bugün

değişimlere kapalı bir insan değilimdir ama bu sitenin değişimlerini kesinlikle desteklemiyorum. ben seni ilk halinle sevdim facebook. artık değişme lütfen.
ilham aldığı kişiler bölümüne kendim yazan insanoğlu da gördüm ya daha beni hiçbir şey paklamaz.
Twitter ile eski popülerliğini kaybeden sosyal paylaşım sitesi.
this is bullshit!

yani saçma. gereksiz bi site. mide bulandırıyo!
günümüz çiftlerinin en büyük kavga sebeplerinden biridir. sırf bu yüzden ayrılan insanlar biliyorum. amk liselileri dediğinizi duyar gibiyim lakin demeyin, bir gün sizin de başınıza gelebilir. ilk zamanlar ''eski okul arkadaşlarını, çocukluk arkadaşlarını bulmak'' gibi hoş amaçlar için kullanılıyordu. böyle bakınca güzeldir tabi. şimdi şöyle bir bakalım, kaç kullanıcıdan kaçı hala siteyi bu işlev için kullanıyor? kullanamaz tabi. çünkü bulmak istediği herkesi buldu ve sıra onlara ''bakın hacı çok fena hayat yaşıyorum aha bunlar da fotoğraflar falan. çalıştığım işyeri şu, kız arkadaşım da bu, bak ilişkisi var yazıyor zaten'' mesajı vermekte.

hayatımızın ne kadar içine girdiğinin, orada gün içinde amaçsızca ne kadar vakit harcadığımızın farkında değiliz. bilgisayar ekranının önünde, arkadaşlıklarımızın bile sanallaştırıldığının farkında değiliz. doğum günleri bile oradan kutlanır oldu. hadi bu tamam da, nikahına, düğününe bile facebook'tan davet eder oldu insanlar birbirlerini. 50 yaşına gelip de ''nerede o eski bayramlar'' diyen samimiyetsiz insanlar gibi konuştum farkındayım ama sadece 23 yaşındayım. 3 sözlükte aktif yazarım, twitter hesabım da var ama facebook olayı diğerlerine göre çok farklı hafızlar.

kullanmayalım demiyorum elbet ama bu kadar da götümüze sokmamıza gerek yok. gerçi ülkemizde bir şey ilgi gördüyse elbet boku çıkacaktır, buna mahkumdur. bu biraz uzun sürdü sadece.

ciddi ciddi birçok insan hayatını bu siteye göre yaşıyor lan. sırf oraya koymak için fotoğraf çektirenler, neredeyse sıçtığının bile iletisini yazanlar, hayatlarını hiç sahip olmadıkları bir hayatmış gibi göstermeye çalışanlar, binlerce arkadaş ekleyip sözde egosunu şişirenler, kendi pezevenkliğini yapanlar...

insanlar kendilerini sırf hatun kaldırmak için mark zuckenberg abazanı tarafından kurulmuş bu siteye göre şekillendirmemeli. hayat sanallaştırılmayacak kadar gerçek. bunu elimizden alıyorlar. izin vermemek gerek.

ölçüsünde kullananları tenzih ediyorum zaten.
twitter'tan kat kat iyi ve güzel site.
dan den eklerini bile doğru düzgün yazamayanların beğendiği site. şaşılacak bir şey yok.
hi5 ve yonja gibi bir dönem popüler olup sonra gözden düşen sitelere nazaran popülerliğini hala korumasındaki etkenlerden biri de sürekli kendini yenilemesidir bence.
bendeki popülaritesini yitirmiş, sürekli güncellenen, güncellendikçe suyu çıkan, oysa popülerliğini basit ve kullanılabilir olmasından alan ve artık yeni yetmelerin tuvaletine dönüşen yanlızlar ve asosyallerin buluşma adresi. kanımca en fazla 3 5 sene sonra hi5 gibi tamamen gözden düşecek ve sıradanlaşacaktır zira her ne kadar twitterla farklı bir konsept olsa da günümüzün yeni popüler kültür kaynağı artık facebook değil twittirdır her ne kadar birilerini takip etme gereksizliğinde bulunmasamda.
gitgide özlü söz paylaşımına döndüğünü gördüğüm site. herkes filozof, herkeste ben her bi siki çözdüm havası, demet akalın şarkıları tarzında atarlanmalı, giderli konuşmalar, sayfalarının beğenilmeleri için göt verecek derecede olma durumu hakim bir de otobüs yada minibüsle önünden geçilen mekanda olduğunu bildirme heveslisiymiş herkes bu çok popüler. geçen mal bir arkadaşım levent tenis klübünde olduğunu bildirmiş, adamı görsen raketi vibratör sanacak derecede sığır bir kişilik. çok siktiriboktan bir hal almış sitedir vesselam.
insanımızın üzerine, sülük gibi yapışan medya şeysi.
son zamanlarda ki abone muhabbetini çözemediğim oluşum. ne oldu yani profiller halka mı arz edildi.
konumunuzu, etkinliklerinizi ve daha fazlasını ayrıntılı bir dosyada sakladığı ortaya çıkmış.
http://veteknoloji.com/fa...i-arsivlemis-46154--.html
mark zuckerberg'i evermediğimiz sürece sürekli değişecek site.
adama münasip bir kısmet bulup başgöz etmezsek başımıza daha ne işler açacak... zaman tüneli dediği profil düzeni neyimize gerekti şimdi pardon?
kullanıcıların bilgilerini gizlice paylaştığı gerekçesiyle california'da bir kişi tarafından dava açılmıştır.
hayatın bir kısmı olmuştur..
sabahtan akşama kadar bir bu sitede takılmak var bir de uludağ sözlükte takılmak var. bence facebook'a girip "zhaaaaaa" yazanla buraya gelip tanım yapan arasında baya bir fark var.

(bkz: 1 gram beyin vs bilmem kaç gram beyin)
en işe yarar özelliği; arkadaşların doğum günlerini takip edip, kutlamak.
babasıyla yada annesiyle facebook tan arkadaş olanları anlamıyorum. Nasıl bir muhabbettir bu anlamadım.
üç vakte kadar şu abonelik muhabbetiyle ilgili yonca evcimik'li aboneyim abone'li komik iletilerle donatılacağına inandığım yer.
kullanıcıları sayesinde amacından tamamen saparak yonja.com'a dönüşmüştür. hiç kullanmadım, eksikliğini de hissetmedim.
facebook'unu kapatanların kendilerini ilah statüsüne yükseldiğini sandığı yer. olm siz kapattıktan sonra asıl içerde ne eğlenceler döndü, ne fanteziler yaşandı bilseniz var ya... ahahah
şaka maka, güvenliğinize önem veren site.
arkadaşım bir şeye bakmak için hesabımı açmak istedi, bana hemen uyarı geldi. tanımadığın bir cihaz hesabına girmeye çalışıyor, sen misin lan o şeklinde. yani hemen hemen bu minvalde. *
Malum siteye üye olanların sıradan, üye olmayanların kör cahil, üye olup da hesabını kapatanların ise marjinal takıldığı sosyal paylaşım sitesidir.

Kasmaya gerek yok millet 500 milyon üyesi var bu malum sitenin, ha sen olmamışsın, ha ben olmuşum.. kime ne *
an itibariyle mesajlar kısmında bakım olan sosyal paylaşım şeysi. tam da çok önemli bir şey öğrenmek üzereydim. çileden çıkardı gece gece.