir şekilde kabullenmen şart. ya sabah gibi olduğu gibi alacaksın, ya sözcü gibi tamamen karşısında olup dipte tirajda idare edeceksin ya da habertürk gibi bir o tarafa şirin gözüküp alttan haber patlatacaksın, bana kalırsa muhalefete en iyi hizmeti bunlar veriyor. zira hükümet yanlıları alıp bir sözcü gazetesi okumaz, bu nedenle bu gazetedeki iddiaları ciddiye almaz. ama habertürkte bir övücü yazıyı okuduktan sonra alttaki yerici haberi okuduğunda kıllanabilir. başka türlü bu kesime ulaşamazsın.
5n 1k da yaptığı açıklamalara objektif gözle bakan herkes kendisinin ne kadar haklı olduğunu görecektir.

Adam 45 dakika boyunca yapilan baskıyı anlatıyor, "birileri birini dövüyor ve suçlu dayak yiyen çıkıyor" cümlesiyle aslında bulunduğu durumu çok güzel özetlemiştir ayrıca yolsuzluktaki olaylarının çoğunu kendi gazetesi aylar önce haber vermiş bunuda gösteriyor yayında.

Kendisi hakkında çıkan tapelerede tam anlamıyla tatmin eden mantıklı cevaplar vermiştir.

Yeri geldi iktidarı eleştirdi yeri geldi iktidarı savundu ama her zaman doğrunun yanında olmaya çalıştı.
Güçlü ve güçten yana olan adam. Bugün AKP yarın bilmem ne partisi. Çünkü biz biliyoruz ki, Fatih altaylı güce tapan biri.

Ha bir de şu var; 28 Şubat sürecinde de aynı senaryolar yaşanıyordu bu ülkede. Peki o zaman neredeydiniz siz sevgili demokrasi aşıkları?
+ fatih...
- anlaşıldı efendim.
+ herkes beni fas'tayım sanıyor. hastayım hiç kimse bilmiyor.
- anlaşılmıştır efendim.

gazeteci mi oldun len sen kerata seniii...
(bkz: arkadan kurmalı fatih)
satıla satıla başkalaşmış insanımsıdır.
Gazeteci diye piyasada dolanan lakin adamlığı dahi şaibeli olan şahıstır. Atilla taş'ın tweetini akkıllara getiren isim.
yerinde olsam habertürk'ten ve ciner grubundan hemen istifa ederdim dediğim gazeteci.
iktidarın adamı olmak bence kendisine yakışmaz, bu ülkedeki onurlu gazetecilerden biri olduğunu iddia ediyor hemde bunları bir dönem demediğini bırakmadığı aydın doğan'ın cnn kanalında söylemesi de manidar.
apo' nun sayın, reco' nun şeref sıfatlarıyla anıldığı yerde, fatih' in 20 onurlu gazeteci arasına girmesi şaşırtıcı değildir.
en sevdiğim gazetecidir. ayrıca adam inkar etmiyor evet arkadan, üstten bindirme ve baskı var diyor. ben işime bakarım sikmişim benim ile alo fatih diye dalga geçenleri diyor.
ayrıca omurgalı olsun istifa etsin diyenlerin topunun götüne koyayım diyor. ciner benim babamın oğlumu amk bugün ciner ile olurum yarım kim parayı verirse onun için yazarım.benim işim bu mallar bi türlü anlamıyor dedi resmen.teyyip 50 sene daha ülkenin başında olamayacağı için benim hiç bişi sikimde değil ağalar anlayın bunu diyor adam. tam olarak böyle demesede beşnebirka proğmında bunları demek istediğini hissettim.
buna acıyan mal da var lan bu ülkede...

varsan baksan kıt kanaat geçinip, yılda 5 kere dışarda yemek yiyemeyen, sinemaya giderken kırk kere hesap etmek zorunda kalan, 2 kitap alamayan, her gün protein alamayan tiplerdir allah bilir...

adam ne yapsın diyorlar.

bi kere o "adam" lafını düzeltelim... öyle olur olmaz kullanmayalım...
ne yapsın kısmına gelince;

milyon dolarları var. bu memlekette son 12 yılda binlerce onurlu insan bu herifin yüzde biri kadar bile malı mülkü yokken sefilliğe, işsizliğe göğüs gerdi boyun eğmedi.

iki şişe chateu petrus eksik içivereydi de onurunu satmayaydı.

buna acıyan da demek ki para için her rezilliği işleyebilecek tipler...
bir hemşerisi olarak, hemşerisi olmaktan utandığım kaypak adam. ayrıca yalancı bir itolit.
jet fadıl imza diye araba çıkarıcam dediği vakit en büyük muhalefeti yapan gazeteciydi. bunun sonunda jet fadıl'a para verenler paralarını geri çektiler. imza belki de o zaman yapılabilecekti. fakat o sıra koç'la aydın doğan'ın arasından su sızmaması bana hep fatih'in koç'un teneke arabalarını korumasını düşündürdü.
trilyonu geçtim katrilyon serveti olan kocasına ağlayan ebru gündeşe üzülen asgari ücretli yada işsiz malların olduğu bir ülkede bu herife üzülenler olması çok normal.

nefret ettim siz koyunlardan.
ne zaman adam oluruz?

siyasilerden emir almadığımız, alınan yerde durmadığımız zaman...

yarın köşende bunu görmek istiyorum fatihçim, alo fatih?
içki içen alkoliktir...
Bu tespite göre:
yemek yiyen obezdir...
sevişen seksomanyaktır...
Fatih Altaylı da gazetecidir.

kim dedi bilmiyorum ama kim dediyse güzel demiş.
hala insan içine çıkacak yüzünün olup olmadığını merak ettiğim şahsiyetsiz şahıs...
bugün gazeteci haluk şahin'in katıldığı bir konferansa gittim. buna zamanında hürriyetten teklif gelmiş aynı zamanda orda yazması için haluk şahin'e özel şoför ve son model araba teklif etmişler. haluk şahin bu durumu gazateci bir başka arkadaşına anlatmış ve ondan gelen tepki ''sakın kabul etme, kesinlikle hayır de. bugün araba verirler ama yarın da senin ne yazacağına ne çizeceğine virgülüne kadar karışırlar''.

kimileri idealit doğar kimileri yavşak. bilmem anladınız mı?

tanım: gazeteci.
fatih alo-taylı şeklinde bir gaf yaptırmaya yatkın bir isim.
güncel Önemli Başlıklar