bugün

bu aralar "acaba yeniden mi başlasam?" diye düşündüren dizi.

öte yandan izlenecek ne çok dizi ve film var, eskilere takılmak istemiyorum ancak ezel'i bir de sindire sindire izlemek var.
Başlangıcı olmayan, öncesiz olma durumu.
Bitmiyor Eyşan, bitmiyor! Bana ne yapsan bitmiyor. Durduramıyorum! Elimi durduramıyorum sana geliyor. içimi durduramıyorum, sana geliyor. Ben, ben olmaktan çıkıyorum. Özlüyorum seni. Durduramıyorum bunu. Bu adi bir şey bu... Kötü bir aşk bu. Seni sevmeyi durduramıyorum.

Ezel
Dedem gibi dizi karakterlerine yorum yapma hastalığı yapmış dizidir.
Tekrar hep bir ağızdan
Oruspu eyşan.
görsel

Spoiler yememeye çalışıyorum durun amk ya.
türk tarihinin en iyi dizisidir. ramiz karaeski, kerpeten ali, cengiz ve serdar karakteri ile insanı büyüler.
final bölümü tecavüze uğramıştır aynı diğer bölümleri gibi. böyle alttan geçen saçma sapan boktan diziler, atiker filan komple zıplamışlardır ebesine.
Türkiye de yapılan en iyi dizidir. Yanına yaklaşan dahi olmamıştır. içerde , çukur diyen sikko Veletler az ötede yaşamaya devam etsin.
ben o hesabı çoktan ödedim.
kardeşim bana hesap işlemez derim.
çünkü hesabımı kapattım diyeceğim.
artık verilecek hesabım yoktur benim.
ezel bölüm 4 .
en efsane bölümü 61. bölümdür. bir edip cansever şiiri üzerne kurulmuş bir bölümdür bu.

--spoiler--
insan yaşıyorken özgürdür.
--spoiler--
Herkes öldürür sevdiğini ve
Sadakat ölüm gibidir repliklerinin beynime kazınan türk dizisi.
hic izlemedim, mutluyum. guzel senaryo dedikleri oglan estetik ameliyat olarak kilik degistirip onlara yamuk yapanlardan intikam aliyor. de hadi siktir git. yuz milyon kez yazilan senaryo.
Dizi izlemeyi sevmeyen ve Behzat Ç. Den başka dizi izlememiş olan şahsımın hobi olarak senaryo yazmaya çalışmasının akabinde konuştuğu insanlar tarafından “senaryo yazım tekniği” adına muhakkak izlenmesi gerektiğini söylediği dizidir.
Yalan yok ön yargılı olarak başlayıp izleyeceğimdir ama pek umutlu değilimdir.
Sopranos, Dexter, braking bad, lost, prison break vs hepsini izlemiş olarak tekrar söylüyorum ki, hiçbiri bir ezel değil. Türkiye'yi zaten geçtim, dünyanın da en iyi dizisi. Senaryosu abd'nin en iyi yapım şirketi tarafından satın alınmıştır ve en iyi dizi de seçilmiştir.
en iyi sahnesi için;

http://www.youtube.com/watch?v=__cKyPb8Oxs
bütün bölümlerini yakın zamanda seyretmiş biri olarak olay akışını anlat deseler anlatamam. farklı bir kurgusu vardı ve türkiye'de yapılmış en iyi dizilerden biridir bence.
kısa sürdü.
dayının bu sefer lacivert merso yaptığını gördüğümüz dizi, sanırım elinde mafya kasa mercedes kolleksiyonu var.
sana bir sır vereyim mi yeğenim.
kimselere arkanı dönme derim.
aşk onları barıştırdı.
yerlerini sağlamlaştırdı.
intikam yeniden ayırdı.
ihanet onları kavuşturacaktır.
intikam ateşiyle tutuşacaklardır.

ezel bölüm 50 .
öyle bir dizi ki, ondan daha iyisi gelmedi demek yerine ondan daha iyisi gelmeyecek de diyebiliriz. bu çıtaya hiçbir dizi çıkamayacak net.
izlemekten hiç sıkılmadığım dizi. en az 5 kere baştan sonra izlemişimdir zaten.
abartılmış tırt bir dizi. kırgın çiçekler bile, bakın kırgın çiçekler bile bundan daha iyidir.
Bu diziye bok atanlar hangi yerli diziyi seviyor merak ediyorum doğrusu.
kenan birkan
-temmuz kocaoğlu
-cengiz atay
-kaya
-sekiz
-karakaya kardeşler

Gibi güçlere sahipti.

Ramiz karaeski
-ezel bayraktar
-Kerpeten ali
-tefo
-kamil

Gibi güçlere sahipti. Yani kenan birkan inanılmaz güçlüydü.