bugün

Çıkmasını heyecanla beklediğimiz oyundur.
bu oyundan umutluyum klasik bir ubisoft oyunu olduğu için korsana hızlı bir şekilde yenik düşecektir.
Oyunun fragmanında diktatör castillo'nun çok sevdiğim bir kesiti var:

"Our people, they don't know how to be happy. They are torn apart by opinions, noise, indecision strangled by their own freedom and even if you have love in your heart, even if you want what's best for them if you only want to save them from themselves they will hate you diego. Everything you say, do, believe will be wrong."

insanları ne kadar da güzel özetlemiş.
3. Seriden sonra bilgisayarımın dayanamadığı RPG oyunudur. 4 ü yükleyeyim dedim emektar duman atacaktı. Üzülüyorum.
Ubisoft'un büyük bir potansiyeli heba ederek eline yüzüne bulaştırdığı bir oyun kesinlikle şüphesiz.. Özellikle alternatif sonların sayısı daha fazla olmalı idi devrimden sonra kimin başa geçeceğine karar verseydik mesela. Diktatörü indirdikten sonra devrimci lider diktatörleşseydi ve bu sefer de istersek ona karşı savaşsaydık daha hoş olurdu..
bu seri çok iyi başlamıştı ama ilerledikçe saçmaladı. aynı commandos gibi.
acaba alsam mı, bana yardımcı olur musunuz... grafik yönüyle öyle ahım şahım bir şey değil. rakiplerinden en az beş sene geride kalmış gibi.
Heralde en rezil Far Cry oyunu. Evet oyunu doğru dürüst oynamadan yazıyorum, çünkü bir oyun gerçekten ilk bir saatinde birini bu kadar nefret ettirebilir. Oyun aşırı gerçekçi olmaya kasmış ama mekanikler hiç oralı değil gibi, daha ilk dakikadan seviye 1-2-3 lootlar, ateş modlarındaki farklılık falan, tam tersine bir yapıda gibi. Tema aşırı uyumsuz. Keza oyunun aşırı mekanik mekanikoğlu hissettirmesi de cabası. O kadar kabız da açılıyor ve berbat bir hikaye girişi var ki, ilk görevin sonrasında dedim yokum.
Oyunun performans dertleri de mevcut. FPS'in kıçı başı ayrı oynuyor.
80 GB'lık bir data artığı bu oyun.
eski rx 6600 ümde 1080p ultrada 100 fps, rx 6700 xt de 2k ultrada 90 fps, rx 7900 xt de 2k ultrada 130-140 fps veriyor, allah aşkına nasıl bir fps sorunu yaşıyorsunuz da bunu sözlükle paylaşma gereği hissettiniz hayretler içerisindeyim!