bugün

büyük amaçlardır. fakirler olmasa bize kim hizmet edicek? kimi paraya boğduktan sonra değiştiğini görüp parayı ondan çekip fakir bırakacağız? iyiki varlar, iyiki yaşıyorlar. onlar olmasa biz zenginler normal statüde insanlar olacaktık.
sınıf ayrımı olduğunun açık kanıtları olmaları sebebiyledir.

ahh fakirler siz olmasanız napacaktık biz. haha. iyi ki varsınız.
fakir insanların yaşama amacı her insan gibi dünyaya imtihan için gelmeleridir.

çileyi çok çeken bu insanlar, belkide ahirette direkt cennete gidecekler. dünyada her insan eğer zengin olsaydı çalışacak insan kalmaz herkes keyfine bakardı. demek ki allah insanlara bir denge unsuru kurmuş, yaratılan hiçbir şey boş yaratılmamış. görsel
Hayvanlarla aynı amaçtır. Hepsi sadece hayatta kalmak için yaşar. Fakir olsam intihar ederdim şahsen.
Onurlu yaşamı sürdürmektir.
bir yudum umut ve kaderine boyun eğmektir.
Zenginlere vicdan azabı yaratıp beleş para yemek.
yaşamaktır.
bira içmek.
porsche a binmek.
Zenginlerin amaçsızlığından daha amaçlıdır.
amaçları yoktur, aynı zamanda zorunlu olarak cahil olduklarından egemene boyun eğer, fakir kalmalarına sebep olanlara oy bile verirler.
ileride zengin olmayı hayal etmek. zira ben zengin olmayı hayal ederek ölüp gidicem.
aklıma balıkçı hikayesi'ni getirmiştir.
http://www.hayatakarken.com/balikci-hikayesi.html
sevdikleri insanlarla birlikte olmak, belki de ufak görünen şeylerle mesut olmak. bakarsın günün birinde şeytanın bacağın kırarım umudunu taşımak.
çalışıp alın teriyle ekmeğini kazanmak.

onlar da bilirdi baba parasıyla gününü gün etmesini, lakin baba paraları yoktu yapamadılar.
Önemli olan fakir yada zengin olmak değildir.bu insanın bakış açısı ile alakalıdır.olur ki fakir birisi hiçbir zenginin olamadığı kadar mutlu olabilir.
Merak edilen amaçtır.
Daha çözülmemiştir.
Kimse de bilmiyor.
Bazıları zenginlere hizmet etmek için
Yaşıyorlar diyor ama bence o değil.
zengin olmak.

ben asıl zenginlerinkini merak ediyorum.
fakirlerin erişebileceği gerçekçi hedefler edinip, bu hedefleri gerçekleştirmekle mutlu olmak. Mutlu yaşayıp mutlu ölmek. iyi bir evladı dünyaya miras bırakmak.
Böyle düzene sıçıyım ben, yüzlerine ölün fakirler demediğiniz kaldı bi ne paraymış bee!
zenginlere köle olup zengin etmek. fakirler olmasa zenginler aç kalırdı.
gayet gerçekci bir şekilde sayabilirim.
bişey yoksa o kadar değerli oluyor. misal yemek yoksa 1 tabak kurufasulyeden acaip bir zevk alabiliyorsun.
çay mesela. dünyanın en değerli içecekleriyle boy ölçüşebiliyor.
köydesin misal. düğün oluyor. yemek veriyolar ya.
en süper partilerden daha hoş geliyor.
bzen köfte falan yapılıyor evde. lan bir et bu kadar mı lezzetli olabilir.
yani, fakirlik kendi içinde büyük keyifler barındırabiliyor. e neden yaşamasın ki? yaşayacak çünkü bu zevkleri yaşamayı seviyor.
Kendilerini yokluk içinde büyüten ana babalarına uşaklık etmektir.
ne kadar fakir de olsak sizin gibi henüz daha doymadığımız için elimize geçen her şeyden fazlası ile zevk alıyoruz. gıdım gıdım da olsa. siz bu zevki bilemezsiniz. bizim yaşama amacımız için yeterlidir.