bugün

eşek beyanıdır.

bir de eskiden kilo alamadığı için şikayetlenen, yaşı geçtikçe bu durumdan gayet de memnun olan kişidir.
eşşekler tepesice kişisidir.
kibrit kutusu büyüklüğündeki peynire ölüm.
ektomorf vücut yapısına sahip kişilerin sıkça kullandığı cümledir.
- eşek gibi yiyorum ama kilo almıyorum?
+ eşek ot yer zaten amk, sağlıklı besin o, kilo aldırmaz.
(bkz: Hipertirioidi)
bir de bunun karşıtı olan bir cümle vardır.
(bkz: su içsem yarıyor)
bünye dedikleri kavram aslında troid bezlerinin az veya çok çalışması yada bağışıklık sistemi ile alakalı bir durumdur. eşşek gibi yemek yada sığır gibi yemek de denebiliyor. iyi mi kötü mü bilinmez istediğin herşeyi yiyebilmek ama hiç yağ bağlamamaktır. su içse yaramaz. et döner, pasta, mantı, börek, çikolata yese yaramaz.
(bkz: Kiminin yediği et olur Kiminin yediği bok)
belki de vucut artik yorulmus sindirmeye gucu kalmamis yiyeceklere yol vermis olabilir.
iki kıymalı pideyi mideye gömdükten sonra, biraz daha yese miydik diyenin yakınmasıdır.
düşün bi;

"bir ekmeğin üçte ikisini alıp arasını yarıp içine bir kangal sucuğu tıkıştırıyorum, cıks! yine kilo yok" gibi laflar eden yazarın ta kendisidir.

çok hareketliyim o ayrı.

ayrıca;

(bkz: çüşşşş)
az osbir çekersen kilo da alırsın denilesi olay.
karşıtı, su içsem yarıyor olan cümledir.
Bir diyetisyene görüşmesi gereken kişi beyanatı.
örnek;

sabah kahvaltısı: 2 adet yumurta kır, bal pekmez ve tereyağı işliğinde 1 ekmeği götür

öğle yemeği: 2.5 porsiyon kıymalı pide, yanında iki bardak ayran, istüne sütlmaç

akşam yemeği: iki tabak patlıcan güveci, yanında bir kase cacık, 2/3 tam ekmek üstüne de iki koca dilim kadayıf.

yatmadan önce: mutlaka yarım ekmek tost veya iki dilim balina ekmek üzerine sürülmüş tereyağı ve reçel

şimdi değerli dostlar, bu porsiyonları gördünüz de mi. hah, şimdi bu porsiyon büyüklüğünde envai çeşit yemek türlerini de üç öğün ve bir ay boyunca yedikten sonra aldığımız kilo kaç olur sizce.

15 mi, nah onbeş; 3. yazıyla (üç) üç amk üç.
bir çok kişi de genetik olan durumdur. metabolizmanın çalışma hızı her insanda farklıdır.
sigara kullanıyorsan normaldir şeklinde cevaplanabilecek önerme.
Günlük hayatta çok hareketlidir.
et ve hayvansal yağlar yer devamlı. aada sebze meyve...

ekmek ve yapay besinlerden uzak durur.
hala da içinde bulunduğum vaziyettir.

bi de sporun dozunu artırmaya başladık ya, buzdolabını mideye indirsem hala tık yok.
"at gibi sıçtığın içindir" cevabını alır.
Aynen lan. benim şu anki durumuma örnektir. mesela kahvaltı rahat 0.75 veya 1 ekmek yerim ama almıyorum.
YemeğiniZi paylaşan küçük misafirleriniZ olduğuna delalettir. Kurt, parazit, tenya. Gece de kıçından çıkarlar onlar, kurtlanmış habarı yoh.
ağzına kürekle vurulması gereken kişilerdir.
"alsam alsam vitamin ve gıda desteği ile alabiliyorum" diye devam eder.