bugün

maalesef bulandığı boktan artık kurtulamayacak gerçek. hani türk gençliğinin facebook ta çürüdüğü gerçeği vardı ya? ha işte bırak çürümeyi, facebook artık türk gençliğini resmen bitirdi. yeter lan, insanlığımızın son fotoğrafı bu olacak sanırım, gördükçe midem bulanıyor azizim. göz göre göre biten bir nesil var ve biz hiçbir şey yapamıyoruz, adamlar ülke meselelerine duyarlılıklarını bile gruplara 1.000.000 kişi toplayarak falan çözmeye çalışıyor. ne diyeyim yahu, facebook'ta zaman harcayan her ergen, hatta o türlü şaklabanlıkları yapan her insan gerizekalıdır benim gözümde, gerizekalısınız lan işte kabul edin, bi de chok dadlu cıkmıssınıs xd.
bir başka görüş olarak da: "zaten ağzına sıçılmış gençliğin kendini gösterme fırsatı bulduğu yer: 'facebook'" diyebileceğimiz durumdur.
mükemmel tespittir. "yha shimdi yeni fotolar ekliycem onları beqensene" diyen insanları gördükçe bırak facebook'u ya da gençliği, hayattan soğuduğum durumdur. başımı alıp tibet'e filan yerleşesim geliyor lan. adamlar deprem olduğunda bile saniyesinde iletilerine yazmaya başladılar.

sözün özü, facebook şu an kemal sunal'ın da deyimiyle gençliğin ağzına salıncak kurmuş, sallana sallana sıçmaktadır.
kesinlikle çok doğru bir durumdur. (bkz: biri facebook u kapatsın)
yani o kadar çok aptalca şeyler var ki o yapılan paylaşımlara ana bacı sövmek istiyor insan. ki referandum olayında bunu sık sık gerçekleştirdim.
çok bariz olan bir gerçek. bu gençlik hoşlandığı kızın/erkeğin profiline acaba ne yaptı diye bakarken telef oldu.
facebook'ta arkadaşım çokmuş gibi gözüksün diye eklenilen ergenlerin profilde sorun yaratması durumudur. bir paylaşım forumunun içinde insanlar olmadan tek başına zararlı olabileceğini düşünmek ancak gece girilen entry'lerde olabilir zannımca *. bu gerçekten yola çıkarsak facebook'a sövmek yerine listeyi değiştirmek daha mantıklı bir fikir gibi geldi bana. insan seçememekten kaynaklanan bu yoruma hafifçe gülümsüyoruz.
evet ağzına sıçılmış bir gençlik var ama bunun sorumlusu facebok değil. bunun sorumlusu başka herhangi bir sosyal paylaşım sitesi de değil. bunun sorumlusu 12 eylül darbe hükümetidir. bilinçli olarak araştırmayan, sormayan, sorgulamayan sadece çalışan bir nesil yaratıldı. 12 eylül öncesi gençliğinin araştırmacı yapısına bakın bir, bir de şimdiki neslin hazırcılığına. arada dağlar kadar fark var ve bunun sorumlusu facebook değil ama ben inanıyorum bizden sonraki nesil de en az bizden öncekiler kadar akıllı olacaktır. çocuklar zehir gibi.

tanım: 'ağzıma sıç' diye ağzını açmış gençlik için doğru olan önerme.
bizim de facebook'un ağzına sıçtığımız gerçeğini değiştirmez.
(bkz: facebook un sanal sohbetin ağzına sıçtığı gerçeği)
internette bu olay Mirc ile başlamıştı, sonra webcam ile sohbet çıktı. ICQ da 6 basamaklı 2 ile başlayan numara aradı gençliğim youtube ile bağlandı , facebook açılmadığı zaman krizlere girdi. sanal gençlik sahibiyiz artık. of of kanayan yara..
facebook u çok ciddiye alan insan söylemidir. takmayın bu kadar kafanıza arkadaşlar.. ne facebook kapansın, ne de siz hesabınızı kapatın. oturun o salaklıkları bir nevi seyirci gibi izleyin, ben öyle yapıyorum. çok da eğleniyorum onlar; '@yh c@n!qoum çhooooq dadlucuqq çhıkmıshınn' dedikçe gülüyorum, şükrediyorum, ibret alıyorum... facebook insanın kendisine bir kere daha hayran olması için var olan komik bir sitedir. lütfen ciddiye almayın (bkz: koy götüne rahvanı gitsin)
Doğru bir tespittir.
şu anki dinayet işleri başkanın da bulunduğu bir tespittir. kısmen doğru kısmen yanlıştır.
her açidan gençlerimizin neredeyse tamamının sosyal hayatını sanal aleme taşidigi,her türlü sokaklarda görmeye aliştigimiz apaçi gençligin bile artık sanki bi marifetmiş gibi artık sokakları begenmez oldugu bir duruma geldik ,iki gülesimiz vardı onun da içine etti.
ağzını açmış bekleyen bir gençlik olduğu için doğaldır, oh olsundur, afiyet olsundur. hoş, facebook gibi siktiriboktan bir ortamda günde on iki saat harcayan adamın amacını anlayamıyorum, ama tadında bırakmadıkça gerçekten sıkıcı olabiliyor.
Facebook dünya ortalamasına bakıldığı zaman en çok türklerin zaman öldürdüğü sosyal paylaşım ağı olmaktadır.Bütün facebook kullanıcılarının ortalama arkadaşı 130 dur türkiyede bu sayı 2 ye katlanmış vaziyettedir
(bkz: Senden önce senden sonra)
şu anda da açılmayarak sıçmaya devam ettiği ve entry girmeye zorladığı yaşattıklarındandır.
bir sosyal paylaşım sitesi insanı en fazla bu kadar asosyalleştirebilirdi. bravo facebook.
--spoiler--
"iletişim çağı"ymış!
bu iletişim çağında bu yalnızlık! bu bitmeyen boş gevezelikler!
--spoiler--
doğrudur.

ne günlere kaldık facebook sosyal olmakmış, pehh. *
çok doğru bir tespittir. sosyallik artık facebook'a üyelikle bir anılmaya başladı. doğum günleri gibi özel günler artık burdan kutlanır hale geldi. belki iletişim çağındayız ama kesinlikle iletişim nedir bilmeyen bir toplum olmaya gidiyoruz. paylaşım yapmazsa ölür hastalığına yakalandık.
(bkz: acı gerçek)
ne alakası var be babam, çocuklar sosyalleşiyor a.q.!
ulan helal olsun be sana, bunu da kötülemişsin!
adresini yolla sana laptop alıcam, sosyalleşmeni 3 level yukarı taşırsın hem de her alanda sosyalleşirsin. aptal seni!
gençler bi şekilde kendini kurtarır da bir de facebookun büyüklerimizin ağzına sıçtığı gerçeği var. böyle teyzeler, amcalar falan değişik değişik yerlere gidip fotoğraf çektiriyorlar sonra facebookta paylaşıyorlar. böyle acayip yorumlar yapıyorlar falan. onları da allah kurtarsın o halde.

(bkz: burcucum çok güzel çıkmışsın)
doğru bir tespittir. efendim hadi biz neyse ama torunlarımızın torunları büyüklerden gördüklerini yapacaklardır. yeni doğmuş bir bebeği aşkhoooom, bebişiiiiim diye seversen ileride oda öyle yapmaz mı? her gün saçına fön çektirmez mi? sürekli sevgili değiştirmez mi? şimdi nerden nereye getirmişsin diyeceksiniz ama ben böyle davranışları ateşleyenin facebook olduğu kanısındayım.