bugün

(bkz: yaran yanlış okumalar)

anonnima yı andaval olarak okumak.

yanlız adam haklı.
eğitim sistemini eleştiren andaval değildir çünkü eğitim sistemi bok gibidir. bizim bir şey yapmamızla düzelmez.
(bkz: liseli fen lisesi ekibi)
andaval senin babandır. her vatandaş zaten ödediği vergilerle milli eğitime katkı yapmış oluyo, ekstraya girmeden önce bu paralar nereye gidiyor neye yarıyor diye bir düşünmek lazım. yöneticilerimiz, diyanet yerine milli eğitim bakanlığının üzerine düşse keşke de belki daha iyi olur bir şeyler.
Annonima projene para mı istiyorsun sponsor mu arıyorsun söyle olum.

Adam sadece para ver para ver demiş. La olun anlamadınız hala parayla çözülecek bir şey değil eğitim sistemi. Bir vizyon yok bir plan yok mesele zaten bu kaostan düzen doğmasını bekliyoruz. her değişime tonla para harcanıyor halbuki düzgün bir sistemde sabit harcama ile başarı yakalanır avrupada ki pek çok ülke bizim yarımız kadar masraf ile 2-3 katımız başarıya ulaşıyor.
sağlıklı bir düzen için sürekli muhalefet ve eleştiri gereklidir. sürekli değişim ve ileriye gitmek gereklidir. eğer bir şeyleri kabullenip beğenirseniz. ilerlemek mümkün değildir bu yüzden eleştiri her zaman iyidir
Eğitim sistemini iyileştirmek ve müreffeh bir toplumun inşası bu kadar basitmiş demek: Para.

Şimdiye dek bunu düşünemeyenler utansın!
ezberci hazır yiyici bir beyne sahip olmayan, eleştirel düşünebilen, önüne konanları hazmetmek yerine merak ettikleri peşinde koşturduğu için okul hayatında başarılı olamayan andavaldır(!)