bugün

fakirlerin çocuk yapmaları, yiyecek ekmeği yokken bir de çocuk yapıp onları da aç bırakacakları için yalnızca bencilliktir. kendi zevki için dünyaya masum ve gene kendisi gibi fakir çocuklar getirip, onları açlığa terk etmek en büyük bencilliktir. ayrıca çocuk yaparak ülkedeki fakir nüfusunu da arttırdıkları için bu kesinlikle kabul edilemez bir şeydir.

(bkz: fakirler hadım edilsin kampanyası)
eylem olarak, zenginlerin cocuk yapmalarindan bir farki yoktur.
pozisyon itibariyle degisik uygulamalar soz konusu olabilir, imkanlar dahilinde degisik denemeleri olabilir.
agiz kokusu karsilikli dengelendiginde degme keyfine.

yaylari gicirdayan yatakta (varsa tahtalari batan cekyat, dosegi incecik kalmis divan da is gorur) ne bicim de cocuk yapilir.
fakirsem gunahim ne?
kapitalist düzene köle yaptıklarını bilmeyecek kadar eğitimsiz insanların üremesi.
haktır. ama gel gör ki adamlar bir seferde 5-6 çocuk yapıyor. sonra o çocuklara nasıl bakıyorlar? bakamıyorlar tabi ki. yap-sal kafasıyla yaşamak böyle olsa gerek.
Menfaat için yapılır. (Bkz: çocuk dilenciler)
zengin parasıyla, fakir karısıyla oynar atasözünü akla getirir.
fakirliğin eğitimsizlik düzeyiyle doğru orantılı olmasından ötürü olsa gerek, doğum kontrol yöntemlerinden bihaber olmalarının sonucudur. Halbuki en basitinden her ay bir kutu doğum kontrol hapı almak çocuk yetiştirmekten çok daha ucuza mâl olacaktır.
yasaklanmalıdır. zaten pis kokuyorlar, bir de tavşan gibi üremek neden?
zenginlere köle işçi üretmekten başka bir şey değildir. gülümsetir.
zengin adam parayla fakir adam karıyla oynar sözünün gerçek halidir.
bazen haddinden fazla olandır.
korunma yöntemleri konusunda, ücretsiz eğitim, doğum kontrol hapı ve condom verilmelidir.
dünyaya getirilen çocuğa yapılmış büyük haksızlıktır.
çocuk başı aldıkları süt parası içindir.

Büyüğünde kapkaç, tinercilik allah ne verdiyse artık.
Sacmadir ve engellenmelidir.
çocuk fakirin hazinesidir demişler, bunlar da inanmış.

yapmayın ya, çok mu memnunsunuz şu hayattan, size sorulsa kaçınız isterdi hiç gelmemiş olmayı, o zaman aynı cevabı vermesi muhtemel birini daha neden getiriyorsunuz şu dünyaya...
yapabildikleri tek aktiviteye sarmışlardır.
genelde sosyalleşecek zamanı,ortamı ve parası olmayan insanların tek sosyalleşme faaliyeti olarak çoçuk yapmasıdır.yadırganmamalıdır.
prezervatif alamamalarından kaynaklanır.

ne yani fakir sikişine mi karşısın.
çok karşı olduğum bi konu. Onlara acımıyorum da. madem paran olmadığının farkındasın neden o zaman üç çocuk dört çocuk?? hiç düşünmüyo musun bu çocuklar nasıl büyücek nasıl okula gidicek hangi parayla diye?? televizyona çıkıp kendini acındırma o halde bi tane neyine yetmiyo.
Buna ek olarak 4 yıllık suriye savaşına bakıyorum bir de suriyeli mültecilere bakıyorum 1 yaşında 2 yaşında bebekleri var. Bunu anlayamıyorum. Mültecisin, savaştasın neden çocuk yapıyorsun?
ne yapsın.zengin parasıyla,fakir karısıyla oynarmış.bu kadar oynayınca böyle kazalar oluyor.
Iç burkar. Iki durumda çocuk yapılması yasaklanmali. Fakir veya cahilseniz yapmayın be kardeşim. Bunun düzenlemesini yapması gereken kadınlarımızdir ne yazık ki birçoğu annelik güdüleriyle hareket etmektedirler.yazık.
onu da mı yapmıyah.
suriye'liler demisken gecen aklima takildi. kadinlarin cogu hamile yada yeni dogurmus.
bunlarin evleri yok, nasil nerde beraber olup hamile kaliyorlar merak ediyorum.
bir de bunca yoklugun, sıkintinin,derdin arasinda nasil canlari istiyor...hayret ediyor insan...
kısır döngü yaratır. şöyle ki fakir diye çocuğunu okutamayacak cocugu da fakir olacak sonra onun çocuğu da falan filan istisnalar var ama çok nadir yapmayin olm manyak mısınız.