bugün

Nohutun ezilip daha sonra bahartalarla karıştırılarak köfte haline getirilmesiyle yapılan bir tür arap yemeğidir. Yurtdışında çoğu insan Türk yemeği zanneder. Ülkemizde satan restauranta pek rastlanmasa da Avrupa'da sık tüketilen bir yemektir.
mcdonalds'ta burger king'te içine ne konulduğu hatta hangi hayvanın olduğu bilinmeyen yağ deposu etleri yiyeceğime bu doğal lezzeti yerim daha iyi hem bence çok daha lezzetli, müdavimi oldum cevahir'deki upper west side çalışanları beni ne zaman tanıyacak diye bakıyorum her geldiğimde.
tadına söyleyecek bir sözüm yok, ancak ismi biraz aceleye gelmiş gibi duran yiyecek. hödödö gibi, böyle lelele gibi.
insanı osuruk makinasına çeviriyor lan, lezzetli ancak aman diyeyim.
nohutla yapılan bir arap köftesi.

görsel
Övgüler sayesinde deneyip nefret ettiğim yemek. Hepsi Çöpe gitti.
En sevdiğim yemek bu falafel ya.
Bayılıyorum harika bir lezzet.
Güzel bir falafel bowl yaptım. Açtım bahar dizisini. Ohhhh mükemmel. Dün gece de hiç uyuyamamıştım erkenden de uyursam Allahım harika.
Neyse falafel diyorduk. Nohut köftesi. Humusla, yoğurtlu tahinli sosla yenilen mükemmel lezzet.
ankarada dr.falafel'de yiyebileceğiniz yiyecektir. bir de pita denen nohutlu ekmeği vardır.
ana maddesi nohut olan kızarmış köfte çeşidi. lübnan mutfağına özgü olup yoğurt sos ve nane ile servis edilir.
bircok turk donercisinde de donerin yaninda sunulan arap vejetaryan icli koftesi gibi birseydir.
Dizilerden gördüğümùz kadarıyla avrupa ve amerika'da da revaç bulabiliyor etnik lokantalar marifetiyle.
paket yaptırıp eve götürdüğünüzde aynı tadı, aynı lezzeti alamazsınız. sıcak yenmesi tavsiye edilir.
Filistin mutfağının vazgeçilmez yiyeceği. Falafel sıcakken humusa ve özel soslara batırılarak yenir, tadı eşsizdir. Eğer humus güzel yapılmışsa ikisi bir arada şahane bir lezzet verir. Daha sonra çok susatacağı garantisini veriyorum.
Çok güzel bir vegan yemektir kendisi. Humus sosu ile iyi gider derler ama hiç denemedim. ilk defa macaristanda yemiştim ama içine greek salad (cacık) koydukları için vegan değil vejetaryen olmuştu.
Yapımı kolay hazmı kolay Arap mutfağından lezzetli bir köfte gibi bir şey.
güncel Önemli Başlıklar