özellikle anneden ve etraftaki insanlarda duyulabilecek sözdür. yaş ve çizgi film izleme arasında nasıl ilişki kurduklarını anlamasam da böyle bir önyargı vardır insanlarda.*
izlediğiniz çizgi filme göre değişir efenim.

(bkz: happy tree friends)

hadi gelde bunu bir çocuğa izlet bakıyim.
"o çizgi filmlerdir ki, yerli dizilerden çok daha zekice kurgulanmışlardır" deriz biz de!
spongebob izlerken annenin söyledikleridir.
anime izleyen insanların ortak yazgısıdır bu söz öbeğini işitmek... hayır anlatamazsın da, çizgi film değil dersin daşşak geçerler bi de üstüne.
up izlerken falan yakalandıysanız alcağınız eleştiridir. onlar fatmagül ün suçuyla ilgilenekoysun siz takmayın.
Küçük kuzenlerim evde rahat dursunlar diye televizyonda çizgi film ararken garfield'ı buldum açtım. Bende oturuyorum yanlarında kitap okuyorum. Öyle arada televizyona bakıyorum. Sonra bir farkettim ki onlar arka odaya gitmiş odada bir tek ben kalmışım kitabı falan bırakmış kitlenmiş biçimde garfield izliyorum. Kesinlikle arada yapılması gereken bişey.
pes ve fifa oynadığımı gören annemin bana söylediği cümle.
babamın ben wii oynarken verdiği tepki.
bir zamanlar winnie the pooh ile evlenmenin hayalini kurmuş yazar olması muhtemeldir. *
babamın ben atari oynarken verdiği tepki.

çok fakirim lan.
anne hani ben senin küçük yavrundum.*
Spiderman 3. Film:

Ayağı tozlu çocuğuyla gelen 50-60 yaşlarında köylü bir annemiz,

-Ne yani eğlenmenin yaşı mı var ?

Bi keresinde Harry Potter'ın filmine giderken üst üste bütün arkadaşlarıma görünmüş ,

'uşak mısın hala büyülü filmlere gidiyosun' tepkisi almıştım. (film güzel kardeşim napayım ?)