bugün

eşcinsel işçiyi işe almayan patron...bir eşcinselin ölümünden sorumlu olan patron...

bir türkiye sorunu, bir üçüncü dünya ülkesi sorunu.

selamun aleykum
ben kahverengi tanju

artık bedenimi satmak istemiyorum, namusumla para kazanmak istiyorum demişti umut. içime ılık sıvılarını akıtmaları, kıllı göbekli adamların oyuncağı olmak zoruma gidiyor demişti. kendine göre haklıydı, çünkü eşcinsel olduğu halde bunu mesleğe dökmüştü. başka bir gelir kapısı yoktu.

bir kaç işe başvurdu, hepsinde biz seni ararız cevabı aldı; bir daha aranmadı. en sonunda bir bilgisayar firması, muhasebeci arıyordu. umut'un bilgisayar ve muhsebe bilgisi vardı, bankadaki hırsız müşteri temsilcilerine de taş çıkartacak kadar bilgisi vardı. oraya başvurusunu internet aracılığı ile yapmış, olumlu bir cevap nihayet alabilmişti, en son bir görüşme istiyordu iş yeri.

umut eşcinsel olduğu için buraya da alınmamıştı. belki hareketleri, belki tavırları, belki de konuşması nedeni ile eşcinsel olduğunu açığa çıkartmıştı. umut'un umutu kalmamıştı, son çare olarak ekmek kazanması için tekrar aramıza dönmüştü.

kim bilir belki de öldürülecek eşcinsel sırası listesinde o vardı. ve umut'un ölümünün katili, eşcinsele iş vermeyen iş yerleri ve onun patronları idi. ve umut...sevgilim mor gabriel idi....
Bir türkiye gerçeği. Sonra niye fuhuş artıyor.
Adam gibi iş alanı yarat insanlara.
Eşcinsel bi yana, travestileri de işe al.
sapık dürtüleri olan patrondur.
sanki işe aldığı herkesle sevişiyor da eşcinsel olanları ayırt ediyor eşşoğlu eşşek.
vurun ite kırbacı, batsın o şirket/banka vs.

not: eşcinsel değilim, sorup durmayın.
haklıdır. eşcinsel imtihanı kaybetmiş, ahlaksızlık dürtüsüne yenilmiştir. nasıl her insanda öldürme güdüsü vardır onu bastırır yada kimi insanda farklı aduygular baskındır ama bunu bastırması gerekir, yoksa tecavüzler, cinayetler, eşcinsellik doğar. bu ibne arkadaş zaafına yenilmiş ve pislik ilişkilerin batağındadır ve bu elemandan hayır gelmez. umarız bu yoldan döner ve sağlıklı bir birey olur.
üzerinden, beyin kıvrımlarında yatan kin ve seksüel katılmışlığın açığa çıkarıldığı olasılık. özgürlükçülerin ve daha muhafazakar kalıpların çarpışması, dolayısıyla ülkenin sikko durumunu da ortaya koyması açısından vardır. kimse de demez ki, bana ne lan adamın sikinden götünden. sanki sikilen kendi götüdür, acıyı sonuna kadar hisseder ve rahatlar. ya da verdiği rehavetle bir hışım girip bir şeyler yazar. yapmayın, bırakın şu salaklıkları.
ayrımcılığın dibine vurmuş olan patrondur.
hiç kimse cinsel yöneliminden dolayı dışlanmamalı ve ötekileştirilmemelidir.
eşcinsel işçiyi işe almayan patron, tespitte hata yapmıştır.

örneğin; eşcinsel insan iş aramaya gittiği zaman, herkesten çekinir ve kimseye cinsel kimliği hakkında bilgi vermez.

bu tip yerlere iş aramaya gidildiği zaman eşcinsel olsa bile hafif kirli sakal bırakarak ortama ayak uydurmaya çalışır. bu tür, insanları toplumun içinde pek sevilmediğini çok iyi bilir. burada tezat olan konu patron, eşcinsel olduğunu nasıl anlamıştır. yoksa o anda kendisine vahiy mi inmiştir. bu durumu kimsenin anlaması mümkün değildir. eşcinsel insan. kimselere söylemediği müddetçe yıllarca aynı ofiste çalışıp eşcinsel olan, insanı kimse anlamamıştır.
Geri kafali patrondur. Insanlari cinsel tercihleri yuzunden toplumdan dislamak, haklarini kisitlamak saygisizliktir. Escinsellik bir tercihtir. Eger bugun bu toplum ruzgar erkoclari haber yapip, roportaj icin siraya giriyorsa escinselleri de kabul etmek zorundadir. He eger etmiyorsa kimse kusura bakmasin ama toplumda bir iradesizlik soz konusudur.
götünden korkuyordur.
olmayan patrondur.

hiç bir eşcinsel gidip de ben eşcinselim işe giriyorum demez.

zaten patron da aktif dostumuzu tipinden çözüp, sonuca varamaz.

herkes mutludur.
eğer böyle bir durum varsa, bu patron kendi cinsel yönelimi ile sorunu olan bir homofobiktir.
türkiyede henüz aşamadığımız sorundur. kişinin cinsel hayatıyla yaptığı işi ayıramayan beyinsizlerin, bir eşcinseli işe almama durumudur.
karşımdakini nasıl bilirim kendim gibi.

eğer bu patron götünü korumak için almıyorsa onu işe, başkalarının götüne niyeti bozmuştur.
eğer bu patron başkalarının taciz edilmesini istemiyorsa, başkalarını taciz eden kendisidir.