bugün

facebook'un whatsapp'ı satın alması.

--spoiler--
Facebook, internet üzerinden mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ı 19 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın aldı.
Bu Facebook'un bu zamana kadar yaptığı en büyük satın alma oldu.
WhatsApp'ın dünya çapında 450 milyon kullanıcısı bulunuyor ve uygulama özellikle kısa mesaj ücretlerinden kaçınmak isteyenler arasında popüler.
Şirket her gün bir milyon yeni kullanıcı edindiğini belirtiyor.
Facebook'un kurucusu Marc Zuckerberg satın almayı duyurduğu açıklamada WhatsApp'ın sunduğu hizmetleri "çok değerli" olarak tanımladı.
WhatsApp gelirlerini kullanıcılardan aldığı abonelik ücretlerinden sağlıyor, ancak uygulamanın bedava bir versiyonu da bulunuyor.
--spoiler--
facebook'un whatsapp'ı satın alması.

bu arada şöylede bir bilgi dolaşıyor sosyal medyada facebook kullanıcılarının haberi olmasında fayda var.

--spoiler--
Lütfen Whatsapp ayarlarina girin anahtar olan o bölüme basıp en altdaki yazıdan "ok" işaretini kaldırın. ilerde özel yolladığınız resimler Facebook'da yayınlanacak ve Reklamlara konulacaktır. böyle bir ihtimal var. kendinizi bu durumdan kurtarmak için o "ok" işaretini kaldırmanız gerekiyor. Whatsapp otomatikmen onu aktifleştirdi. otuz günlük bir süreniz var. onu aktiflikten kaldırmak için otuz günden sonra bir daha olmayacak.
--spoiler--
En son yıllık 1.79 tlye aboneliğimi yenilemiştim, paralı versiyonu da pahalı değil, bunu 450milyonla çarpan ki hepsi ücretli kullanıcı değil, para kazanmak için ya reklam koyacaklar yada başka bir üçkağıtçı dönecek.
görsel
Hayatımda ilk defa "daha fazlası, yeni sözleşmeyi oku" mu neydi öyle birşeye tıkladım. Bir baktım hesap bilgilerimi paylaş seçeneği işaretli. Dedim siktir lo.