bugün

6 kasım da amerikadan gelen henüz devriyeye çıkmayan, eğitim uçuşları yapan f15 c uçaklarının suriye sınırında devriyeye çıkması bekleniyor. amerikan devletinin açıklamasına göre "türkiye talep ettiği anda devriyeye çıkmak üzere hazır" bekliyorlar!

benim anlamadığım bu suriyede ne var?

kimi komplo teorisyenlerine göre( ki heriflerle yıllardır alay ediyoruz 3. dünya savaşı çıkmaz diye ) devletlerin bildiği şey küresel ısınma ile ilgili felaketlermiş. ve dünyanın en güvenilir bölgesi de bu suriye civarı olacakmış.
hocam hayırdır, merak ettirme bizi. en azından bir tiyo ver.

hayır... petrol desen öyle ırak suudi gibi filan olmadığı kesin, başka bilinen bir özelliği desen yok. 10 sene öncesine kadar kimsenin dönüp bakmadığı bu ülke neredeyse dünyanın sonunu getirecek. tuhaf yani...
Orada ucuz petrol ve pazar arayışı var kardeş ayrıca Rusya işini oradan yürütüyor. Adamlar 2006 dan beri füze savunma sisteminden tut ağır silahlar füzeler yerleştirdiler. Suriye rusyanındır. Abd istedigini yapsın Ruslar Suriyeyi bırakmaz.
bakın bunların aynısını ben de düne kadar düşünüyordum. tüm bu mantıklı düşünceleri tuz buz eden şey türkiyenin rus jetini vurması oldu...

ve sonrasında artık amerikası almanı ingilizi geliyor. yani kimse burada bir çatışma yaşanmıyacağını iddia edemez artık.
Zaten paris katliamını işid Fransa suriyeye uçak gemisini yollayacağı için yaptı zaten çoğu ülkenin ırakta suriyede uçak ve gemisi vardı. Rusya natoya gözdağı verince onlarda misilleme yaptı. Orada 3.dünya savaşının çıkma ihtimali yok kafanızı fazla yormayın.

Edit: Orada yapılan tatbikatlar tamamen gözdağı için dünya kamuoyunda düşen otoritelerini güçlendirmek için.