bugün

Filmin gişesini arttırmak için topluca öğrencilerini ve bilumum elemanlarını götüren cemaatin filmi.
sonundaki muzik beni benden almistir.
ışık dersanesinde veya burç okullarında okuyan her öğrencinin götürülüp izletildiği film.bir nevi beyin yıkama aracıdır bu film.
hayatımda izlediğim en boktan yerli yapımlardan bir tanesi, hatta filmin yarısına kadar zor sabrettim, izlemeyin ve izlettirmeyin zaman kaybı.
Basit konu, iyi iş.
güzel bir filmdir. izlemeden önce "bu cemaat filmi izlemem" gibi bir düşüncenin aklınıza gelmemesi gerekendir. * hem güldürür hem eğlendirir. itiraf ediyorum bu kadarını beklemiyordum. *
şuan atv'de gösterilen, cemaatin bugüne kadar yaptığı en güzel filmdir. cemaatin bugüne kadar yaptığı tek güzel filmdir.
şuan kırılıyorum gülmekten. senaryo, akıcılık her şey muazzam. helal olsun valla.
olmadı, sadece şu ufak sahneye bir göz atın, sonra fikrinizi bana mesaj atın:
http://www.youtube.com/watch?v=jqcnuqkeep0
gayet güzel bir filmdir.ne kadar fethullah hoca propagandası yapılsa da sıkmamaktadır.darwin baba repliği ile yardırmıştır.tavsiye ederim.
samimi, sıcak bir film.
bir hocanın mahalleye tayin olması ve akabinde gelişen olaylar.
ancak türk sineması genelde hocaları üçkağıtçı, şerefsiz, sapık falan yapardı.
bir hocayı; olması gereken, gerçek bir hoca gibi yaptıklarını için takdirimi kazanmıştır.

hırsız: bu aksakallı mübarek kim?
hoca: darwin.
hırsız: maşallah nur damlıyor yüzünden. sakallara bak bembeyaz.
(hoca güler)

sahneler oldukça hızlı geçiyor. az ve öz bir film yapmışlar.
o yüzden izlerken sıkmıyor. izlenilebilir bir film yani.
Bu gibi sapık ziniyetli insanları aramızda barındırmamak lazım allah bizi bir dişi ve erkekten yaratdı birbirimize eş kıldı.Böylelikle üreyip çoğaldık.Hangi kitapda yazar iki erkeğin veya kadının evlenmesi.Bunlar çok çirkin bir davranış.Allah'a inanmayan bir adam bile düşünürse bunun çok pis birşey olduğunu anlar.
yaklaşık 2.dakikasında izlemeyi bıraktığım film.

--ilk 2dk için spoiler--

bir kaçma sahnesi ile başlıyor film, onca yolu heycanla ve ayakları götüne değerek kaçan bir çocuk var. öyleki çocuk en sonunda düşüyor, o derece koşuyor yani.
kovalayanlar da bir sebepten ötürü * duruyor ve geri çekiliyorlar.
çocuk bir ayağa kalkıyor efenim. aaaa. çocukta ne bi hızlı nefes alıp verme, ne bi terleme hiç bir şey yok. sanki onca yolu koşan benmişim gibi gayet normal bir şekilde filmdeki rolüne devam ediyor. ediyordur heralde zira gerisini izlemedim.

--ilk 2dk için spoiler--

o kadar da kurulmuş cipsimi kolamı hazırlamıştım lan.
sonunu merak ederek izlediğim ve beni şaşırtan bir sona sahip, içten, sıcak, izlenesi, yapılan bazı yorumlar gibi cemaat propagandası yapılmamış filmdir.
(bkz: euzubis)
iki defa gittiğim ve ağladığım bir oyun.
anlatılanlarla alakası olmayan film.genel türk filmlerinde olduğu gibi iyi başlayıp berbat biten film.
mahalleye yeni gelen imam ile davut aga nın konuşmaları filmin kilit noktası. bildiğin aforizma. bildiğin akıl dolu gol.

--spoiler--
imam: izmir den buraya niçin geldiniz?
davut: yeni bir sayfa açmak için.. sonra.. baktık ki birileri bu sayfayı karalıyor. burada bir şey öğrendim ben hoca... dostla düşman.. beraber çoğalıyor.
--spoiler--
--spoiler--
imam: peki cuma namazını burada, bizim camide kılsak?
davut: nasıl olucak o iş?
imam: siz gelir misiniz?
davut: aslanım... ben camiye en son gittiğimde... kısa don giyiyordum.
imam: yine kılmak isterseniz, size kısa bi don ayarlarız bi yerlerden.
--spoiler--
yapimcisi yusuf kulaksiz, dunya radyo'nun sahibidir.
şu beylik repliği içinde barındıran film.
-kal u belada bir soru sordular...aşkracon mu diye...biz racon dedik.-
ben olsam susardım.
şu an atv'de yayınlanan film.
şu replik güzeldi: "itibar yürekle, bilekle olur oğlum. Posttan itibar olsaydı; ayıya beyefendi derlerdi."
stv de yayınlanan klasik dizilerden bir farkı yok.
fakat etrafımdaki insanlara burada fetullah gülen'in hayatından bir kesit var diyorum hurrra herkes dikkat kesiliyor.
son dönemlerde izlediğim en güzel türk yapımlarınından biri. senaryosu, müzikleri ve turgay tanülkü nün mükemmel performansı filme hayat varmiş. önyargısı olmayan herkese tavsiye edilir.

http://www.youtube.com/watch?v=nSaZwzkL_Ls
güldüren filmdir.
önyargılardan kurtulup izlenmesi gereken film.

bi kere filmin senaryosu müthiş. oyunculuklar gayet iyi. hikaye sizi avcunun içine alıyor ve çoğu türk filminde bulmadığınız içtenliği buluyorsunuz filmde.

aslında bu filmin bende yarattığı etki şu olsa gerek: herşeyini kaybetmiş bir insan bile aslında çoğu şeyini tekrar kazanabilir. hiç kimse umutsuz vaka değildir. yeterki doğru iletişim kurulabilsin. gereksiz gurur falan yapılmasın ve bencil olunmasın.
cemaatlerle bir alakası olmayan filmdir. izleyen diğer yazarların da söylediği gibi önyargısız izlenmeli.
mükemmel bir film.
önyargısız izleyin gerçekten sade ve doğallığın keyfine varacaksınız.
hele bir cuma namazı sahnesi var ki gülmekten karnıma ağrılar girdi.